2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 23°C Még több cikk.

Együtt futottak Mórahalmon

Mintegy 130 résztvevővel rendezte meg Mórahalmon a Napraforgó Futóklub a III. Red Devil-Homokháti Vesszőfutás nevű utcai futóversenyét.
Mintegy 130 résztvevővel rendezte meg Mórahalmon a Napraforgó Futóklub a III. Red Devil-Homokháti Vesszőfutás nevű utcai futóversenyét. Rajthoz szólították a település apraját és nagyját. Az ovimaraton győztese Mózes Vanda lett. A másfél kilométeres mórahalmi együttfutást a nőknél a szatymazi Faragó Mária nyerte a vásárhelyi Tóth Erika és a gádorosi Szép Ibolya előtt. Ugyanezen a távon a férfiaknál a dobogó első és harmadik fokára dömsödiek álltak, míg az ezüstérmet a napraforgós Mózes János nyakába akasztották. A Homokháti Vesszőfutás mezőnyét Nógrádi Zoltán polgármester indította el, s a 10,5 kilométeres távot elsőként Faragó Antal (Futótűz) teljesítette Rostás Pál (Napraforgó) és Fajfrik Zoltán (BHSE) előtt. A gyengébb nemnél az alábbi sorrend alakult ki: Herédi Szabó Kriszta (Szeged), Fekete Szeréna és Farkas Mária (mindkettő Napraforgó).