2018. 05. 24. csütörtök - Eszter, Eliza 16°C | 26°C Még több cikk.

El-Amin volt a Szedeák veszte

Hiába produkált csodás utolsó hat percet, a Naturtex-SZTE-Szedeák végül tíz pontos, 72–62-es vereséget szenvedett a bajnokesélyesnek tartott Albacomp ellen az újszegedi sportcsarnokban.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Albacomp 62–72 (16-26, 13-13, 15-20, 18-13)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Vígh, Hegedűs, Frányó.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Drahos 5, Kiss Zs. 5/3, IVOSEV 17/3, TANÁCS 21/6, Dukics 7. Csere: Molnár M. 5/3, Csorvási 2, Vida. Vezetőedző: Fodor Péter.
Albacomp: SIMON 10, EL-AMIN 35/9, Hollis 2, Hendlein 5/3, Keller Á. 3. Csere: Bódi, Chism 9, Madár 5/3, Juhos 3/3. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.
Kipontozódott: Keller Á. (35.), Chism (37.), Hollis (37.)

Joggal tarthattunk Muhammad El-Amintól. Az Albacomp amerikai hátvédje tavaly még PVSK-játékosként szomorította el a Szedeákot, Pécsett 47 pontot szórt Fodor Péter csapatának, tegnap pedig az Albacomp legjobbja volt az újszegedi sportcsarnokban megrendezett bajnokin. Ha ő nincs, nem lett volna ennyire sima a fehérváriak sikere. Így sem volt nagyon az.

Pedig az Albacomp már az első negyedben magabiztos előnybe került, ekkor El-Amin 19 pontot szórt – triplából, középtávoliból, ziccerből és büntetőből is betalált, a tíz perc alatt az egyetlen rontása egy lépéshiba volt. Feltűnt azonban, hogy a vendégek másik két amerikaija, Hollis és Chism gyenge napot fogott ki, előbbi például már negyed óra alatt összeszedett négy faultot, így a második félidőt végigücsörögte a padon. Az elején Ivosev és Dukics, a folytatásban Tanács és Ivosev kosarai kellettek ahhoz, hogy a Szedeák tartsa a lépést a tavalyi ezüstérmessel, és a döntetlenre hozott második negyed jelezte, lehet még keresnivalója a hazaiaknak.

Bajnokesélyes vizitál Újszegeden: Szedeák-Albacomp. Fotó: Frank Yvette (galéria)
Aztán már volt húsz pont is a különbség, méghozzá a negyedik negyedben, hat perccel a vége előtt 67–47-re vezetett az Albacomp. Fodor Péter időt kért, és szinte egy új meccs kezdődött: előbb Kiss Zsolt, majd Tanács, végül pedig Ivosev vágott be egy triplát, majd Tanács két büntetőjével tízen belülre került a Szedeák. A vendégeken látszott, rendesen megijedtek, rájöttek, hogy akár el is bukhatják a meccset, főleg úgy, hogy a végjátékra három fehérvári is kipontozódott, és 67–60-nál a Szeged támadhatott a még szorosabb eredményért.

Végül jött az Alba két legjobbja, El-Amin, valamint Simon, és kihasználva egy-két szegedi hibát, visszaállította az első negyed végi tízpontos különbséget. Bár a Fehérvár messze elmaradt legjobbjától, a tegnapi meccsből ismét látszott, jóval esélyesebb csapatot is képes megszorítani a Naturtex – ez mindenképpen biztató a hétvégi, Debrecen elleni, első nyerhetőnek tartott bajnoki előtt.

Fodor Péter: – A középső két negyedben túlságosan is tiszteltük az ellenfelet, a hajrában viszont a csapat megmutatta igazi erejét. Kicsin múlott a meglepetés.

Dzunics Braniszlav: – Harminc percen át kontrolláltuk a mérkőzést, az utolsó negyedet viszont elrontottuk.

További eredmények: ZTE–Falco 64–72, Nyíregyháza–Körmend 76–86, Pécs–Kecskemét 61–72, Kaposvár–Jászberény 72–91, Sopron–Paks 75–77.

Megye I: mumusnál nyert az éllovas

A labdarúgó megyei I. osztály tizedik fordulójában kilenc gólt szerzett Balástyán az SZVSE, míg a… Tovább olvasom