2018. 09. 25. kedd - Eufrozina, Kende 8°C | 16°C Még több cikk.

Eladott labdák meccse: kikapott Körmenden a Szedeák

A negyedik negyedben még volt döntetlen is, végül az eredményt tekintve simán kikapott a 20 labdát eladó Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata Körmenden. Folytatás szombaton hazai pályán a Pécs ellen.
Körmend–Naturtex-SZTE-Szedeák 97–82 (17–16, 27–21, 25–27, 28–18)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 25. forduló. Körmend, 1700 néző. Vezette: Kapitány, Farkas G., Kovács.
Körmend: Walker, Seals 18/9, Ferencz 13/9, Török 4, RICHARDS 20/9. Csere: Popadics 9, TÓTH N. 19/6, LATINOVICS 12/6, Farkas 2. Vezetőedző: Déri Csaba.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 14, Molnár A. 11/3, KISS ZS. 12/12, CSIRICS 22/3, Balaban 11. Csere: Sztefanovics, Kuntics 10/3, Molnár B. 2, Révész. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Balaban (40.).

A zárónegyedben, Kiss Zsolt triplája után még 73–73-ra állt
a Körmend és a Naturtex-SZTE- Szedeák meccse a férfi kosárlabda NB I A cosportjában, végül mégis 15 pontos, 97–82-es vereséget szenvedtek a szegediek. A Körmend nyerőembere Tóth Norbert volt, aki ezután az állás után 12 pontot dobott sorozatban.

Érdekesség, hogy a legfőbb statisztikai mutatókban nem volt nagy különbség: a lepattanókban 36:34-re, a kiharcolt faultokban 20:18-ra a vasiak, az asszisztokban 17:16-ra a szegediek nyertek. Az eladott labdák terén azonban nagy a differencia: a Szeged 20-szor, a Kömend csak 9-szer hibázott. Ez, valamint a hattal több hazai tripla és a tízzel több körmendi büntető döntötte el a bajnokit.

A Szedeák szombaton zárja az alapszakaszt, ellenfele 18 órától az a Pécs lesz hazai pályán, amellyel a középszakaszban is találkoznak majd Csiricsék.

Nikola Lazics: – Aki Körmenden nyerni akar, annak végig figyelnie kell: mi ma 20 labdát adtunk el, az ebből kapott könnyű kosarakkal együtt ez nagyon sok.

További eredmények: Jászberény–Kecskemét 79–76, Pécs– MAFC 86–73, Falco–Kaposvár 83–97, Nyíregyháza–TLI-Alba Fehérvár 80–76, Atomerőmű– Zalaegerszeg 65–61.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem: közte húsz...

A női vízilabda OB I-ben a kiesés ellen küzdő csapatok szoktak olyan sok találatot kapni, mint… Tovább olvasom