2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Eldőlt minden, nyolc között a Szentes?

A Valdor-Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata fölényes győzelmet aratott a Kaposvár ellen, és mivel a Fradi megverte az OSC-t, a Lukács-csapat már a nyolc között érezheti magát. Csodának, szentesi szempontból tragédiának kellene történnie, hogy ez ne így legyen az alapszakasz zárásakor.
A szentesi „matekházi-egyenletben" az első ismeretlen a Kaposvár volt. Nem sokáig. Azt sejteni lehetett, hogy a Valdor-Szentesi VK győzelmet arat, de ami az első két negyedben történt a vízben, talán még a legoptimistább hazai szurkolók fejében sem fordult meg. A házigazdák magabiztosan pólózva szép akciókat vezettek, látványos gólokat lőttek centerből és kintről egyaránt, Horváth Tamás pedig lehúzta a rolót, szinte nem lehetett neki gólt lőni. Ez csak a 2. játékrész vége felé sikerült a somogyiaknak – 8–0 után. A nagyszünetre 10–1-gyel vonultak a csapatok, és a 3. nyolc perc elején Nagy Márton találatával már közte 10 volt. Az egyesült szentesi B közép (Köménymag és Patriots) ekkor rászámolt a Kaposvárra, amely valóban megrendítő ütést kapott, de felállt a padlóról. Ettől kezdve harcosabban játszottak, és a második félidőt meg is nyerték a vendégek 5–4-re. Ez azonban legfeljebb figyelmeztető lehet, de senkinek a kedvét nem rontotta el: a Valdor 14–6-os győzelemmel, tetszetős játékkal gyűjtötte be a 3 pontot.

Lukács Dénes: – Ez a találkozó kicsit irreális volt: az első félidőt 10–1-re nyertük, ekkora különbség talán nincs kétszer 8 perc alatt a két együttes között, viszont az sem reális, hogy a második játékrészt hazai pályán elveszítsük a Kaposvárral szemben. Összességében gratulálok a csapatomnak, nemcsak ezért a mérkőzésért, az egész évben nyújtott teljesítményért. Tizennégy rangadóból tizenegyet megnyertünk, ez mindennél többet elmond, fárasztó, kemény út vezetett idáig. Ma egy lépéssel közelebb kerültünk a nyolc közé jutáshoz, mint riválisunk, az OSC.

Ekkor még nem tudta az OSC–Ferencváros meccs – a találkozót „tuti, ami fix" alapon 1 órával később kezdték, mint a szentesit – végeredményét. Ez volt az ötödik negyed, amit a hasonló nevű büfé előtt éltek át a kitartóbb szentesi drukkerek. Az eredményt okostelefonnak köszönhetően tudtuk meg: 7–4-re nyert az FTC. Ez azt jelenti, hogy jelenleg 6 pont és 24 gól a Valdor-Szentes előnye. A Kurca-partiak még kikaphatnak, az egyetemisták pedig nyerhetnek kétszer, de ahhoz már csoda kellene, hogy ez a jelentős gólelőny elolvadjon szombatig. Amikor erről beszélgettem Lukács Dénessel, óvatos volt, de már úgy fogalmazott: – Most úgy érzem, elképzelhető, hogy pontelőnnyel végzünk majd a 8. helyen.

Vodafone férfi vízilabda OB I., alapszakasz, 25. forduló.
Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Marnitz M., Füzesi.

Valdor-Szentesi VK: HORVÁTH T. – Tóth Z., Tóth P. 1, REGŐS 2, WESZELOVSZKY 3, Szabó Z. 1, Bálint G. 2. Csere: Párkányi, Pellei, Józsa, NAGY M. 2, Németh D. 2., Szabó L. 1. Edző: Lukács Dénes.

Kaposvári VK: Nagy P. – Papp G. 1, HOPPÁL 2, Pataki, Juhász, Benics, Gyurováth. Csere: Maár, Berta 1, Utasi 1, Práczki, Bakó 1, Burburan. Játékos-edző: David Burburan.

Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 11/1. Ötméteresből: 2/2, ill. 3/2. Kipontozódott: Bálint G. Kiállítás, végleg cserével: Szabó L. Kiállítás, brutalitásért: Benics.

Bajnok lett a Pick Szeged ificsapata

Bajnoki címet szerzett a Pick Szeged ificsapata. Szabó Levente tanítványai a budaörsi négyes… Tovább olvasom