2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 35°C Még több cikk.

Elégtételt vett a Makó a Tuzséron

A labdarúgó NB II keleti csoportjának második fordulójában az utolsó félórában remek dolgokat produkáló Makó magabiztos győzelmet aratott a Tuzsér ellen.
Makó FC–Tuzsér 4–1 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző. Vezette: Erdős (Farkas B., Varga F.).
Makó: Kovács K. 6 – Szamosszegi 5,5, Dálnaki 7, Gévay 5 – Podonyi 5, Magyar 6, Puskás 5,5, Bakos T. 5 – Bány 5,5 – Maróti 5,5, Faragó 7. Edző: Kolozsvári János.
Tuzsér: Nagy Z. – Baka, Mező, Dancs, Ur – Iván, Milka, Szilágyi, Mitró – Fekete, Minyin. Edző: Németh Károly.
Gólszerzők: Dancs (öngól) a 16., Faragó a 61., Varga R. a 67., Faragó a 68., Mitró a 79. percben.
Csere: Fekete helyett Gergely a 35., Bakos T. h. Varga R. (6) és Maróti h. Kulacsik (6) az 59., Puskás h. Csamangó (–) a 71., Szilágyi h. Sikorszki és Minyin h. Simon a 73. percben.
Sárga lap: Puskás és Gergely a 45., Gévay az 51., Mitró a 82. percben.

Fente a fogát a Makó a Tuzsérra. A két gárda legutóbbi találkozóját ugyanis a nyírségi alakulat nyerte 3–0-ra. Nemes bosszúra esküdtek a zöld-sárgák, az viszont gól, gólok nélkül nehezen volt elképzelhető. Ezeket leginkább Maróti Sándortól lehetett várni, remélni, aki az elmúlt héten, Kecskeméten még nem léphetett pályára, lévén, akkor még nem érkezett meg a játékengedélye Ausztriából. A népszerű „Sada" külföldre igazolása előtt, 2003 májusában a Szeged SC ellen szerzett gólt legutóbb a Makó színeiben. Akkor duplával búcsúzott a Maros-parti együttestől, a szurkolók abban bíztak, a támadó négy év elteltével ott folytatja, ahol annak idején abbahagyta.

Egyperces gyászszünet előzte meg a kezdést: a Makói Vasutas és a Makói Vasas egykori kapusára, a 85 éves korában elhunyt Faragó Andrásra emlékeztek.

Az önbizalomhiányban nem szenvedő vendégek kezdtek bátrabban, az első tíz percben néhányszor a hazai védelem mögé kerültek, de a beadások pontatlanok voltak. Saját kapujuk előtt már jobban céloztak, öngóllal a Makónál volt az előny, majd pár perc múlva idejekorán eldőlhetett volna a három pont sorsa, csakhogy Bány rosszul végrehajtott büntetőjét követően a labda a felső lécről az alapvonalon túlra pattant... Az elhibázott tizenegyes megfogta a Makót, a látogatók ötletesebben futballoztak.

A szünetben bosszankodtak a drukkerek, jobb játékot vártak a kedvencektől. Tény, egy hete, a Tuzsérnál erősebb Kecskemét otthonában lényegesen nívósabb produkcióval rukkoltak ki Puskásék. A fordulás után sem javult a Makó játéka, Kolozsvári edző elégedetlensége kettős cserében nyilvánult meg. És milyen az élet: két perc múlva már kétgólosra hizlalta előnyét a hazai gárda! Megszabadult béklyóitól a Makó, a folytatásban minden sikerült neki. Ekkor már nemcsak eredményesen, hanem helyenként sziporkázóan is futballozott. A nehezen induló mérkőzés, makói részről, vége örömfutballal ért véget.

Kolozsvári János: – Tompák voltunk, de a lényeg, hogy nyertünk. Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékkal kevésbé.

További eredmények: Bőcs–Kecskemét 3–0, BKV Előre–Mezőkövesd 1–4, Kazincbarcika–FTC 2–2, Orosháza–Tököl 2–0, Szolnok–Jászberény 2–1, Cegléd–Vác 1–7, Vecsés–Baktalórántháza 1–1.