2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

Életben maradtak Talma vb-reményei

A világbajnoki címvédő Talmácsi Gábor a 14. lett a 125 kcm-esek versenyében, a gyorsaságimotoros-világbajnokság indianapolisi versenyén.
Talmácsi Gábor az indianapolisi versenyhétvége pénteki napján az időmérő edzésen elesett, és a bal kézfejében eltört a sajkacsont. A versenyzőt azonnal kezelésbe vették a pályán lévő mobil klinikán, de Talma így is nagy fájdalmakkal küzdött. Az elsősorban kuplungolásra és támaszkodásra használt bal kéz nehezen bírta a terhelést, Gábor minden fékezésnél csillagokat látott a fájdalomtól.

Vasárnap reggelre ugyan javult a sérült kéz, de így is alig tudta a két számmal nagyobb kesztyűjét felhúzni rá a magyar versenyző. Talmácsi orvosaival konzultálva úgy döntött, rajthoz áll a huszonhárom körös indianapolisi nagydíjon. – A megszerezhető világbajnoki pontok reményében elindulok a versenyen. A sérülésem szerencsére nem súlyos, csak nagyon fájdalmas, de küzdeni fogok, ameddig csak bírok – mondta a verseny előtt lapunknak Talmácsi Gábor.

Talma a tizenhatodik rajthelyről várta a startot, 2004 óta nem volt ilyen hátul, akkor a Malagutival szorult a rajtrács közepére. A magyar világbajnok remekül rajtolt, és a hetedik helyig küzdötte fel magát, rövidesen azonban egyre hátrébb csúszott. Hét körrel a vége előtt esni kezdett az eső, ezért leintették a futamot. Talmácsi ekkor a tizennegyedik helyen állt, így két világbajnoki ponttal gazdagodott. A futamot a spanyol Terol nyerte, ám az összetettbeli riválisok nem remekeltek, az éllovas Di Meglio a tizedik, az őt követő Corsi a hetedik helyen végzett. Talma így maradt a harmadik a pontversenyben.

– A rajt után sikerült felzárkóznom, de hamar erősödni kezdett a fájdalom a kezemben. Küzdöttem a pozíciómért, de a fékezéseknél nem tudtam felvenni a versenyt a vetélytársakkal. Nagy megkönnyebbülés volt, hogy hét körrel a vége előtt leintették a versenyt. Ma még megvizsgálják a törésemet, és eldöntik az orvosok, hogy szükség van-e műtétre. Ha igen, az operációt itt, Indianapolisban végzik el – értékelt Talmácsi, az indianapolisi hős.

Eredmények. 125 kcm: 1. Terol (spanyol, Aprilia) 29:51.350 p., 2. Espargaró (spanyol, Derbi) 29:53.058, 3. Bradl (német, Aprilia) 29:55.334.

A vb-pontverseny állása: 1. Di Meglio (francia, Derbi) 192 pont, 2. Corsi (olasz, Aprilia) 167, 3. Talmácsi 149.

Női kézilabda: döntetlennel kezdett a Szeged

A KSZSE női kézilabdacsapata nyolc év után játszott ismét NB II-es mérkőzést. Az újonc szegediek a… Tovább olvasom