2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Elfáradt a végére a Beton pólócsapata

Három negyeden át úgy tűnt, hogy a Szeged legyőzheti a Vasast az Euroliga A csoportjának zárófordulójában. Az utolsó nyolc percben viszont fordítottak Kiss Gergelyék, ez pedig a nyolc közé jutást jelentette számukra. A Beton győzelem nélkül búcsúzott a legrangosabb európai kupától
Vasas–Szeged Beton11–10 (2–3, 1–2, 2–3, 6–2)
Férfi vízilabda Euroliga, A csoport, 6. forduló. Budapest, Komjádi uszoda, 500 néző. Vezette: Csirics (szerb), Franulovic (horvát)
Vasas: Nagy V. – Decker Á., Boskovic 2, Katonás, Powers, Kiss G. 4, Kovács R. 2. Csere: Vörös 1, Vámos, Hőna 1, Steinmetz B., Takács 1. Edző: Földi László
Szeged: Baksa – Juhász, Kiss Cs. 2, Busila 1, Molnár T. 1, Török 2, Somogyi 1. Csere: Varga P., Kayes 2, Vindisch 1,
Younger. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 9/7. Ötméteresből: 1/0, ill. –.

Nem véletlenül nyilatkozta a mérkőzés előtt a szegediek mestere, Kásás Zoltán, hogy a Vasas a továbbjutásért, a Beton pedig a becsületéért játszik majd. Mondta ezt azért, mert a Tisza-partiak úgy lettek elkönyvelve, hogy úgyis odaadják a három pontot az OB I bajnokának, hiszen a Szegednek ez a meccs már nem osztott, nem szorzott, ellenben a fővárosiaknak a nyolc közé kerülésért győzniük kellett.

A Vasas kapusa, Nagy Viktor tovább védhet az Euroligában. Fotó: Schmidt Andrea
A Vasas kapusa, Nagy Viktor tovább védhet az Euroligában.

Ehhez képest a Vasas drukkerek nem akartak hinni a szemüknek, a harmadik negyed végén a Beton vezetett 8–5-re. Megeshet, hogy a Szeged lesz a Vasas sírásója? – fogalmazódott meg sokakban a kérdés. Indokolt volt a felvetés, ugyanis Herceg Noviban a Vasas ellenlábasa, a Primorac Kotor nyerni tudott, ez pedig azt jelentette, hogy a Vasasnak is meg kellett szereznie mind a három pontot. Végül sikerült is ez a piros-kékeknek, a negyedik negyed elején szűk két perc alatt négyszer vették be a hazaiak Baksa kapuját, és már náluk volt az előny (9–8). Az egyre jobban fáradó Szeged a hajrában ugyan megpróbált mindent, Kiss Csabagóljával sikerült is egyenlítenie, de 26 másodperccel a vége előtt Kiss Gergelya nyolc közé lőtte a Vasast.

Kásás Zoltán: – Sajnálom az utolsó negyedet, mert addig nagyon jól játszottunk. A végén megint kiütközött, hogy a sérülések miatt kevesen vagyunk. Elfáradtunk.

A csoport másik mérkőzésén: Jadran Herceg Novi (montenegrói)–Primorac Kotor (montenegrói) 9–10.

Az A csoport végeredménye

1. Herceg Novi 6 4 – 2 61 – 57 12
2. Vasas 6 3 1 2 54 – 56 10
3. Kotor 6 3 1 2 58 – 48 10
4. Szeged 6 – 2 4 52 – 64 2

• 1. Zotya100 2011. február 03. 15:07
    „Elolvasva az NSO-n lévő kommenteket egyértelmű, hogy nem az "elfáradás" és a rövid kispad miatt lett ilyen a vége. Csak néhány idézet ezek közül:

-- "Kásás Zoltán csapata az utolsó negyed előtt még hárommal vezetett, de a záró részben hat gólt kapott" --
    ezt hívjak úgy, hogy elegánsan bundáztak."

-- "Vasas drukkerek ! Megcsókolhatjátok a szegedieket, máskülönben mehettetek volna ti is a süllyesztőbe!!!"

-- "Jól látható volt a szándék a Szeged részéről, hogy 3 negyeden keresztül tesztelje az erejét, valós tudását a Vasassal szemben, ami ebben a szezonban immár harmadszor bizonyult elegendőnek, majd az utolsó negyedben nagyon korrekt módon -- a magyar vízilabda érdekeit figyelembe véve -- kicsit bugyuta módon engedték át a győzelmet. "

Persze tudom én, hogy ilyet a csapat nem nyilatkozhat, az újságíró sem írhat le, de azért a szurkolók nem hülyék, akik pedig látták a meccset, azok pláne nem!
    Úgyhogy szép volt Szeged, hajrá Szeged!!!!”

Vb-formában a Pick Szeged

Remek második félidei játékkal rukkolt elő a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a szlovák Tatran… Tovább olvasom