2017. 02. 25. szombat - Géza 2°C | 8°C Még több cikk.

Elfáradtunk, felőröltek minket: FRA-HUN 37-24

Jönköping - Első mérkőzését elvesztette a svédországi férfi kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatott. A világ- Európa- és olimpiai bajnok franciákkal szemben húsz percig voltunk meccsben. A második félidőben már egyáltalán nem voltunk egy súlycsoportban a gallokkal.
Franciaország-Magyarország 37-24 (18-13)
22. férfi kézilabda-világbajnokság, Jönköping, Svédország. Középdöntő, I. csoport, 1. forduló. Vezette: Krstic, Ljubic (szlovének)

Franciaország: Omeyer – Abalo 4, Fernandez 5, Karabatic 7, Gille 4, Dinart, Giuigou 1, Csere: Karaboué (kapus), Roine 4, Honrubia 2 (1), Joli 1, Sorhaindo 1, Accambray 6, Junillon 1, Bingo 1. Szövetségi kapitány: Claude Onesta.

Magyarország: Mikler – Iváncsik T., Mocsai 7, Császár 3, Zubai Sz., Ilyés 4, Iváncsik G. 1, Csere: Fazekas (kapus), Schuch, Katzirz 2, Gál 1, Gulyás P., Nagy K. 2, Törő 1, Lékai 1, Harsányi 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Kiállítás: 4 perc, illetve 8 perc.
Hétméteres: 1/1, illetve 1/0

Húsz percig bírtuk utána már egy kicsit fel is adtuk, a második játékrészben minden tekintetben felülmúltak minket a franciák. Karaboué kapusnak nem tudtunk gólt lőni. Nagyot kell javulnunk a németek ellen, bízzunk benne, hogy sikerülni fog.

60. perc: Joli indításból aláz, 37-24. Ez a vége.

60. perc: Harsányi hibáz, pedig tízre csökkenthettük volna a különbséget, ehelyett Gille svédcsavarjával 36-24.

59. perc:
Katzirz is betalál, 35-24.

58. perc:
A francia csereszélső Bingo is betalál, Harsányihoz hasonlóan, 35-23.

57. perc:
Második kétpercünket és első hetesünket kapjuk. Harsányi Omeyerbe lövi sajnos, majd szerencsére javít, 34-22.

57. perc:
Accambray is lő egy gólt még a meccs végén, 34-21.

56. perc:
Katzirz sajnos mellé puffant. Pedig Skaliczki mester már benn látta a Selectet.

Karabatic szokásához híven vezére volt a franciáknak.

56. perc: Újra Nagy Kornél hibázik, Junillon büntet, 33-21.

54. perc: Lékai Máté is feliratkozik a magyar góllövők közé, 32-21.

52. perc:
Karabatic megint varázsol, 32-20.

52. perc:
Nagy Kornél megduplázza góljai számát, 31-20.

51. perc:
Majd ugyanő lépi el, sajnos.

50. perc: Nagy Kornél végre gólt lő, 31-19.

49. perc:
Karabatic újra beköszönt, 31-18. Mikler visszatér a magyar kapuba.

49. perc: Önök szerint mit csinált Karaboué? Hát persze, hogy megint védett...

48. perc: Gál eladja, Guigou pedig nem kegyelmez, 30-18.

48. perc:
Gál Gyula első góljával jövünk picit közelebb, 29-18.

47. perc:
A büntetőt Honrubia pattintja Fazekas kapujába, 29-17.

47. perc:
Sorhaindo harcol ki hetest, majd megsérül.

46. perc: Karaboué továbbra is terrorban tarja a lövőinket, Katzirz hibázott, Sorhaindo viszont nem, 28-17.

45. perc:
Luc Abalo cunderével 27-17.

45. perc:
Törő még küzd, a zsugát Lékai adta, 26-17.

44. perc:
Accambray zódul be a hatosunkra, be is lövi, 26-16. A jelek szerint feladtuk...

44. perc: Zubait ültetik le két percre, harmadszor, így már nem térhet ma vissza.

43. perc: Mizéria a második félidőben: a nagy eredményjelző "bolondult" meg.

43. perc: Egy Pick-kínai Lékai és Törő előadásában, sajnos nem sikerült.

42. perc: Fernandez lövi szét a kapunkat, gólja után úgy néz ki, megsérült, 25-16.

42. perc:
Katzirz első góljával 24-16.

41. perc:
Karabatic már öt gólos, 24-15.

41. perc:
Előbb Lékai dobja mellé, majd Mocsai löését védi a francia kapus.

40. perc: Karaboué most Katzirzot babonázza meg. Szerencsére fazekas is a helyén van.

39. perc: Fernandez lövi szét a jobb alsót, 23-15.

38. perc:
Ismét Accambray talál be Fazekas kapujába, 22-15.

37. perc:
Mocsai következő lövéséből csak betalál, 21-15.

37. perc:
Mocsai lövését megint blokkolják, nagyon összeállt a francia hatosfal.

36. perc: Zubai lő gólt beállóból, érvénytelenítik a szlovének, érthetetlen, hogy miért.

35. perc: Mocsai lövését blokkolják.

35. perc: Ezúttal Császár lövését védi Karaboué, majd Fazekas is bizonyítja, hogy nem portás, hanem kapus.

34. perc: Honrubia indításból, 21-14.

33. perc:
Törő indításból ziccert hibáz, Accambray viszont büntet, 20-14.

32. perc:
Zubait küldik le a bírók két percre.

32. perc: Gille meglövi a franciák első gólját a második félidőben, 19-14.

31. perc:
Zubai indításából Mocsai Tamás lövi a félidő első gólját, 18-14.

31. perc:
A franciák kezdték a második játékrészt.

A félidő végére sajnos elfáradtunk, és Karaboue kapussal sem nagyon tudtunk mit kezdeni. A lövőink ennek ellenére nem várt módon jól teljesítenek. Nagyot kellene javulnunk védekezésben ahhoz, hogy visszajöjjünk a meccsbe.

30. perc: Gál ziccert hibáz.

30. perc: Accambray átlövésével már 18-13.

29. perc:
Fernandez négyre növeli a gall előnyt, 17-13.

28. perc:
Gál Gyula zárt szabálytalanul a francia falban.

28. perc: Francia időkérés.

Repülő francia. Bertand Gille egészen prímán játszott ellenünk.

27. perc: Fáradunk, Abalo növeli a két csapat közötti távolságot, 16-13.

26. perc:
Nagy Kornél állítólag belement, a túloldalon Fazekas bemutatja első bravúrját.

26. perc: Császár repül be a francia hatosra, s megszerzi harmadik gólját harmadik lövéséből, 15-13.

25. perc:
Accambray lő kilencről rémült nagy gólt, 15-12.

24. perc:
A félidő vége Karabaticról szól, újra ő lő gólt, 14-12.

24. perc:
Ilyés hoz közelebb minket, 13-12.

23. perc:
Két góllal vezetnek: Karabatic kilépi, majd nyolc méterről belövi, 13-11.

22. perc:
Roine 4/4, újra francia vezetés, 12-11.

21. perc:
Császár második gólja jelenti az egyenlítést, 11-11.

20. perc:
Fernandez ágyúz Mikler kapujába, 10-10. Majd Ilyés rontja el, s ezt Fernandez azonnal kihasználja, 11-10.

19. perc: Újfent furcsa körülmények között veszik el tőlün a labdát. Az ellentámadást szerencsére elrontják a franciák. Hét perces gólcsendet tör meg Mocsai, 9-10.

18. perc: Karabatic átlövésből már eredményes, 9-9.

18. perc:
Mikler védi ismét Karabatic próbálkozását. A támadásunkat Gulyás rontja el.

17. perc: Zubai állítólag szabálytalankodott a falban, elveszik a Selectet a szlován bírók, majd a Pick beállóját ültetik le kettő percre.

17. perc: Mocsai Lajos időt kért.

15. perc: Most picit mindkét válogatott szerencsétlenkedik, reméljük, mi lendülünk hamarabb túl a holtponton.

14. perc: Abalo bizonyítja zsenialitását, 8-9.

13. perc:
Apró labdamizéria.

12. perc: Mocsai negyedik gólját szerzi, ötödik lövéséből, 7-9.

12. perc:
Roine tesz arról, hogy ne örömködjünk idő előtt, 7-8.

12. perc:
Újabb átlövésgól, ezúttal Ilyés, 6-8.

11. perc:
Császár első lövésébél első gólját szerzi, egészen prímán tüzelünk átlövésekből. Skaliczki mester is egyetért velem, jó ezt hallani, 6-7.

9. perc:
Ilyés töri szét a keresztlécet, az ellentámadásnál Karabatic lövését fogja Mikler. Az indulásból Iváncsik Tamás mellé lő... Kár érte.

8. perc: Schuch Timuzsint zavarják le kettő percre a szlovének.

8. perc: Karabatic tör át a hatosfalunkon, Mocsai szerencsére azonnal válaszol, 6-6.

7. perc:
Majd egy indulásból újra Mocsai eredményes, egyenlítünk, 5-5.

6. perc:
Mikler első védése, Mocsai első gólja, 5-4.

5. perc:
Abalo indul, be is pattintja, 5-3.

4. perc:
Gille is dupláz, 4-3.

3. perc:
Eddig nincs nagy védekezés, Gille egyenlít szélről, 3-3.

3. perc:
Roine kettőből kettő, Ilyés szintén, 2-3.

2. perc:
Nem hagyjuk magunkat, Ilyés átlövőből, 1-2.

2. perc:
Gyorsan egyenlít Franciaország, Roine zúdít a jobb alsóba, 1-1.

1. perc:
Vezetünk, Ilyés bejátszásából Iváncsik Gergő volt eredményes, 0-1.

1. perc:
Mi kezdjük a mérkőzést.

20:43 Himnuszok.

20:37 A két csapat bevonult a csarnokba. Elsőként a mieinket, majd a franciákat mutatja be a rendező. Az örökmérleg 16 magyar győzelem, három döntetlen és 15 francia siker.

20:32 Köszöntjük önöket! A svédországi férfi kézilabda-világbajnokságon a középdöntő I. csoportjában megkezdi a menetelését a magyar válogatott. A helyszín ezúttal Jönköping, a változatosság kedvéért szintén egy jéghokicsarnokban, a svéd Elitserien tavalyi bajnokának, a HV71-nek az otthonában, a Kinnarps Arenában lépünk pályára a legutóbbi olimpiát, világ- és Európabajnokságot nyerő Franciaország ellen.

Korábban írtuk:
A magyar együttes két pontot hozott magával a csoportkörből, jelenleg az I. csoportban a negyedik helyen áll. A (minimális) célunk az, hogy a csoportkör végén is ezen a helyen álljunk. Ez ugyanis azt jelentené, hogy a másik csoport negyedik helyezettjével a hetedik helyért játszunk, s ha azon a meccsen győzünk, akkor részt vehetünk az olimpiai kvalifikációs tornán.

Három kőkemény meccs vár Mocsai Lajos csapatára, ma este (kezdés: 20.45, Sport1 élőben, illetve online a delmagyar.hu-n) a címvédő, a világbajnok francia csapattal kell megküzdenie nemzeti csapatunknak. A Karabatic vezette gall csapat az esélyes, azonban a magyar kapitány bevetheti a „csodafegyvert", Pérez Carlost, aki akár a középdöntő mindhárom találkozóján pályára léphet. Hétfőn következik a minél jobb pozíció megszerzése szempontjából talán a legfontosabb meccs, ekkor a vb-n eddig várakozáson alul teljesítő német gárdával nézünk farkasszemet. Ha ezt a meccset nyernénk, hatalmas lépést tennénk előre annak érdekében, hogy az olimpiai indulásért csatázzunk tovább.

A keddi, spanyolok elleni derbin sem mi vagyunk az esélyesek, de a norvégok ellen bemutatott parádés játék megismétlésével, képes lehet egy bravúrra a magyar együttes.

Katzirz brusztol. Fotó: MTI

A Pick Szeged játékosai közül Mikler Roland kapus eddig a magyar válogatott egyik legmegbízhatóbb embere, de Zubai Szabolcs (11 gólnál jár) beállós is élete egyik legjobb teljesítményével rukkolt elő a vb-n. Katzirz Dávid (5 gól), Lékai Máté (12 gól) és Törő Szabolcs (10 gól) is sokat tett a magyar együttes továbbjutásáért.

Frantisek Sulc és Tomás Stranovsky, a szlovák válogatott két szegedi kézilabdása másképp tervezte a világbajnokságot, északi szomszédjainak eddig csalódást keltően szerepelnek, és az Elnöki-kupában folytatják a küzdelmet.

A középdöntő I. csoportjának programja, január 22. (szombat), Spanyolország–Norvégia 32-27 (15-12); Németország–Izland 27-24 (15-13); Franciaország–Magyarország 37-24 (18-13). Január 24. (hétfő), 16: Izland–Spanyolország, 18.15: Magyarország–Németország, 20.30: Norvégia–Franciaország. Január 25. (kedd), 16.15: Németország–Norvégia, 18.30: Spanyolország–Magyarország, 20.15: Franciaország–Izland.

• 2. Gyula1953 2011. január 23. 11:30
    „Miért van az,hogy 20 után elfáradtak? Ezek a játékosok ebből élnek, nem is rosszul!Esetleg az edzőkkel van gond,akik nemtudják kellőképpen felkészíteni Őket?”
  • 1. tintasbarns 2011. január 23. 10:38
    „Ennek a csapatnak három baja van. Szív, Ész, Tudás. Lehet itt bármilyen elemzést adni érdemtelen amig e három tényező hiányzik a csapatból.”

LEN-kupa: bravúros Hungerit-győzelem a hollandok ellen

A női vízilabda LEN-kupa második selejtezőkörében a Hungerit-MetalCom Szentes Hódmezővásárhelyen… Tovább olvasom