2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 19°C Még több cikk.

Elfújták a döntőt, az Eb-bronzért játszhatnak Keszthelyiék

Nem sikerült az újabb bravúr, vereséget szenvedett (14–12) a hollandiai Európa-bajnokságon a magyar női vízilabda-válogatott a görögöktől, így holnap a bronzéremért mérkőzhet.
Görögország–Magyarország 14–12 (4–2, 3–4, 3–4, 4–2)
Női vízilabda Európa-bajnokság, elődöntő, Eindhoven, 1500 néző. Vezette: Nenad Peris (horvát), Mark Levin (izraeli).
Gólszerzők: Rumpeszi 5, Antonaku, Cukala, Lioszi, Gerolimu 2–2, Pszuni 1, ill. Szücs G., Bujka 3–3, Drávucz, Keszthelyi 2–2, Antal, Tóth I. 1–1.

Tegnap este a hollandiai Európa-bajnokság elődöntőjében szállt medencébe a magyar női vízilabda-válogatott. Az eddig remekül teljesítő és két szentesit, Takács Orsolyát és Keszthelyi Ritát a soraiban tudó nemzeti együttes a görögök ellen mérkőzött a holnapi döntőbe jutásért.
Merész András együttese nagyot küzdött, a minden játékvezetői segítséget élvező hellének ellen végig nyílttá tudta tenni a találkozót. A harmadik negyedben 9–6-ra is ellépett a rivális, érdekes módon csak fórból tudtak a kapuba találni.

Az ex-szegedi, Tóth Ildikó (fehér sapkában) nem hagyta magát a görögök ellen. Fotó: MTI
Az exszegedi Tóth Ildikó (fehér sapkában) nem hagyta magát a görögök ellen.
Fotó: MTI

Nekünk nagy ritkán adtak előnyt, így az exszegedi Drávucz vezérletével kénytelenek voltunk akcióból gólokat szerezni. A 18. percben egy remek megúszás után szintén egy volt szegedi, Tóth Ildikó pöckölt közelről a kapuba, 10–10. Vicc volt a játékvezetés, szórták a kiállításokat, akadt olyan, hogy zsinórban egymás után küldték ki a magyar játékosokat, de ez sem törte meg a csapatot, döntetlennel kezdődött az utolsó nyolc perc.
Antal hatalmas ziccerével kezdődött a negyedik negyed, Bujka azonban centerből a kapuba talált, 11–10-re már mi vezettünk. Két perc alatt két görög gól következett, fordult a helyzet, 12–11 már ők vezettek. Kemény fából faragták a magyar lányokat, a 16:6-os kiállítási arány ellenére két perccel a vége előtt is csak egy góllal, 13–12-re vezettek a hellének.
A két játékvezető – főként a horvát spori fújt érdekes felfogásban – nem igazán akarta, hogy a magyar női válogatott a döntőbe jusson, ellenszélben pedig nem lehet nyerni (14–12 lett a végeredmény), így a magyar csapat számára maradt holnap a bronzmeccs.

A másik elődöntőben: Olaszország–Oroszország. Az 5. helyért: Spanyolország–Hollandia 11–10.

Szremkó Krisztina, világbajnok vízilabdázó: – A meccs elején a rutinosabb, összeszokottabb görögök ránk erőltették a játékukat, és ez egészen a második negyedig jól működött. Ekkor védekezést váltottunk, egyre jobban és eredményesebben támadtunk. Minden dicséretet megérdemel a válogatott, eddig nagyon jól szerepel az Eb-n, a kitűzött célt, az olimpiai selejtezős hely megszerzését elérte. Kiállítások? Tényleg nagy volt a különbség, de ez a védekezésünkből is adódott, a zónánk után emberfogásra tértünk át. A görög centereket nehezen tudtuk tartani, a zónánkat is jól játszották át. Én azonban eddig maximálisan elégedett vagyok a lányokkal, nagyon ügyesek voltak.

Dongó újra a Tisza Volánban

A labdarúgó NB III Alföld csoportban az őszi szezont a 7. helyen zárta a Tisza Volán SC. A gárda… Tovább olvasom