2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 18°C Még több cikk.

Elfújták! Naturtex-SZTE-Szedeák-Falco 83-85

Hihetetlen mérkőzésen, drámai utolsó negyeddel, végül győztesen távozott a Falco Újszegedről. Fodor Péter csapata mindent megtett a sikerért, de nem nyerhetett ma. Jogosan bírózhat a Szedeák.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Falco 83-85 (22-23, 27-18, 15-23, 19-21)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 19. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Valovics, Gorka, Vida.
Szedeák: DRAHOS 14/6, LEVY 22, László 10/3, IVOSEV 17/6, Dukics 7/6. Csere: TANÁCS 13/3, Kiss Zs. Vezetőedző: Fodor Péter.
Falco: KÁLMÁN 27/3, TIMBERLAKE 22/3, Simon L. 6, Szabó Zs. 5/3, Pantelics 6. Csere: Szanati, HARAZIN 19, Will. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Fodor Péter: - Nem tisztem a játékvezetőkkel foglalkozni, de ezen a meccsen több ítéletnél is kettős mércével mértek. Mindent megtettünk azért, hogy nyerjünk, annak ellenére is esélyünk volt a sikerre, hogy a magas embereinket hamar elveszítettük a személyi hibák miatt. Persze mi is hibáztunk, túl sok büntetőt hagytunk ki, de a vereség nem csak ezen múlott.

Bencze Tamás:  - Aki látta a meccset, tudja, hogy milyen értékes ez a győzelem. Egy olyan kupavereség után voltunk, hogy muszáj volt nyernünk, egy nagyon szimpatikusan játszó Szegedet győztünk le.

Afterparti: Miközben a bírók mocskos csalók kiáltozás közepette vonulnak az öltözőbe, Valovics játékvezető majdnem kiveri a fényképezőgépet Gémes Sándor, a szegedma.hu fotóriportere kezéből.... Ezért tényleg kár volt!
Update: az ügyben a hírportált üzemeltető cég hivatalosan is panaszt tesz hétfőn a kosárlabda-szövetségnél.

IV. negyed (83-85)

10. perc: Levy
is észnél van: egy majdnem meghalt hazai támadást hoz vissza a sírból: az utolsó másodpercben faulttal dob rá egy labdát, így odaállhat a vonalra. Az első jó, a második is: 83-80, újabb Falco-időkérés. Szabó Zsolt első jó triplájával egyenlít 83-83. Tanács ellépte, 18 másodperccel a vége előtt a győzelemért támadhatnak a vendégek. Hazai időkérés. Drahos üt oda, de eltelt hét másodperc. Kálmán a vonalon. Nem hibázik: 83-85. Fodor-időkérés. Közben a közönség a "Három hülye!" rigmussal szórakoztatja magát. Levy kezében a meccs: kiszorított helyzetből dob, lepattan a labda a gyűrűről. Mocskos csalók! kiabálással indul a tiszteletkör, ami végül csak átcsapott Szép volt fiúk!-ba.

A listavezető Újszegeden: Szedeák-Falco. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

9. perc: Ivosev nem hagyja magát és a Szegedet sem, szépen fordul be 79-78. Elrontja a támadását a Falco, a Szedeáké Levy-show-val zárul, Bencze azonnal időt is kér, megértjük... Az amerikai az egész csapátát hülyére vette, 81-78. Timberlake eldöntötte, ez az ő támadása lesz, meg is oldotta az egy egyet, 81-80.

8. perc: ez nem a bírók negyede: újra Kálmán a vonalon, egyenlít, majd visszaveszi a vezetést, 77-78.

7. perc: szerencsére a Falco most meghalt a szépségben: hárman is kosarat szerzehettek volna, de mindenki továbbpasszolta, végül Pantelics a gyűrűt bombázta szét. Az ellentámadásnál is csak a gyűrűn pattog a labda, végül a legkisebb, Drahos szerzi meg, de ellene ítélnek.

6. perc: baj van... Időt is kér Fodor Péter. Lejár a támadóidőnk, rossz a dobásunk, Kálmán cikázik végig a pályán, és Timberlake dob könnyű ziccert faulttal együtt 73-75. A büntető is jó, 73-76. Tanács a félkörről indulva tör be, és teszi fel szépen a Spaldingot, majd Levy veszi vissza a vezetést, 77-76. Már nem is számoljuk, hanyadik büntetőt rontja el Fodor Péter csapata. Ivosev küzd a pattanóért, meg is szerzi. Egyre nagyobb a káosz, az alapvonalon kiment labda végül csak a Szegedé lesz. Illetve mégsem...

5. perc: Tanács rossz triplája után a Falco támadóidő végén Kálmán minden rutinjával tartja a Szombathelynél a labdát. Egyenlít a Falco Harazin kosarával 73-73.

4. perc: egyre nagyobb a küzdelem, szó szerint csúsznak-másznak minden labdáért a játékosok. Sajnos eladja a Szedeák a labdát, Kálmán büntet 71-69. Levy ziccerével újra "megnyugtató" az előny: 73-69. Kálmán azonnal válaszol, 73-71.

3. perc: Ivosev végre körön belülről is betalál, 69-65. Jól védekezünk, lejár a Falco támadóideje, Ivosev triplát ront, leszedi a listavezető. Kálmán a vonalon, nem szokása hibázni a vasi Sitku Ernőnek. Most sem tette meg, mindkét technikait berakta, 69-67. Ivosev tör be, és harcol ki egy személyit a jó kosár után, most is kimarad, 71-67.

2. perc: Kiss Zsolt újra prímán védekezik, az ellentámadásnál újabb szombathelyi szabálytalanság: percek óta áll a játék, mert nem tudni, kinek adtak személyi hibát a bírók, és láthatóan köztük sincs nagy egyetértés erről. Végül Levy dobja be oldalról a labdát, Drahos ront, Dukics pattanózik, nem tudja visszatenni. A másik oldalon felrobban a csarnok: mocskos csalózás perceken át. Pedig sajnos jogosan ítéltek két hibát, Harazin csak az elsőt dobja be, 67-65.

1. perc: Csürhézéssel indul a negyed: Ivosev tör be, technikait érően faultoják. Mindkettőt kihagyja... Ivosevnek a hárompontosvonal kívülről kellene a büntetőt is dobni: a körön kívülről gond nélkül talál be, 67-64.

III. negyed (64-64)

10. perc: kaotikus támadás végén Kálmán egyenlít 64-64. Jön vissza Dukics. Egy büntetőt sem dob be... Kiss Zsolt védekezik remekül Kálmánon. Negyed vége.

9. perc: mindkét edző idegesen sétálgat. Harazin két büntetője 64-60. Megint ő, Fodor Péter időt kér 64-62.

8. perc: Levy javítja hibáját 62-56. Drahos helyén Kiss Zsolt. Kálmán büntetői bent 62-58. Dukics négy faultja miatt továbbra is padozik. Levy ismét jól dob 64-58.

7. perc: Drahos estében is jól passzol Tanácshoz, hogy a palánkos dupla 60-54. Levy eladja, Timberlake bedobja 60-56.

6. perc: Lászlót tripla közben faultolják, mindhárom bemegy 56-50. Drahos, majd Harazin 58-54.

5. perc: Timberlake, tripla 53-50.

4. perc: támadásban akadozunk, a védekezés rendben. Tanács, majd Kálmán 53-47.

3. perc: Tanács szerezte vissza a labdát, Ivosev dobta be a büntetőket 51-41. Kálmán büntetőivel már 51-45.

2. perc: megjön a közönség hangja, nem tetszik nekik a játékvezetői hármas ténykedése.

1. perc: a Falco támadhat. Jól a védekezés, Ivosevet lehet dicsérni.

II. negyed (49-41)

10. perc: László triplája jó, ez a hetedik szegedi hármas 45-37. Levy, közte tíz 47-37! Kálmán egy büntetője bent, Lászlóé dupla 49-38. Kálmán hármasa a dudaszókor jön 49-41. Félidő.

9. perc: Szabónak távolról nem megy, inkább zsákolt egyet 42-37.

8. perc: László első kosara, némi szerenécsvel 40-35. Levyé is jó, vendégidőkérés 42-35. Szabó hármasa rövid.

7. perc: remek a szegedi védekezés. Bencze Tamás egyre feszültebben sétálgat.

6. perc: eddig erőn felül teljesít a Szedeák, Ivosev triplája is ezt bizonyítja 38-33.

5. perc: Simon kosár plusz büntető, utóbbi nem jó 33-33. Tanács büntetői 35-33.

4. perc: ez is jó, Tanácsé a tripla 33-31.

3. perc: Timberlake majd Tanács 30-29.

2. perc: szépen tör be Drahos, Kálmán duplája a felelet 26-25. Timberlake 26-27.

1. perc: Levy megcsinálta és be is dobta a helyzetet 24-23.

I. negyed (22-23)

10. perc: Harazin megint, nem tudjuk tartani 22-23. Tanács triplája lejön, negyed vége.

9. perc: Kálmán, szegedi időkérés 20-19. Tanács csúszik el, Harazin talál be 20-21. Levy dobása lejön. Drahos, ez szép ziccer volt 22-21.

8. perc: pályán Tanács és Kiss Zsolt. A kosár Levyé 20-15. Szerencséjük van, Pantelics dobása besédül 20-17.

7. perc: Levy középtávoljia remek, jön rá a válasz 15-13. A negyedik triplánk, Drahos dobta 18-13. Harazin büntetői 18-15.

6. perc: triplából jók vagyunk, Dukics megint hármast szór 13-11.

5. perc: ez is hármas, Dukicstól 10-7. Timberlake 10-9. Már vezetnek 10-11.

4. perc: Kálmán kosár plusz büntető 4-7. Jön a biztatás a szegedi ultráktól. Kisebb szünet, a Pick-meccshez hasonlóan gyengélkedik az eredményjelző. Bencze Tamás vetette be minden helyismeretét, és megcsinálta a szerkezetet. Folytatjuk! Jó a tripla Drahostól 7-7.

3. perc: Dukics egy büntetőt dob be, Timberlake válaszol 4-4.

2. perc: Ivosev egyik büntetője bent 1-2. Sőt, a lepattanó után Drahos 3-2.

1. perc: Pantelics kosarával vezetnek 0-2.

18.29: a vendégeknél Bencze Tamás korábbi Szeviép-edző a kispadon,

18.27: szépen gyülekeznek a nézők, még pár perc van hátra a kezdésig.

18.22: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik az összecsapás, amelyen a Szedeáknak kicsit sem lesz egyszerű dolga.

– Jól dolgoztunk egész héten, és bár egy-két csapattársamnak fáj itt-ott, bízom benne, hogy meg tudjuk lepni a Falcót, és szoros meccset játszunk velük – mondta Vida Máté, a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapatának 25 éves irányítója, amikor a vasárnapi bajnokiról kérdeztük.

Vida Máté (7) egykori csapata ellen készül. Fotó: Frank Yvette
Vida Máté (7) egykori csapata ellen készül.
Fotó: Frank Yvette

Vida jól ismeri a szombathelyi klubot, mielőtt ugyanis 2009-ben egy dombóvári kitérővel Szegedre igazolt, egy szezont szerepelt a Falcóban.

Molnár Andrást műteni kell

A Körmend elleni magyarkupa- meccsen megsérült Molnár András, a Sopron A csoportos együttesének szegedi származású válogatott játékosa. Molnár térdéből letört egy porcdarab, ami miatt biztosan meg kell műteni, így minimum 2–3 hetet kénytelen lesz kihagyni.

– Leginkább Kálmán Laci az, akire figyelnünk kell, 39 éves kora ellenére még mindig kiváló játékos. Szombathelyi időszakom alatt rengeteget tanultam tőle, nem titok, ellene külön is készülünk, ki kell kapcsolnunk a játékból. Sokat videóztunk a héten, igyekeztünk megtalálni a masszív, fiatal csapatot alkotó ellenfelünk gyenge pontjait. Bár nincs belőlük sok, szeretnénk meglepetést okozni. Nagy szükségünk lenne arra, hogy esélytelenebb csapatként is meccset nyerjünk – fogalmazott Vida, aki szerint a bajnoki címre a Falcónál kicsivel esélyesebb a Körmend, Albacomp, Atomerőmű, Szolnok négyes.

A Naturtex-SZTE-Szedeákból egyedül a betegséggel küzdő Molnár Miklós játéka kérdéses, a többiek biztosan Fodor Péter vezetőedző rendelkezésére állnak. A Falcóban Kálmán mellett két légiósra, az amerikai Chad Avery Timberlake-re és a szerb Djordje Pantelicsre kell leginkább odafigyelni, előbbi 21,7-es, utóbbi 14,2-es pontátlagot produkál a szezonban. Nem szabad megfeledkezni Szabó Zsoltról sem, a nyáron a Soprontól igazolt válogatott erőcsatár szintén alapember Szombathelyen.

A Naturtex és a Falco bajnokija vasárnap 18.30-tól kezdődik az újszegedi sportcsarnokban, a belépés – a vezetők döntése értelmében, a zord időjárás és az esti időpont, valamint a listavezető érkezése és a minél nagyobb nézőszám miatt – minden szurkoló számára ingyenes.

„Lucia,
    ahogy a mondás is tartja: ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna.

Megnyugtatlak - ha 3-al több büntetőt dob be a Szedeák, a bírók megoldják azt is.

Ami viszont nyilvánvaló: sok fogalmad nincs erről a sportról.
    Ami persze nem baj, csak azt nem értem, hogy ennek ellenére miért kell játszanod a nagy okos megmondóembert.

Természetesen a szólás szabad, akinek jól esik lejáratni magát, az megteheti.”
  • 7. Xavi.H 2012. február 20. 00:55
    „Lucia... nem sok fogalmad van a sportról... :)”
  • 6. szegediultra 2012. február 19. 23:16
    „ezen mi nem ide illő...?? sajnos ez tény és való...! :(”
  • 5. szegediultra 2012. február 19. 23:15
    „Ismét a bíróknak köszönhetjük a meccset...!!! :( sajnos...!! simán a Szedeák érdemelte volna meg a győzelmet....!! szégyen amit műveltek a bírók...!! :( ennyit róluk...!! :(”
  • 4. szegediultra 2012. február 19. 22:48
  • 3. Lucia 2012. február 19. 22:47
    „Gyenge ez a Szedeák!
    Nagyon...
    Nem kell mindent a bírókra fogni! 3-mal több büntetőt bedobnak és akkor nyernek. Ennyi az egész!”
  • 2. xBen 2012. február 19. 22:16
    „Ma nem győzhetett a Szedeák! A játékvezetők fontos pillanatokban kedveztek a Falconak, többször is a Szeged kárára ítéltek egyértelmű helyzetekben- Pl. 81-80-nál tiszta hárompontos dobást fautoltak a szombathelyiek, először 3 büntetőt ítéltek meg, majd érthetetlen módon kettőre korrigálták azt.
    Véleményem szerint ezt a meccset csakis a Falco nyerhette meg, a játékvezetők pedig segítettek is ebben! Egyértelmű CSALÁS volt! Nincs ezen mit szépíteni! Csak azt nem értem, hogy a Magyar Kosárlabda Szövetség ezt hogy engedheti meg! A bajnokság így komolytalan! Az nyer, akit a játékvezetők engednek!”
  • 1. tipmabe 2012. február 19. 21:07
    „1. NYUGODJ BÉKÉBEN ZSOZSI!!!
    2. Ha ma 20 ponttal kikaptunk volna, akkor nem is írnék mást. De nem így volt! A 10 éves lányommal és a 11 éves fiammal úgy mentünk ki a meccsre, hogy megnézzük Dávid harcát Góliáttal. A harc meg is volt, Dávid mégsem győzhetett. A Szedeák játékosai rég látott tűzzel a szemükben küzdöttek, nem ismertek elveszett labdát, foggal-körömmel harcoltak a meglepetésért. A végeredmény azonban nem csak rajtuk múlott. (Legyünk tárgyilagosak: büntetődobások kihasználása...) A tisztelt játékvezető urak ma nem azok voltak, aminek lenniük kellett volna. Se nem tisztelt, se nem játékvezető, se nem úr. Bírók voltak, akik eldöntötték a pontok sorsát. Mélyen egyetértek Méhes Gábor meccs utáni kirohanásával. Ez a három ember (bár a gerincességben kételkedem...) elvett tőlünk egy szép élményt. Most meg kell magyaráznom a gyerekeknek, hogy miért nem a becsület, a küzdelem, az akarás, a fair play győzött. Joggal kérdezhetik: minek hajtani, erőlködni ha úgyis mások döntenek el egy-egy küzdelmet? Sporttársak, Önök ma este mesélnek majd erről a gyermekeiknek?
    3. Köszönöm a Vezetőknek az ingyenes belépést, mindenki láthatta, hogy jó ötlet volt.
    4. Csakazértis: HAJRÁ SZEGED!!!”

Lehajráztak a hevesiek: ZF-Eger-Szeged Beton 12-9

Ádáz csatában, hihetlen fordulatokkal tarkított mérkőzésen az utolsó 2 percben vesztette el az Eger… Tovább olvasom