2017. 11. 24. péntek - Emma 4°C | 11°C Még több cikk.

Elfűrészelte a BSE-t a Szeviép-Szeged

Rangadót játszott, és nyert nem mindennapi izgalmak közepette a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata az Uniqa NB I A csoportban. Fodor Péter együttese a BSE otthonában diadalmaskodott négy ponttal.
BSE - Szeviép-Szeged: 70-74

Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-bajnokság, 5. forduló, Budapest, Városmajor, 300 néző. Vezette: Forrai, Szilas.
BSE: IGLESIAS 18/9, FŰRÉSZ D. 9, Vida 14/9, Horváth, Aties 9. Cserék: Kiss 6, Imbergerova 6, Zsovár 8. Edző: Farkas Sándor.
Szeviép-Szeged: Török 3, Vrancseva 7/3, Kovács 8, TOMOVA 21, KAJDACSI 11. Cserék: FÜRÉSZ E. 18/6, SZLIMÁK 6/3, Russai. Edző: Fodor Péter.
Kipontozódott: Iglesias (37.).

Új arcok, új remények: akár a szlogenje is lehetne ez a mondat erre az idényre a BSE csapatának, hiszen a tavalyi együttesből csak ketten maradtak, és hogy mennyire megfiatalodtak, azt az is bizonyítja, hogy Fűrész Diána lett a csapatkapitány. A Szeviép kerete kevésbé változott, és szerencsére ismét teljes volt. Szerencsére a meccslabda is meglett, Forrai játékvezető néhány pillanatig nem találta...

Pontesővel indult a meccs, három perc alatt húsz kosár született, ekkor 11–9-re a hazaiak vezettek. Pörgős volt a meccs, nagy volt a rohanás, amiből a Szeviép nem jött ki jól, Fodor Péter hangosabban is kommentálta az eseményeket. A kubai Iglesias szórta a pontokat, 18–10-re meg is lépett a BSE. Jött egy nagy vendéghajrá, zsinórban nyolc szegedi kosár, ennek köszönhetően eltűnt a hazai előny, 18–18. Tomova ha felgyűri a gatyaszárat – nála ez egy bevett szokás –, akkor rendre elkapja a fonalat. Hét szegedi kosárral indult a második negyed. Csodás kezdés, 25–18 ide! Akadtak holtpontok, ezeket azonban gyorsan átvészelte a Szeged, sikerült megtartani a magabiztos vezetést. A precíz védekezés eredményeként a fővárosiak dobóhelyzetbe sem tudtak igazán kerülni, az, hogy kicsit szorosabb lett a meccs, az a két játékvezetőnek is köszönhető volt, hiszen Forraiék „szórták" vendégoldalon a személyi hibákat, 33–38.

Vrancseva (11) hét pontot szerzett a rangadón. Fotó: Karnok Csaba

Mi sem bizonyítja jobban, hogy rangadó volt a fővárosi meccs, hogy a lelátó is „igen erős" volt. Balogh Judit, Károlyi Andrea, Papp Kriszta, Németh Bernadett mellett a Sopron edzője, Székely Norbert is a helyszínen nézte meg az összecsapást. Fürész Emőke szokásához híven felszívta magát, az ő triplájával indult a harmadik negyed. Ez azonban nem hatott nyugtatólag a társakra, Kiss révén fokozatosan kapaszkodott a BSE, a 24. percben egy pontra csökkent a szegedi előny, 46–45. Szerencsére ez sem zökkentette ki ritmusából Fodor Péter együttesét, néhány pillanat múlva már 54–48-as Szeviép-vezetést regisztráltunk. Ezután viszont eladott labdák – Török és Vrancseva hibázott – miatt büntettek a hazaiak, és egyenlítettek, 57–57. Kezdődött minden elölről, izgalmas tíz perc következett. Hatalmas rohanás, öldöklő küzdelem, kemény párharcok jellemezték a meccset. Forrai játékvezető hozta a formáját – nem először fújt érdekesen a Szeged ellen – technikait adott Fodor Péternek, mert egy kivédekezett hazai támadás után belépett a pályára. Pedig a Szeviépnél volt a labda... Négy perccel a vége előtt egál volt, 64–64. Vida hármasa után vezetett a BSE, majd Iglesias kipontozódott. Ezután jött ismét Fürész, pontjai aranyat, és győzelmet értek, 74–70-re nyert a bajnoki bronzérmes. Nagy csata volt, remek játékkal, és ami igazán fontos, szegedi győzelemmel, ami erőt adhat a folytatáshoz.

Fodor Péter: – Úgy érzem, már az első negyedben megteremtettük a győzelem lehetőségét. Hiába jött fel többször is az ellenfelünk, mindig tudtunk újítani. Köszönöm a lányoknak ezt a harcias hozzáállást.

További eredmények: Zala Volán–Pécs 63–67, Vasas–Sopron 50–91, Cegléd–Nagykanizsa 72–56, Szombathely–Győr 62–95.

Szeged Beton: jó ott fenn

Az ING férfi vízilabda OB I nyolcadik fordulóját követően is százszázalékos teljesítménnyel áll a… Tovább olvasom