2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 2°C

Elképesztő csatát nyertek: Pick Szeged-Veszprém 24-23

Óriási csatában, egy góllal, 24-23-ra legyőzte a Pick Szeged az MKB Veszprémet, így csak a harmadik meccs dönt a bajnoki cím sorsáról.

Közvetítésünk támogatója az EDF DÉMÁSZ Zrt.

Pick Szeged–MKB Veszprém 24–23 (11–10)
Férfi kézilabda NB I, döntő, 2. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
Pick Szeged: TATAI – PRODANOVICS 8/3, Ancsin 2, BUDAY 4, Zubai 1, SULC 5, VADKERTI 1. Csere: Mikler (kapus), Czina, LÉKAI 3, Bajorhegyi, Pribanic. Vezetőedző: Skaliczki László.
MKB Veszprém: Alilovic – Gulyás, Sulic 1, Laluska 1, Schuch, Terzic 1, Iváncsik G. Csere: Fazekas (kapus), VUJIN 5/3, CSÁSZÁR 3, PÉREZ 8, Korazija 1, Vilovszki 2, Urban 1. Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Kiállítás: 16, ill. 12 perc.
Hétméteres: 3/3, ill. 3/3.
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1:1.

Skaliczki László: - A győzelmünk titka az volt, hogy megtaláltuk a réseket a Veszprém védekezésén, és a betöréseink, valamint a szélsőjátékunk eredményes volt. A harmadik, mindent eldöntő meccsen szeretnénk még tovább javulni játékban.

Mocsai Lajos: - Lassan lendültünk játékba, akadozott a védekezésünk, amelyet kiválóan használt ki a Szeged. Tatai remekelt a kapuban, és a szurkolók is kitettek megukért, csodás hangulatú meccs volt. Veszprémben, a harmadik találkozón szeretnénk megnyerni a bajnoki címet.

Buday Dániel: - Sokat készültünk arra, hogy kijavítsuk a veszprémi 11 gólos vereséget. Ma volt erre esélyünk, éltünk is vele, és a szerencse is minket segített. Veszprémben is nyerni akarunk.

Indul a busz! - zúgják a szegedi szurkolók. Hatalmas csatát nyert meg a Pick, így a bajnoki cím a harmadik meccsen dől el!

Nagy csatában nyert a Pick Szeged. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

60. perc:
megint Sulcot blokkolják le. 16 mp. Remek szegedi védekezés! Vujin lent marad! Bajorhegyi két perc, de csak 3 mp vissza. Terzic bent Fazekas helyén. Pérez lövése mellémegy a blokkról, nyer a Szeged!

59. perc: Laluska két perc - köszönjük! Sulcot blokkolják. Szegedi időkérés 65 mp-cel a vége előtt.

58. perc: veszprémi időkérés. Császár lövését rúgja ki Tatai. Vujin 24-23.

57. perc: megint Sulc! 24-22.

56. perc: Tatai bravúrja!

55. perc: szinte gurul Sulc lövése - be a kapuba 23-22.

54. perc: Pribanic bravúrgólja, ezt sem adják meg, lelépett.

53. perc: Vujin vágja be 22-22.

52. perc: Pérez, majd Lékai 22-21.

51. perc: Ancsin lövése kijön, Pribanic bevágja a kipattanót, de nem adják meg. Vadkerti 21-20.

50. perc: Ancsin Gábor, nagyon kellett 20-19. Vilovszki 20-20.

49. perc: Urban hozza vissza ikszre csapatát 19-19.

48. perc: Pribanic rántja le a nála húsz centivel magasabb Pérezt.

47. perc: Császár betörésből, szép volt 19-18.

46. perc: nem igaz Pérez mit csinál 19-17.

45. perc: Mikler szemmel tolja a kapufára a labdát.

44. perc: Zubai beállóból, három az előny 19-16. Czina harmadik kétperce, kiszáll a meccsből.

43. perc: Pérez, majd Prodanovics 18-16.

42. perc: indulásból Lékai 17-15. kettő ide.

41. perc: Mikler védi Terzic lövését.

40. perc: Czina bent támadásban, hetest harcol ki. Pérez sérül meg és kap két percet egyszerre. Prodanovics hetese bent 16-15.

39. perc: úgy néz ki Csárli és Sulc gólpárbaja zajlik 15-14. Vilovszki közbelő 15-15.

38. perc: Pérez, megint. 41 éves 14-14.

37. perc: begyújtja a rakétákat Fero Sulc is 14-13.

36. perc: megint Pérez 13-13.

35. perc: hetes, Prodanovics nem hibázik 13-12.

34. perc:
Pérez lő nagy gólt 12-12.

33. perc: Terzicet blokkoljuk le.

32. perc: labdát szerzünk, Prodanovics bevágja 12-11.

31. perc: nézzük a folytatást. Korazija köszön be 11-11.

Skaliczki László minden másodpercet kihasznál a taktikai utasításokra. A szünetben Nagy Péter olimpikon súlyemelőt tapsolta meg a közönség.

Kevés gólon kell tartani a Veszprémet - mondta mindenki a héten, amikor a siker receptjéről beszélgettek. Ez eddig sikerült, minimális dolgok dönthetnek a végső sikerről.

30. perc:
labdát szerzünk, Buday indul, bevágja 11-10. Császár két perc. Ancsin időn túli szabaddobása nem megy be, 11-10 a félidő.

29. perc: Fazekas védéssel kezd.

28. perc: Sulic "öli meg" Zubait, jár a két perc. A második neki.

27. perc: Mikler jön Vujin hetesére, így is bemegy 10-10.

26. perc: Tatai véd óriási bravúrral!

25. perc: Bajorhegyit szórják ki.

24. perc: Ancsin először villan 10-9.

23. perc: Lékai, majd Sulic 9-9.

22. perc: Pérez egyenlít 8-8.

21. perc: Prodanovics negyedik góljával 8-7.

20. perc: Pérez indul, estében is kiegyenlít 7-7.

19. perc: Császár átlövésből 7-6.

18. perc: zseniális Buday-gól, jobbal, jobbról a rövidbe 7-5. Czina második kétpercese.

17. perc: Lékai a pályán, időt kér a Veszprém. Persze nem feltétlenül ezért.

16. perc: Gulyás beállóból, Tatai csak beleütni tud.

15. perc: Czinát állítják ki.

14. perc: Buday csuklója villan, ráadásul gyors is volt, ez előnyben fontos 6-4. Először közte kettő.

13. perc: mérhetetlen öröm a nézőtéren: Sulic kap kiállítást. Laluskát is kiszórják, bal belsővel blokkolt egy lövést. Prodanovicsnak nem gond kihasználni a kettős előnyt 5-4.

12. perc: Buday talpról közbelő, Alilovic véd. Tatai jön ki remekül egy indításra.

11. perc: Vujin hetesével 4-4.

10. perc: Buday egyenlít egy nagy lövéssel 3-3. Zubai kiharcolja, Prodanovics bedobja a hetest 4-3. Vezetünk! Tatai reklamál, jár neki a sárga.

9. perc: itt van a lelátón Laluska Eszter és Kiss Zsolt is, kiszúrja a sportházaspárt az RTL Klub is.

8. perc: Terzicé a harmadik MKB-gól 2-3.

7. perc: Ancsin átlövését tolja ki Alilovic.

6. perc: Prodanovics a szélről 2-2.

5. perc: Laluska gólvával vezetnek 1-2.

4. perc: Tatai megint véd, a labda marad az MKB-nál. Vujin hetese bent 1-1.

3. perc: Császár kér labdacserét, minimális kényszerszünet.

2. perc: Tatai első bravúrja.

1. perc: mi kezdtünk. Sulc góljával 1-0 ide.

11.58: díjazással kezdünk, Szöllősi Szabolcs lett a szezon felfedezettje, Mocsai Lajos a szezon vezetőedzője, Ancsin a legjobb jobbátlövő, Fazekas a szezon legjobb kapusa, Harsányi gergely a legjobb jobbszélső, Csásázr a legjobb irányító, Pérez a legjobb balátlövő, Iváncsik Gergő a legjobb balszélső, Zubai Szabolcs pedig a legjobb beállós. Az év újságírója Spiller István, az MTI tudósítója lett a szövetség szerint. Mindannyiuknak gratulálunk.

11.55: Sulicra nem lehet mondani, hogy megosztó személyiség, Szegeden mindenki utálja. Ezt a bemutatásnál, némi pfújolással meg is üzenik neki.

11.53: nézzük a Picket: Tóth M., Tatai, Mikler, Buday, Bajorhegyi, Lékai, vadkerti, Nagy N., Beocsanin, Pribanic, Fekete, Zubai, Czina, Prodanovics, Sulc, Ancsin.

11.51: az MKB kerete: Fazekas, Vilovszki, Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Császár, Pérez, Vujin, Korazija, Liszkai, Laluska, Urban, Terzic, Alilovic, Sulic.

11.48: belendültek a hazai szurkolók, a vendégszektorban egyelőre félház van.

11.46: a Pick pirosban, az MKB fehérben lesz a meccsen.

11.44: Lukács János megyei rendőrfőkapitány már elfoglalta a helyét a lelátón. Ő is Pick-győzelmet vár, ez nem lehet kérdés!

11.41: kinéztünk a csarnok elé: a parkolóban már rég nincs hely, ezt két rendőr közli is a behajtókkal. A vasútállomásnál is minden hely foglalt. A csarnokba az imént érkezett meg Bajusz Sándor, akinek a várakozásait lejjebb olvashatják.

11.12: folyamatosan jönnek a nézők a csarnokba, kiváló hangulatra van kilátás. Mindenki érzi: ma nyerni kell!

10.37: egy emlékezetes szegedi diadal, igaz, ez Veszprémből. Éppen öt éve volt.

Szegedi diadal hetesek után.

10.31: amíg kezdődik a találkozó, nézegessen képeket az első mérkőzésről:

Egy súlyos vereség képei: MKB-Pick 33-22 Fotó: foto24.hu (galéria)

10.22: ez a harc lesz a végső? Reméljük nem, mivel a Pick Szeged csak akkor nyújthatja hárommeccsesre a bajnoki finálét, ha me nyer a Veszprém ellen. Ez az alapszakaszban sikerült. Az viszont biztos, hogy a Pick Szegednek ez lesz az utolsó hivatalos hazai meccse a 2011-2012-es szezonban.

2007. május 12. Éppen szombatra esett ez a dátum is. Öt éve félve engedte útjára a csapatot a Pick Szeged közönsége. Félve, mert a Tisza-parti alakulat rendesen megizzadt az elődöntőben a Dunaferr ellen, és a mindent eldöntő harmadik meccs után harcolta ki csak a döntőbe jutást. Azon a héten szerdán még az azóta megszűnt, jelenleg az NB II-ben DAC néven szereplő újvárosi csapattal csatázott a Pick, rá három napra pedig már a fináléban, idegenben, a régi, zsúfolásig megtelt csarnokban kellett pályára lépnie.

Sokáig úgy nézett ki, hogy simán behúzza a meccset a Veszprém, Krivokapics Milorad utolsó pillanatokban szerzett góljával azonban egyenlített a Szeged, majd a büntetőpárbajt 31–30-ra megnyerte Vladan Matics együttese. Ezután a Pick a megszerzett előnyt megtartotta, és fennállása második bajnoki aranyát kasszírozta be.

A 2007-es diadal.

Ha a statisztikát nézzük, akkor jól látszik, hogy a 2006-os döntők óta a Picknek jól megy a második meccsen a Veszprém ellen. 2006. május 10-én 27–23-ra, a második bajnoki cím évében, 2007. május 16-án 25–22-re, 2008. május 6-án pedig 35–30-ra nyert a Pick Szeged. Ezután két szoros vereség következett a bajnoki döntők második meccsén, 2009-ben 25–24-re, 2010-ben 32–31-re, azaz egy-egy góllal kapott ki a Tisza-parti gárda a nagy riválistól. Egyedül a tavalyi második meccs sikerült csúnyára, ekkor Szegeden 33–20-ra nyert a 19-szeres magyar bajnok MKB.

Az elmúlt hat év döntőjének második meccsén három szegedi, három veszprémi siker született. Vasárnap délben az idei Budapest Bank férfi kézilabdaligában következik a második találkozó. A két győzelemig tartó párharcban a meccsben maradásért küzd a Skaliczki-csapat, az első találkozón 33–22-re nyert a bajnoki címvédő.

Az egykori közönségkedvenc, Bajusz Sándor győzelmet vár a Pick Szegedtől. FOTÓ: SCHMIDT ANDREA
Az egykori közönségkedvenc, Bajusz Sándor győzelmet vár a Pick Szegedtől.

– Nagy élmény volt nekem és a csapattársaim számára is a 2007-es veszprémi győzelem – kezdte a nem mindennapi siker felelevenítését Bajusz Sándor, az elmúlt 50 év legjobb szegedi balátlövője.

– Végig fegyelmezetten játszottunk, küzdöttünk, hajtottunk. A hajrát már a pályán kívülről néztem végig, mert piros lapot kaptam, de úgy gondolom, hogy én is komolyan hozzátettem a sikerhez. Most is ezt várom a fiúktól. Jó csapat a Pick Szeged, remek eredményeket ért már el az idei szezonban. Ott leszek a lelátón, a helyszínen drukkolok a srácoknak. Küzdeni, hajtani kell, ezzel lehet kompenzálni a tudásbeli különbséget. Ha újból egy nagyot harcoló Pick Szegedet látunk a pályán, akkor sikerülhet az egyenlítés.

A meccs érdekessége, hogy az a Bonifert, Oláh duó fújja a találkozót, amely 2007-ben éppen a 31–30-ra megnyert összecsapást is vezette.
Vasárnap 10 órakor nyit az újszegedi sportcsarnok jegypénztára, a belépő 2500 forintba kerül.