2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Elképesztő kapusparádé: Tatabánya-Pick Szeged 22-28

Mikler Roland remeklésének köszönhetően nyerte meg tatabányai rangadóját a Skaliczki-csapat.

Tatabánya-Pick Szeged 22-28 (10-12)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Tatabánya, 800 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Tatabánya: Szente - Harsányi 4, Halász 2, Dénes 1, Szabó, PORDÁN 4, Kekezovics 4/1. Csere: Lele 1, Nagy 2, Sutka 1, Kocsis, KISS 3, Urbán. Edző: Debre Viktor.
Pick Szeged: MIKLER - STRANOVSKY 8, BALÁZ 4, Vadkerti, Zubai 2, KATZIRZ 4, Törő 4/1. Csere: Herbert 1, Sulc 2, Lékai 3, Bajorhegyi. Edző: Skaliczki László.
Kiállítások: 12, ill. 4 perc.
Hétméteresből: 2/1, ill. 1/1.

60. perc: Sulc orra ered el Dénesnek köszönhetően. Előnyben fejezzük be a meccset. Stranovsky könnyelműsködi el az utolsó helyzetet. Vége! Remek védekezésénk és Mikler bravúrjainak köszönhetően nyerte meg a Szeged a Tatabánya ellen idegenbeli rangadóját.

59. perc: szétesett a Tatabánya, ismét labdát szerzünk.

58. perc: gála: Stranovsky is szerez egy labdát, bevágja 22-28.

57. perc: Lékai bevágja, innen nem lehet elbukni! 22-26. Pláne így: Törő szerez labdát, majd viszi végig 22-27.

56. perc: Kekezovicsnak rémálmában Mikler arca tűnik majd elő...

55. perc: Harsányi indult szépen 22-25.

54. perc: Sutka durrant mellé.

53. perc: Sulc lő keresztbe, védhetetlen. Mikler véd megint 21-25.

52. perc: Herbert a szélről dob gólt, Skalczki László örjöng örömében 21-24.

51. perc: Szabó kap két percet. Zubai váltja gólra 21-23.

50. perc: Halász találja meg a lövőkezét 21-22.

49. perc: Halász lövését rúgja ki Mikler. Stranovsky hetedszer, szárnyal a szlovák 20-22. Hazai időkérés.

48. perc: Vadkertit olvassa Szente, Stranovskyt nem tudja 20-21.

47. perc: Kiss egyre hozza a hazaiakat 19-20. Lele egyenlít, utoljára 0-0-nál volt döntetlen 20-20.

46. perc: Mikler kapufára tolja Halász lövését, Törő próbálkozása a gólvonalon akad el Szente kezében.

45. perc: Katzirz gólja fontos támadásból született, 18-20.

44. perc: Szente Lékai lövését védi, Mikler is ziccert fog.

43. perc: Pordán két perc, gól viszont nincs. Kiss Ádám egyre hozza fel a Bányászt 18-19.

42. perc: ők bedobják, Stranovsky a kapufára 17-19.

41. perc: Törő előnyben nem hibázik, harmadik gólja 16-19.

40. perc: kapufa után Zubai szedi össze nagy akarattal a labdát. Pordán kap két percet.

39. perc: két tatabányai gól, egyből szoros 16-18.

38. perc: Katzirz a legnagyob természetességgel ágja be 14-18.

37. perc: Mikler pecázza ki Halász lövését, Törő kapufa. Nagy góljával 14-17.

36. perc: Pordán is belelendült 13-16. Katzorz a kapufa és Szente háta segítségével lő gólt 13-17.

35. perc: a legjobbkor lövi első gólját Zubai, ismét meglépünk 12-16.

34. perc: remek akció végén ismét Stranovsky, már ötgólos 12-15.

33. perc: Pordán is betalál 12-14.

32. perc: megint ő, remek 10-14. Halász szerzi meg első találatát 11-14.

31. perc: szimpatikus kezdés, Mikler védése után Stranovsky 10-13.

Mikler extraklasszis teljesítményének köszönhetően vezet a Pick Szeged Tatabányán, ám a támadójátékban van mit javulni.

30. perc: Pordán dobja a tizedik hazai gólt 10-12. Félidő.

29. perc: Harsányi a másik hazai gólfelelős 9-12. Szegedi időkérés. Baláz lő mellé kisodródva.

28. perc: Zubai hoz össze egy hetest a Tatabányának, Kekezovics bedobja 8-12.

27. perc: Kekezovics, majd Törő 7-12. Bajorhegyi kap jogos két percet.

26. perc: Vadkertit tüntetik el a falban, nincs hetes.

25. perc: labdát szerzünk, Stranovsky Szentébe dobja a ziccert.

24. perc: támadásban Zubai helyén Herbert. Lékai csuklója vajból van 6-11.

23. perc: az ötödik Bányász-gólra Lékai felel 5-10. Sutka hatalmas dugója 6-10.

22. perc: Baláz harmadik gólja, az ő meccse lehet 4-9.

21. perc: Sulc harmadik gyenge lövése a meccsen. Mikler a kapufára imádkozza Harsányi hetesét, 21 perc alatt négyet dob a Bányász!

20. perc: nem lehet átlőni a szegedi falat.

19. perc: Miklernél ez nem vb-forma - több annál. Sulcot blokkolják, a labda marad a Picknél.

18. perc: Stranovsky a meccsen másodjára eredményes a szélről 4-8.

17. perc: megint a kapus nyeri a Lele, Mikler párharcot.

16. perc: Törő kapkod el egy támadást, gólt lő a Tatabánya 4-7.

15. perc: Mikler fog, mint a zöld festék.

14. perc: Baláz lövését védi Szente, Sulcét nem 3-7.

13. perc: Harsányi tört be szépen 3-6.

12. perc: Mikler, Mikler, Mikler! Újabb ziccert fog! Kekezovics már mattolja 2-6.

11. perc: Sulc lövi szét a jobb felsőt, Szente moccanni sem bír 1-6.

10. perc: megint Mikler! Parádézik, nem csoda, a lelátón a barátnője is figyeli.

9. perc: időt kér a Bányász.

8. perc: ezt a Baláz-gólt már megadják 1-5. Remek kezdés.

7. perc: Lele ziccerét is védi Mikler!

6. perc: Baláz másodszor villan, szétnyílt előtte a fal. Nem adták meg, Katzirzék viszont igen 1-4.

5. perc: Mikler második bravúrja, Törő zseniális mozdulattal lő a keresztlécre. Harsányi szépít 1-3.

4. perc: micsoda kezdés! Most Stranovsky a szélről 0-3.

3. perc: már kettő az előny: Baláz lőtte át a falat 0-2.

2. perc: Mikler véd, Stranovskyt tarolják le. Dénes kap két percet. Vezetünk! 0-1.

1. perc: a Szeged kezdte az összecsapást.

17.30: Kupcsik 3 napos edzőtáborban volt Füreden az ifiválogatottnál.

17.29: Az ifiből négyen a felnőtt keretben: Tóth Misi, Kupcsik Bálint, Nagy Norbi és Grüni, azaz Grünfelder Péter.

17.26: A hazaiaknál Melus combjában 4 centiméter hosszan elszakad egy izom, hosszú pihenő vár a a légiósra.

17.25: A füredi meccs után a tatabányai vezetők nyomására a Baranyi, Szloska bírópárost 3 meccsre eltiltották.

17.24: Dobrovits és Tájok vezeti a meccset...

17.21: Szabó István, a Pick csapatorvosa is jó hírekről számol be: Mindenki rendben, Körtének van egy kisebb vádlihúzódása, de nem vészes, tud játszani.

17.19: Jól indul a nap, az ifi simán nyer, Bartók Csaba fiai különösen az első félidőben játszottak jól. Tatabánya-Tisza Volán 33-42.

17.16: Már a lelátón ül a Pick, várja az ifimeccs végét.

17.08: 50. perc az ifimeccsen: Tatabánya-Volán 25-38

17.06: Jönnek a hazai drukkerek, mezben, dobokkal, énekelve.

16.57: Pirosban játszik majd a Pick. Sulc jött ki a kapu mögé először melegíteni.

16.51: Bella Árpád, a Pick ügyvezetője Tatai Péterrel diskurál, és örömmel konstatálja, hogy a fiatalok a 36. percben 30-14-re vezetnek.

16.48: Ivo Diáz a VIP-szektorban, civilben. Ez a Tatabányának rossz, nekünk annyira nem, hiszen a kubai származású játékos csoda dolgokra képes a pályán.

16.44: Bárki bármit mond, még mindig népszerű és ismert csapat a Pick Szeged. Az M0-ás egyik benzinkútjánál egy sofőr a pólójára kért aláírást a játékosoktól, a pénztáros hölgy pedig képben volt a csapattal kapcsolatosan, és neki kimondottan tetszik az átalakult Pick Szeged, és szurkol Skaliczki László együttesének. Tatabányán pedig ifjú titánok vadásztak autogramokra a meccs előtt, büszkén mutatták, hogy kitől sikerült aláírást szerezniük egymásnak.

16.40: Az öltözőbe vonul a Pick. Skaliczki mester utolsó taktikai értekezlete a meccs előtt.

16.36: Megérkezik a szintén egykori szegedi Halász Máté is. Nincs rendben a háta, de játszik. "Fáj, de egy ilyen rangadón a fájdalom másodlagos" - mondja Halász. Közben a félidőben az ifimeccsen: Tatabánya-Tisza Volán 11-25. Tóth a kapuban, Grünfelder, Kupcsik és Nagy a mezőnyben remekel.

16.30: "Ez az Misi!" - szól a kapu mögött ülő Mikler Roland Tóth Misihez,aki már sokadig bravúrját mutatja be a kapuban az ifimeccsen.

16.28: Vadkerti: - Na gyere, hadd öleljelek most meg, verjelek finoman hátba, mert a meccsen 12 méteren ennél nagyobbat kapsz! - üdvözli a Pick Körtéje Lele Ákost. A Bányász játékosa jót nevet a beszóláson.

16.26: Közben Grünfelder lő egy pipát, 22. perc: Tatabánya-Volán 8-19.

16.25: Lele Ákos, a Pick saját nevelésű kézilabdása, a Tatabánya jelenlegi játékosa üdvözli a volt csapattársakat.

16.24: Megérkezett a Pick Tatabányára. Javában zajlik az ifimeccs, vezet 16-8-ra a Szeged. Teljes a csapat, a vállműtéte után lábadozó Dusan Beocsanin is elkísérte a csapatot.

Kedden nagy csend volt a Pick Szeged öltözőjében. A játékosok jóval visszafogottabbak voltak, nem viccelődtek, csak halkan beszélgettek. A kétszeres magyar bajnok szegedi csapat válogatott beállósa, Herbert Gábor gyászolt. A komlói születésű kézilabdás édesapja súlyos betegség után hétfőn elhunyt.

– Kedden még otthon voltam, segítettem édesanyámnak intézni az ilyenkor szokásos ügyeket, ma azonban ott leszek Tatabányán, játszani akarok a rangadón – nyilatkozta Herbert Gábor, akinek most nagy támasza a csapat, hiszen a társak sokat segítenek neki.

– Szerencsére mindenki egészséges, igaz, Herbert Gabi gyásza minket is megviselt – kezdte a beszélgetést Bajorhegyi Ádám.

Katzirz és a Pick kemény meccsre számíthat Tatabányán.    Fotó: Schmidt Andrea
Katzirz és a Pick kemény meccsre számíthat Tatabányán.

Frantisek Sulc meggyógyult, így már harcra kész. A Presov elleni győzelem erőt ad a folytatáshoz, a szlovák bajnok ellen különösen a második félidőben játszottunk jól. Ekkor a védekezésünk hatékony volt, jól működött. A hátam? Nincs gond, rendbe jött, csak a felkészülés alatt rakoncátlankodott. A Bányász biztos, hogy felszívja majd magát ellenünk, a vasárnapi, Balatonfüred elleni hazai vereség után szeretnének javítani. Nem félünk a meccstől, miért is félnénk, hiszen a Bajnokok Ligájában hozzászokhattunk a kiélezett csatákhoz. Nyerni utazunk, teljes a csapatunk, így a legerősebb kerettel vesszük fel a küzdelmet.

– Azért nem adjunk olcsón a bőrünket – szólt elsőként a telefonba Lele Ákos, a Tatabánya játékosa, a Pick saját nevelésű kézilabdása.

– A realitás viszont az, hogy a Szeged most jobb, mert tele vagyunk sérülttel. Diáz és Melus biztos, hogy nem játszik, Ivo édesapja betegeskedett, nagyon rosszul volt, így sokáig otthon volt Kubában, és irányítónk térde továbbra sincs jó állapotban. Ő nagyon hiányzik, már a Füred ellen is látszott, hogy milyen kulcsszerep hárul rá. Hatalmas tudással rendelkezik, meghatározó játékosa a jelenlegi Tatabányának. Nekem és Halász Máténak is fáj a háta. Persze mindketten ott leszünk a pályán, csakúgy, mint Sutka Norbi, aki már kedd délelőtt edzett velünk. Szeretnénk megnehezíteni a Pick dolgát, nagy csatára kényszeríteni nevelő-együttesemet.

• 4. Boribona 2011. február 10. 00:49
    „"52. perc: Herbert a szélről dob gólt, Skalczki László örjöng örömében 21-24."

ujjongot, nem örjöngött... Nagyon nem ugyanaz.”
  • 3. Larsson 2011. február 09. 19:49
    „Azért Stranovsky második félidei játéka is kellett a végül könnyű győzelemhez... A 20-20-as állás után nem gondoltam, hogy ilyen könnyű lesz a vége... ;)”
  • 2. zehn 2011. február 09. 19:38
    „Szép győzelem volt! Jól küzdöttek a fiúk a Szeged II ellen. Hajrá Pick!
    / De, könyörgöm, szerezzünk már valahonnan egy igazi átlövőt!/”
  • 1. Larsson 2011. február 09. 10:53