2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Elloptak egy pontot a Hódmezővásárhelytől

Balszerencsés körülmények között ikszelt a Vásárhely élvonalbeli női kézilabdacsapata, a Vác időn túli hétméteressel egyenlített. Előtte a bírók nem adtak meg egy hazai gólt.
Egy pont. Pedig kettőre számítottunk, és az ASA-Consolis-HNKC-nak minden esélye megvolt arra, hogy legyőzze a jó erőkből álló Vácot. Többször vezettek négy-öt góllal a házigazdák. Igaz, az 52. percben már 28–29 volt oda, egy 1–7-es szériát követően. A vége 33–33 lett. És a vendégek nagyon örültek. Kudor Kitték elkeseredetten, szurkolóik dühösen – a játékvezetők közeli hozzátartozóiról szorgalmasan megemlékezve – vették ezt tudomásul. Úgy érezték, úgy érezhették: elloptak tőlük egy pontot. Miért is?

Az 54. percben még 30–29-re Németh András tanítványai vezettek, a HNKC azonban fordított, 31–30. A 31., a 32. és a 33. ASA-Consolis-gólt is Sopronyi Anett lőtte, és az 59. percben már kettő volt közte: 33–31. Gyorsan érkezett a válasz, ezért a biztonság kedvéért még egy gólt dobni kellett, amit Sopronyi meg is tett. Az Ágnecz, Sipos bíróduó azonban érvénytelenítette – ezt korábban már másik két hazai találattal is megtette – a gólt, lépéshibát fújtak, igaz, előtte szabálytalankodtak az átlövővel, vagyis szabaddobás járt volna a szaggatottról. Ehelyett az utolsó másodpercekben támadhatott a Vác, és hetest harcolt ki. Tóth Tímea már időn túl értékesítve a büntetőt mentett pontot csapatának, 33–33.

Pomozi (labdával) ötször vette be a váci kaput. Fotó: Tésik Attila
Pomozi (labdával) ötször vette be a váci kaput.
Fotó: Tésik Attila

Kár. Azért is, hogy a bírók egy kicsit „beszálltak" a meccsbe, és azért is, hogy a Vásárhely a szünet után védekezésben és támadásban is gyengébb teljesítményt nyújtott, mint az első félidőben. A csapat megérezte Koroknai Viktória hiányát is.

Farkas József: – Küzdöttünk, de ez kevés volt.

A 6. forduló további eredményei: Békéscsaba–Siófok 33–19, Dunaújváros–Kiskunhalas 35–28, Debrecen–Győri ETO KC 24–28.

ASA-Consolis-HNKC–Vác 33–33 (18–13)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 700 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.

ASA-Consolis-HNKC: ABRAMOVICS – Pomozi 5, SOPRONYI 7, KUDOR 7, Fülöp 3, Ghionea 5, Wolf 4. Csere: Király (kapus), Gaál, Zsuzsa 1, Antal 1. Edző: Farkas József.

Vác: Juhász E. – Baross 4, TEMES 7 (1), Uhraková 4 (1), Tóth T. 4 (1), Farkas V. 1, VASZARI 7. Csere: HERR O. (kapus), Bagócsi 5, Klivinyi 1, Barján. Edző: Németh András.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: – , ill. 6/3.

• 2. vajalja 2009. október 12. 11:55
    „Németh egy nemzetközileg elismert edző, mindig is próbált és próbál hatással lenni a sípmesterekre.
    Nem láttam a meccset, de elképzelhetőnek tartom...
    Hajrá Vásárhely!
    Jobbulást a sérülteknek!
    Üdv,”
  • 1. eldorádó 2009. október 12. 08:16
    „Ágnecz, Sipos bíróduó mamikáját-id. Béla és Imre - be kellett szállítani a váci ambulanciára, akut hasfali görccsel (6 órán át csuklottak)”

Negyedik lett a szentesi duó a tíztánc vb-n

A negyedik helyen végzett a spanyolországi Platja d,Aróban megrendezett tíztánc világbajnokságon… Tovább olvasom