2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Előny itt: Pick-Csurgó 30-23

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hét góllal verte a Csurgói KK-t az NB I elődöntőjében, így előnybe került a két győzelemig tartó párharcban.

Pick Szeged-Csurgói KK 30-23 (14-8)
Férfi kézilabda NB I, elődöntő, 1. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
Pick Szeged: Mikler – Parrondo 2, Balogh 2, Mindegía 1, Zubai 1, Ilyés 5, Vadkerti A. Csere: Tatai (kapus), Larholm 6/2, Blazevic, Vranjes 2, Prce 4, Ancsin 1, Laszica 3, Kekezovics 2, Hegedüs 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Csurgói KK: Wyszomirski – Aguirrezabalaga 5, Szavics, Herbert, Borsos, Pordán 4, Pukhovszkij 3. Csere: Pallag (kapus), Lele, Nagy 1, Vadkerti G., Grebenár 1, Gazdag 5/3, Országh, Oláh G. 4, Döme. Vezetőedző: Imre Vilmos.
Hétméteres: 3/2, ill. 3/2.
Kiállítás: 6, ill. 10 perc.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1:0 a Pick Szeged javára.
Meccsfilm: 0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 3-4, 4-4, 5-4, 5-5, 6-5, 7-5, 8-5, 8-6, 9-6, 10-6, 11-6, 12-6, 12-7, 13-7, 13-8, 14-8.
15-8, 16-8, 16-9, 17-9, 17-10, 18-10, 18-11, 19-11, 19-12, 20-12, 21-12, 21-13, 21-14, 22-14, 23-14, 24-14, 25-15, 25-16, 25-17, 26-17, 26-18, 27-18, 27-19, 28-19, 29-19, 29-20, 29-21, 30-21, 30-22, 30-23.

60. perc: Oláh átveri Tatait. Gazdag indulásból 30-23. Ez a vége! A Pick megnyeri a párharc első meccsét.

59. perc: átlövésből Prce 30-21.

58. perc: Aguirrezabalaga 29-21.

57. perc: Hegedüs gólt is szerez 29-19. Oláh, ezt most megadják 29-20.

56. perc: Hegedüs a pályán.

55. perc: Oláh szépen, a blokk mellett. Nem adták meg a gólt.

54. perc: Larholm labdát szerez, majd Laszicával dobat gólt 28-19.

53. perc: Aguirrezabalaga 27-19.

52. perc: Prce is javít a statisztikáján 26-17. Aguirrezabalaga megint 26-18. Vranjes meglepi a védelmet, betörésből talál be 27-18.

51. perc: Aguirrezabalaga a szélről 25-17.

50. perc: Gazdag bedobja a büntetőt 25-16.

Az első lépés a fináléért: Pick Szeged-Csurgó. Fotó: Frank Yvette

49. perc: Gazdag hetese 24-15. Ancsin góllal száll be 25-15. Blazevic két perc. Tatai bravúrja, de hetes.

48. perc: ugyanez a recept, megint Laszica a befejező 24-14.  Peti, Peti - skandálja a közönség Tatainak.

47. perc: indulunk, Laszica villámgyors, bedobja 23-14.

46. perc: betalál a Csurgó 21-14. Prce eredményes 22-14.

45. perc: ez igen! Nincs kapusunk, de Larholm (!) bevetődve véd.

44. perc: Vranjes kap két percet, a szurkolók nem értenek egyet az ítélettel. Grebenár 21-13.

43. perc: Larholm most Pallagnak lő gólt 21-12. Csurgói időkérés.

42. perc: Mikler véd, majd Tatai váltja a kapuban.

41. perc: megint Larholm, ezt most hetesből 20-12.

40. perc: megint Larholm villan, remek tíz percet produkált a svéd 19-11. Pukhovszkij lövése befér Mikler mellett 19-12.

39. perc: Borsos szokás szerint ráncigál, két percre kiküldik. Nem sok ilyen ellenszenves játékos lépett itt pályára.

Előny itt: Pick-Csurgó 30-23. Fotó: Frank Yvette

38. perc: Pukhovszkij közbelő 18-11.

37. perc: Gazdag is betalál 17-10. Larholm beindult 18-10.

36. perc: szép gól, Larholm a bal alsóba durrant 17-9.

35. perc: Parrondo a szélről vicceli meg Wyszomirskit 16-8. Oláh 16-9.

34. perc: Larholm durrant fölé.

33. perc: Ilyés most javít, a kapus lábai között talál be 15-8.

32. perc: Ilyés lövését kibelsőzi Wyszomirski. A lengyel kapus a nyáron távozik Csurgóról.

31. perc: Oláh lő, Mikler véd.

Félidő.

30. perc: szegedi blokk után Mikler nyúl vissza jól. Szegedi időkérés. Prce lövését védi Wyszomirski. Félidő.

29. perc: Larholm bevágja a hetest 14-8.

28. perc: Vadkerti Gábrielt állítják ki.

27. perc: Pordán Bálintot nagyon nem bírjuk tartani 13-8.

26. perc: kapusbravúr mindkét oldalon.

25. perc: megint Kekezovics, megint a szélről, megint bevágja. Jól szállt be 13-7.

24. perc: Kekezovics rohan, majd bevágja 12-6. Csurgói gól 12-7.

23. perc: estében talál be Vranjes 11-6.

22. perc: Prce most mellédurrant. Két beállóval játszik a Pick.

21. perc: Szavics is kap egy kiállítást. Prce egy kínai végén eredményes 10-6.

20. perc: Vadkerti remek passza után Balogh lő, Wyszomirski véd. Borsos két perc.

19. perc: ez igen! Ilyés negyedik gólját lövi, nem volt kicsi 9-6.

18. perc: Zubait állítják ki. Aguirrezabalaga szerez labdát, nincs kapusunk, kihasználja 8-6.

17. perc: Wyszomirski véd egyet. Csurgói időkérés.

16. perc: Vranjes a pályán.

15. perc: Szavics lő, Mikler véd. Mindegía gólja, Pordán két perc 8-5.

14. perc: Balogh Zsolt tartja remek formáját 7-5. Először vezetünk kettővel.

13. perc: Ilyés most a szélről, 6-5.

12. perc: Nagy góljával 5-5. Nem tudunk elszakadni.

11. perc: Mindegía álompassza után Zubai talál be 5-4.

10. perc: Ilyést nem tudjék megállítani 4-4.

9. perc: mindkét oldalon jó a védekezés.

8. perc: Mikler véd egyet.

7. perc: Lele hetesével 3-4.

6. perc: Pordán Zubai mellett egyenlít 3-3.

5. perc: Puhovszkij elhajlásból talál be, Ilyés pattintva egyenlít 3-2.

4. perc: Parrondo góljával már mi vezetünk 2-1.

3. perc: Balogh kiegyenlít 1-1. Ilyés blokkol.

2. perc: Larholm hetese kimarad, Pordán bevágja a túloldalon.

1. perc: mi kezdünk.

18.30: a szezon legszebb Pick-gólját lövő Zubai Szabolcs vesz át serleget Bittmann Emiltől, a VTV Szeged munkatársától.

18.29: a portugáliai 16-os kerethez képest csak annyi a változás, hogy Czina helyett Hegedüs van ott a pályán.

18.28: Herbert és Lele tapsot, Borsos füttyöt kap a szegedi közönségtől.

18.26: a Pick két vereség után játszik, az elbukott Veszprém elleni magyarkupa-döntő és a Sporting elleni EHF-meccs után javítani kell!

18.21: hamarosan megkezdődik az egyik csapat második győzelméig tartó párharc a férfi kézilabda NB I-ben. Tartsanak velünk!

A szerda esti edzésen a szokásosnál jóval hangosabb volt Juan Carlos Pastor, a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának trénere. A spanyol szakember sincs hozzászokva, hogy vereséget szenvedjen a csapata. Most ez zsinórban kétszer történt meg, hiszen az elvesztett pécsi mk-döntő után idegenben, a Sporting Lisszabon ellen az EHF-kupában is kikapott a szegedi alakulat.

Hibázni pedig többször nem lehet, jön ma 18.30-kor az első komoly kihívás, a Csurgói KK elleni bajnoki elődöntő. A tét a fináléba jutás. A párharc két győzelemig tart. A második meccset április 30-án (szerda) 20 órakor vívják a csapatok. Ha szükséges, akkor május 3-án rendezik meg a harmadik találkozót. Az is eldőlt, hogy május 7-én kezdődik a döntő, egyelőre azonban a párosítás nem ismert, hiszen a másik ágon a címvédő MKB-MVM Veszprém 1:0-ra vezet a Balatonfüred ellen, itt a második meccset április 29-én rendezik.

Balogh jó formában játszik, most is komoly feladat vár rá. Fotó: Schmidt Andrea

Kemény meccs lesz a mai, elég csak megemlíteni a múltkori szegedi összecsapást, amikor az mk-negyeddöntőben szikrázóan kemény csatát vívott egymással a két csapat. Egyedül Jonas Källman sérült, a bokaműtéten átesett svéd klasszis szerdán volt varratszedésen, fizikoterápiás kezelésre jár. A Csurgó elleni találkozóra 1500 forintba kerül a belépő, ma és holnap 15 órától 18.30-ig az újszegedi sportcsarnokban a vasárnapi Sporting elleni (kezdés: 19.15) visszavágóra megkezdik a belépők árusítását. A jegy 3000 forintba, a családi jegy 3500-ba kerül.

Fábiánsebestyén, a fogatfőváros

2015. augusztus 26–30. A fogathajtók életében fontos dátum. Ekkor rendezik Fábiánsebestyénben a kettes fogatok világbajnokságát. Tovább olvasom