2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Előnyben a szünetben

Két meccs, egyetlen pont – és ezzel akár a rájátszás is veszélybe kerülhet mindkét Csongrád megyei csapat számára a futsal NB I-ben.
Legrand-MetalCom-Szentes–Kanárik 4–4 (3–2)
Szentes, 400 néző.
Szentes: BÍRÓ – KONCZ, KEREPECZKY, KELLER, Szarvas. Csere: Kazán, JERNEY, Szabó Á., Szabó L., Kovács N., Kovács K. (kapus). Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Kerepeczky, Szarvas, Jerney, Koncz.
Kiállítva: Hamar, Gódor.

Két és fél perccel a szünet előtt még 2–0-ra vezetett a Szentes, ám a Kanárik csapata gyorsan egyenlített. A pihenő előtt, majd közvetlen utána szerzett hazai gól megnyugtató előnyt jelentett, de két kiállítást is megúszott a vendéggárda – az egyiknél Hamar könyöklése után Szarvas súlyos arcsérülést szenvedett, és információink szerint ma meg is műtik –, sőt a hajrában sikerült egyenlítenie.
Koncz Zsolt: – Óriási lehetőséget szalasztottunk el, így a szegedi győzelmünk egy kicsit átértékelődik.

Csömör–Első Beton 5–3 (1–2)
Csömör, 100 néző. Vezette: Berta, Solymosi.
Első Beton: Tihanyi – Rácz A., Vastag, CSÚRI, JUHÁSZ. Csere: BULLÁS, Németh L., Kovács P., K. Tóth. Edző: Szabó Zsolt.
A szegedi gólszerzők: Csúri, Juhász, Rácz A.
A hazai gárda vezetése után a félidő hajrájában fél perc alatt fordított a Beton, sőt Juhász buktatásáért elmaradt a jogos hatméteres. A szokásos vendég rövidzárlatot két perc alatt kihasználta a Csömör. A 33. percben összejött a szegedi egyenlítés, de a 39. és a 40. percben szerzett hazai találatok eldöntötték a meccset.
Szabó Zsolt: – Csak ez a felfogás, hozzáállás és játék lehet a jövőben sikeres. Úgy érzem, ezen a meccsen nem érdemeltünk vereséget, egy pontra feltétlenül jól voltunk.

További eredmények: Gödöllő–Aramis 3–3, Berettyóújfalu–Siklós 17–3, Abony– Cső-Montage 2–5.

Koncz és Juhász

A szentesieknél a játékos-edző, Koncz Zsolt gólja mellett két gólpasszt is adott társainak. A szegedi csapatból Juhász Imre teljes mértékben megfogadta edzője tanácsát, gólt szerzett, fegyelmezetten védekezett, és mindig megjátszható volt.