2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Először kaptunk ki: Magyarország-Izland 21-27

Az eddig bravúrosan szereplő magyar férfi kézilabda-válogatott az izlandiak ellen elszenvedte első vereségét az Eb-n. Online tudósítás.
Magyarország-Izland 21-27 (10-14)
Újvidék, Spens Aréna, 7000 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics.
Gólszerzők: Császár 7, Ilyés 5, Harsányi 3, Mocsai 2, Iváncsik G., Putics, Ancsin, Vadkerti 1-1 ill. Atlason, Sigurdsson 5-5, Olaffson, Gunnarson 4-4, Svavarsson 3, Pálmarsson, Hallgrímsson 2-2, Kárason, Ragnarsson 1-1.

- Az orosházi találkozónk miatt csak a második félidőt láttam a meccsből, ez alapján úgy tűnt, harcosabban kellett volna játszanunk. Ilyés mellé nem sokan tudtak felnőni, Mikler Roli ugyan jól védett, de ettől támadásban még nem tudtuk magunkat átverekedni a kemény izlandi falon. Az eddigi meccsek sokat kivettek a fiúkból, ez most látszott is a játékon. Kedden és szerdán újabb fontos találkozót játszanak a fiúk, meg kell próbálniuk további pontokat szerezni - nyilatkozta a találkozóról Bajorhegyi Ádám, a Pick Szeged átlövője.

60. perc: izlandi kínai - kis képzavar, de gólt ér 21-27. Ez a vége, a magyar válogatott elszenvedte első vereségét, így továbbra is három ponttal áll a középdöntő-csoportjában.

59. perc: Mocsai kapufás lövése a kapuban landol 21-26.

57. perc: Gunnarsson beállóból nagyot játszik 20-26.

56. perc: Mocsai fölé-mellé. Ilyés a meccs magyar embere, megint hetest harcol ki. Császár bevágja 20-25.

Putics gyengélkedett.
Fotó: MTI

55. perc: Ilyés harcol ki hetest. Harsányi ejti a büntetőt, a kapus könnyedén lehúzza.

54. perc: Mikler véd, de a kipattanó nem a miénk... Ragnarsson góljával alighanem eldőlt 19-25. Most emberelőnybe kerülünk.

53. perc: izlandi gól beállóból 19-24.

52. perc: Harsányi szerez labdát, fut vele végig, majd bevágja, gyerünk! 19-23.

51. perc: ziccert rontanak, Ilyés betör, ejt, gólt szerez 18-23. Van még remény?

50. perc: Mikler véd, tíz perc van hátra.

49. perc: Ilyés kozmetikázza az eredményt 17-23.

48. perc: Sigurdsson indulásból, villámgyorsak az izlandiak 16-23.

47. perc: egyre reménytelenebb a helyzetünk, bejött Szöllősi, gólt lőtt Izland 16-22.

46. perc: Ancsin kap két percet.

45. perc: erőszakosan tör be Ilyés, gól a jutalma 16-21.

44. perc: izlandi hetes, Sigurdsson bedobja 15-21.

Atlason nagyon él ellenünk.
Fotó: MTI

43. perc: bevánszorog Császár lövése, öt gólra feljövünk 15-20.

42. perc: Vadkerti remek ejtése, 14-20.

41. perc: ez sincs bent, gyengén játszunk. Mikler első bravúrja!

40. perc: Olafsson gólja után jön Mikler Roland 13-19. Nagy Kornél lő mellé. Ragnarsson 13-20.

39. perc: Harsányi repül be, remek gól 13-18. Schuchot kiküldik.

38. perc: gólt kapunk, Ilyést kiállítják. Vadkerti lép először pályára az Eb-n 12-18.

37. perc: Ilyés átlövésből, ő tartja most a csapatot 12-17.

36. perc: megint véd Fazekas, de nem tudunk indulni. Sigurdsson igen, ki is használja 11-17.

35. perc: Ilyés lövését védi Gustavsson.

34. perc: bravúr Fazekastól.

33. perc: Ilyés tesz hozzá egyet 11-16.

Zubai sérülten is játszik.
Fotó: MTI

32. perc: nagy a baj: Atlason 10-16. Nem a kapott gól a sok, a lőtt a kevés...

31. perc: Pálmarsson óriási góllal kezdi a félidőt 10-15.

Nem kell megijedni, tegnap a lengyelek -11-ről, 9-20-ról állt fel, és játszott 29-29-et a svédek ellen.

30. perc: Gunnarsson beállóból 10-14. Most az izlandiak kérnek időt. Gudmundur Gudmundsson szövetségi kapitány magyaráz Ingimundur Ingimundarsonnak. Micsoda nevek! Fazekas véd, 10-14 a félidő.

29. perc: Mocsai kér időt. Ancsin hallgatja meg a tanácsait, majd góllal "mondja fel a leckét" 10-13.

28. perc: Zubai harcol ki hetest és kiállítást. Császár először hibázik büntetőt. Olafsson vág be egy kínait 9-13.

27. perc: Fazekas jól véd, de a kipattanókat nem tudjuk összeszedni, most sem 9-12.

26. perc: Putics estében, nagyon kellett 9-11.

25. perc: Atlasonnal nem bírunk 8-11. Most van egy kis bajunk.

24. perc: Hallgrímsson 8-9. Putics lövése a kapufára, Svavarsson lövése a kapuba vágódik 8-10.

23. perc: Zubai remek passzát Harsányi vágja be 8-8.

22. perc: Atlason Császárral vív gólpárbajt, most az izlandi talál be 7-8.

21. perc: Ancsin Gábor is pályára lépett. A gólt így is Császár szerezte 7-7. Ez neki az ötödik.

20. perc: megint Atlason, a Pick-drukkerek ismerhetik az AG Köbenhavn elleni meccsekről 6-7.

19. perc: Atlason egyenlít átlövésből 6-6. Ötperces magyar gólcsend.

18. perc: Fazekas két bravúrja után izlandi gól, kettős előnyből csinálunk egy 0-1-et 6-5.

17. perc: kettős emberelőnyben Harsányi ront lövőhelyzetet.

16. perc: ziccerük lenne, de reklamálnak az izlandiak, így mienk a labda, és szövegért két perc az izlandiaknak.

14. perc: Zubai most kiállítást harcol ki. Mocsai óriási átlövésgóljával 6-4.

13. perc: Zubai harcol ki hetest, bravó! Szabolcs sérülten is a magyarok egyik legjobbja az Eb-n. Császár bevágja, ő négy, a csapat ötgólos 5-4.

12. perc: Fazekas bravúrja után Harsányit állítják meg. Kiegészülünk.

11. perc: Laluskát küldik ki, az egész Eb-t tekintve ő az egyik legtöbbször kiállított játékos. Sigurdsson egyenlít 4-4.

10. perc: Iváncsik Gergő indul, ezt bevágja, először vezetünk 4-3.

8. perc: Iváncsik Gergő ziccere mellé megy.

7. perc: Császár a császár, egyenlítünk 3-3.

6. perc: Zubai dobja a ziccert Gustavssonba. Ők a tavalyi Pick-Schaffhausen BL-meccsről ismerik egymást. Császárt húzzák, vonják, de azért bedobja 2-3.

5. perc: Svavarsson gólja, emberelőnybe kerülünk 1-3.

4. perc: a franciák ellen parádézó Fazekas most is véd, de Sigurdsson hetese ellen tehetetlen 1-2.

3. perc: a megítélt hétméterest viszont bedobja Császár 1-1.

Így melegítettek a fiúk.
Fotó: Gyöngyösi Balázs

2. perc: Svavarsson góljával vezetnek az izlandiak 0-1. Császár találatát nem adják meg, előtte szabálytalankodnak vele szemben.

1. perc: a piros mezes magyar csapat kezdte a találkozót. Most is "hazai pálya" Újvidéken, több ezer magyar drukkerrel.

16.03: hamarosan kezdődik a mérkőzés, az eddig veretlen magyar válogatott az izlandiak ellen készül. A középdöntőben már ott vagyunk, még három meccsünk van arra, hogy akár az elődöntőbe is odaérjünk. A helyszínen a szurkolók ezt egyáltalán nem tartják elképzelhetetlennek.

A Magyar Kézilabda Szövetség tájékoztatása szerint csaknem teljesen elkeltek az Izland elleni Európa-bajnoki középdöntős mérkőzésre Magyarországon árusított belépők, és Budapesten, Szegeden, valamint Veszprémben mintegy 1500 jegyet vásároltak a szurkolók a férfiválogatott vasárnapi, keddi és szerdai, újvidéki találkozóira.

Az MKSZ közleménye hangsúlyozza, hogy a kifizetett belépők átvételére vasárnap, a 16.10-kor kezdődő Izland elleni összecsapást megelőzően, az újvidéki Spens-csarnok előtt lesz lehetőség. A jegyek kiosztását az IBUSZ sportiroda munkatársai végzik, a vásárlás helye (Budapest, Szeged vagy Veszprém) szerinti bontásban. A kifizetett jegyeket a szurkolók név alapján vehetik át.

Zubai nyilatkozata a franciák elleni siker után.
Videó: NSO TV

Közben a magyar válogatott jobbszélsője, az első, oroszok elleni Eb-meccsen keresztszalag-szakadást szenvedett Iváncsik Tamás csütörtöki operációja után meg is kezdte a rehabilitációt. A csapat egyébként neki ajánlotta a franciák elleni, pénteki világraszóló győzelmet.

- A körülményekhez képest jól vagyok, sőt, pénteken már a rehabilitációt, a gyógytornát is megkezdtem. A családom körében gyógyulok, és megfogadtam, hogy erősebb leszek, mint valaha -– idézte Iváncsik Tamást az MKSZ vasárnapi hírlevele. - Nagyon jól esett, hogy a fiúk nekem ajánlották a franciák elleni győzelmet, minden meccsüket láttam, mióta itthon vagyok, és az eredmények az én gyógyulásomat is segítik. Nagyon szurkolok a fiúknak!

A magyar válogatott három ponttal kezdi meg a középdöntőt, és a II-es csoportban ma 16.10-től Izlanddal, kedden 20.10-től Szlovéniával, szerdán 20.10-től Horvátországgal játszik. A középdöntő első két helyezettje jut az elődöntőbe.

• 6. csafe 2012. január 23. 01:08
    „4. Mignon
    Én is inkább a sportot játéknak fogom fel, ahol küzdenek a játékosok!
    Az ókorban amikor sport játékok voltak, NEM harcoltak! :-)”
  • 5. Smerdis 2012. január 22. 21:28
    „ezt a meccset odaadtuk, oda is kellett.”
  • 4. Mignon 2012. január 22. 18:41
    „Szodda!

Tudom, es igazad van!

En csak megprobaltam derüsen "kihegyezni" a helyzetet,
    kicsit Magyarorszag politikai visszassagat elrejteni benne...

Nincs azzal semmi baj, ha a sportolok
    harcolnak, küzdenek, tamadnak, lönek...!

En, örülnek neki, ha az eletben csak ök tennek ezt...”
  • 3. Szodda 2012. január 22. 18:14
    „Mignon : A szerbek is úgy fogják fel ezt, mint egy csatát.A szurkolókat ne is mondjam.
    Néztem az rts2 tébén tegnap a németek elleni meccset is , másról sem volt szó csak harcról.
    Akkor hogy is van ez?A szerbeknek jogos, a magyaroknak nem szabad harcként felfogni a meccset?”
  • 2. Mignon 2012. január 22. 17:06
    „"A masodik felidöben tovabb folyik a harc"
    "A vegen nagy csataban gyöztünk (vagy veszitettünk)"

tele kezd lenni a gatyam...!

Remelem, a szabadsagharc nem ezen a palyan döl el...!

Mignon
    (egy fegyvertarsa)”

Teke: újabb siker

A Szegedi TE férfi tekecsapata ma a 17. fordulóból előrehozott mérkőzésen a Répcelakot fogadta, és… Tovább olvasom