2018. 05. 21. hétfő - Konstantin 13°C | 23°C Még több cikk.

Elrajtolt a Vidux-FabX-Argi+ squashkörverseny

Megrendezték a már mindenki által várt Vidux-FabX-Argi+ squashkörverseny első fordulóját a szegedi, Kenyérgyári úti Squash Club Szabadidőközpontban.
36 versenyző nevezett női, amatőr és profi kategóriában. 16-os tábla volt a profi, illetve amatőr kategóriában, a lányoknál négy versenyző körmeccseket játszott egymással.

A mérkőzések reggel 9-kor kezdődtek a profik meccseivel. Az első négy kiemelt gond nélkül gyalogolt az elődöntőkben, ahol Sebők Benedek-Vas Máté és Hoffmann Péter-Kiss Dániel csata volt. Szoros meccsek után a „szokásos" döntő alakult ki: Sebők-Hoffmann! A döntőt 3-1-re Hoffmann nyerte egy nagyon színvonalas meccsen, a bronzot Vas Máté szerezte meg.

A nőknél volt a legizgalmasabb a végeredmény, hiszen többszörös körbeverés volt, például a negyedik helyezett megverte a másodikat, de rosszabb szettaránynak köszönhetően végzett a negyedik helyen. A hölgyek versenyét végül Kádár Mónika nyerte meg Hajnal Andrea és Harmath Eszter előtt.

Az amatőr férfi kategóriában sem volt túl nagy meglepetés, hiszen az első négy kiemelt jutott a legjobb négy közé. Azért a végeredményben már borult a papírforma: az első elődöntőben Konfár Tamás jó játékkal rukkolt elő és simán, 3-0-ra verte Molnár Adorjánt. A másik oldalon Takács Kata borított mindent és jutott a döntőbe Sódar Lászlón keresztül. A fináléban végül Konfár diadalmaskodott.