2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

Élre állt az A-Híd Szeged a bajnokságban

Szeged - A juniorválogatott elleni meccsnek egyvalamiért volt igazán tétje: ha nyer a Szeged, akkor az élre áll.
A-Híd Szeged VE–Juniorválogatott 18–10 (5–1, 7–4, 4–4, 2–1)

Férfi vízilabda Vodafone OB I, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Horváth, Pásztor.
A-Híd Szeged VE: Molnár D. – KUNAC 2, Török 2, MOLNÁR T. 5, Szivós 1, Hegedüs 1, KISS 2. Csere: Kayes 2, Somogyi 2, JUHÁSZ 1, Vincze M. 1, Varga, Márkus. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Juniorválogatott: György – Telekdy 1, Jansik, Tóth 1, BERTA 2, Zalanti, Bedő. Csere: Szabó, Sánta, MANHERCZ 3, Gyárfás 1, Mészáros. Szövetségi kapitány: Horkai György.
Gól – emberelőnyből: 2/1, illetve 2/1.
Ötméteresből: 3/1, illetve 4/1.
Meccsfilm: 1–0, 1–1, 2–1, 3–1, 4–1, 5–1, 6–1, 7–1, 8–1, 8–2, 9–2, 9–3, 9–4, 10–4, 11–4, 11–5, 12–5, 12–6, 12–7, 13–7, 13–8, 14–8, 15–8, 15–9, 16–9, 17–9, 18–9, 18–10.

Ez nem volt kérdéses, hiszen hiába játszik több tehetséges játékos is a juniorválogatottban, Horkai György együttesének nem sok esélye volt a rutinos A-Híd Szeged VE ellen. 1–1 után robbantottak a Vincze-fiúk, nyolc perc után 5–1 volt az eredmény. Igazi sportember Molnár Tamás – ezt többször bizonyította –, a második nyolc percben remek góljainak köszönhetően tovább nőtt a különbség. A hazai mester a két fiatalt, Márkust és Vinczét, a kapuban Molnár Dávidot – Decker és Younger kapott pihenőt – is rendesen játszatta, akik közül gyermeke, Márk góllal hálálta meg a bizalmat. Akadtak holtpontok, de simán, könnyedén nyerte a meccset a Szeged, így a Vodafone OB I élére állt. Oda, ahová valójában vágyik a csapat.

Az A-Híd Szeged VE szerdán szintén 19 órakor a Ferencvárost fogadja az újszegedi sportuszodában.

Online tudosítóásunkt itt olvashatják el újra. >>>

Olasz Anna világbajnoki formában

Az első medencés maratonúszó-bajnokságot rendezték Debrecenben, ahol a Haász Szegedi Úszó Egylet nyolc érmet szerzett, ezzel a verseny legjobb klubja lett. Tovább olvasom