2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Első Beton-Szegedi JSE: A bronz megint megvan

Nem sikerült a bravúr: hiába szeretett volna csapatbajnok lenni az Első Beton-Szegedi JSE cselgáncsegyüttese, végül meg kellett elégednie a harmadik hellyel.
Az Első Beton-Szeged JSE nem titkoltan azzal a szándékkal utazott el Budapestre, hogy megnyerje a csébét. A terv megvalósításához három légióst és két hazai bajnokot igazolt. Kezdésként rögtön az az MTK-Erzsébetváros került Bürgésék útjába, amelynek színeiben tatamira lépett például a kétszeres vb-3. Ungvári Miklós is. Ám a szegedi gárda elsősorban a három légiós, a lengyel Tworzydlo és a hatalmas termetű, 160 kg-os Wojnarowicz, valamint a romániai Matei révén hozta a találkozót. Itt még dzsúdózott, sőt győzött is a 66 kg-os Gorjanácz Zsolt is, ám a továbbiakban már nem számíthattak rá a többiek. Vírus, hasmenés, rosszullét – mindezek miatt döntött úgy, hogy erre a napra befejezi a küzdelmet. Viszont mivel a 66 kg-ban nem volt szegedi tartalék, a továbbiakban ez a súly meccs nélkül az ellenfeleké lett. A TF legyőzése így sem volt gond (5:2), ám a Honvéd elleni ütközetben már sokat jelenthetett volna Gorjanácz sikere. Ugyanis Tworzydlo döntetlent ért el – nem járt érte csapatpont –, Bürgés, Wojnarowicz és Hammer nyert, viszont a segédpontok a Honvédnak kedveztek. Ráadásul Matei előzetesen esélyesebb volt Hoppánál, ám a honvédos váratlan bokasöprése meglepte még Hoppá edzőjét is...

A végső győztes Paks ellen már esélye sem volt a Szegednek: Braun Ákos, Bor Barna, Kovács Antal – megannyi klasszis az atomvárosiaknál, akik Hammer döntetlenje mellett nem kegyelmeztek. A szegedi terv pedig csak álom maradt, igaz a két évvel ezelőtti csébé- harmadik helyet sikerült megint megszerezni.

A Tisza-partiak eredményei

Az Első Beton-Szegedi JSE eredményei: Szeged–MTK 4:3 (a szegedi győztesek: Gorjanácz, Tworzydlo, Matei, Wojnarowicz). Szeged–TF 5:2 (Hammer, Bürgés, Tworzydlo, Matei, Wojnarowicz). Szeged–Honvéd 3:3 (Hammer, Bürgés, Wojnarowicz), segédpontokkal nyert a Honvéd. Szeged–Paks 0:6.

A csébé végeredménye: 1. Paks, 2. Honvéd, 3. Szeged, 4. MTK, 5. TF.

Donkó álmatlan éjszakája - kikapott a Szeviép-Szeged

Hiába vezetett a félidőben tizenöt ponttal a Szeviép Szeged a BSE elleni rangadón, a végén a fővárosiak örülhettek. A vezetőedzővel, Donkó Orsolyával beszélgettünk. Tovább olvasom