2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 18°C Még több cikk.

Első Beton: mire elég a döntetlen?

A futsal NB I 19. fordulójában a szegedi Első Beton hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott közvetlen riválisával, az Üllő FC Cső-Montage gárdájával.
Első Beton–Üllő FC Cső-Montage 2–2 (1–2)
Futsal NB I, 19. forduló, újszegedi sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Iványi, Albert.
Első Beton: KOVÁCS K. – CSÚRI, NÉMETH L., VASTAG, PÁJER. Csere: HALÁSZ (kapus), MARÓTI, PUSKÁS, SZENTÁGOTAI, PODONYI, Bullás, Juhász. Edző: Bódi Attila.
Gólszerzők: Vastag (2), ill. Tóth M., Mezőfalvi. Kiállítva: Kovács K. (35.).

A legjobb négy közé jutás volt a tétje a futsal NB I egyik rangadójának. A csapatok nem sokat ismerkedtek egymással, már az első percben volt egy-egy kapura lövés. Szegedi oldalon Vastag hagyott ki egy „százas" ziccert ekkor. Aztán inkább a hazai hálóőrnek, Kovács Krisztiánnak volt több dolga, ám állta a sarat, és mindent védett. A 11. percben megszerezte a vezetést a Cső-Montage: a hazaiak kétszer is azért álltak meg, mert Beton-játékos kezén csattant a labda, a bírók tovább engedték a játékot, a kipattanót pedig Tóth M. közelről a hálóba pofozta, 0–1. Jött még egy Jenei-felső léc, majd a 14. percben Pájer passzolt Némethhez, aki a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát, Vastag pedig a hosszú kapufát fogva helyezett a gólvonal mögé, 1–1. Az iksz nem sokáig tartott: a 17. percben

Mezőfalvi kotort a hálóba, 1–2. Nyolc másodperc(!) telt el a második félidőből, és egy begyakorolt támadásból Vastag révén egyenlített a Beton, 2–2. Óriási volt az iram, hihetetlen izgalmas a meccs, forrt a levegő – igazi rangadó! Nagy igyekezetében az üllői Biczi saját kapufájára lőtt, szerencséje volt. Kovácsnak már nem, hiszen a 35. percben a hatoson kívül a kezéhez ért a labda, a bíró pedig kiállította. A két percet megúszta a hazai gárda, a győztes gólt pedig egyik fél sem tudta megszerezni.

Bódi Attila: – Jó és élvezetes mérkőzés volt, de talány, hogy az egy pont mire lesz elég.