2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Első helyre ugrott az Algyő

A labdarúgó NB III Alföld csoport ötödik fordulójában a Csongrád megyei csapatok felemásan szerepeltek. A külső körülményekkel dacolva is nyert az így már listavezető Algyő, miképp a Tisza Volán SC is három pontot futballozott össze.
Gyula–Tisza Volán SC 1–2 (1–0)
Gyula, 200 néző. Vezette: Rácz B.
Gyula: Kulcsár – Varga (Süli), Ráfi, Valentényi, Pribojszki – Nyúl, Laurinyecz – Bagi (Rostás), Czira, Bozsó (Bányai) – Miklya. Játékos-edző: Dobi Róbert.
Tisza Volán SC: Dongó – Mészáros, Grünwald, Dargó, Szabó A. (Török Á.) – Szilágyi (Nagy Zs.), Mórocz – Baji R., Huszárik Zs. (Papp Á.), Beretka – Kazi. Edző: Buchholcz Gábor
Gólszerzők: Miklya, ill. Mészáros, Beretka.

A mérkőzés a nyeretlen vendégek heves rohamaival indult, de ahogy eddig, ezúttal is hadilábon álltak a fiatal szegediek a helyzetkihasználással. És ahogy az ilyenkor lenni szokott, az ellenfél góllal büntetett. A második félidőben újra nekiugrottak a vendégek a hazaiaknak, de immár nem eredménytelenül. Előbb Mészáros lőtt hatalmas erővel a gyulai kapuba, majd negyedórával a meccs vége előtt Baji jobb oldali elfutásából érkező pontos átadást Beretka váltotta gólra. A vezetés megszerzése után felszabadultan játszott a vendégcsapat, első bajnoki győzelmének jogosságához nem férhet kétség.

Buchholcz Gábor: – Győzelmünket azoknak ajánljuk, akik bíznak bennünk!
Jók: Nyúl, ill. mindenki.

Izsák–Algyő 1–2 (1–0)
Izsák, 100 néző. Vezette: Csatári.
Izsák: Házi – Márton (Bakos T.), Valkai, Kovács A. – Aczél, Garaci, Hleba (Liptai), Thán, Kovács Zs. (Árva) – Nagy V., Balogh F. Edző: Gréczi Gábor.
Algyő: Korom – Végh, Krajczár, Varga F. – Gyimesi, Zakar, Kothencz, Balogh Á. (Vass J.) – Balogh N., Pálinkó, Daróczi. Edző: Tóth Ákos.
Gólszerzők: Nagy V., ill. Pálinkó (2).

Noha máig érvényes játékengedélye volt, a játékvezető nem engedte pályára lépni sem Krucsó Ákost, sem Retek Flóriánt. A sebtében átszervezett Algyő a védelmi hibát követően kapott gól után végig irányítva a játékot Pálinkó két találatával megérdemelt és biztos győzelmet aratott.

Tóth Ákos: – A külső körülményeket figyelembe véve bravúros eredménynek tartom a győzelmet.
Jók: Nagy V., Márton, Valkai, ill. Krajczár, Kothencz, Pálinkó, Zakar.

HFC–Kecskemét II. 2–3 (2–1)
Vásárhely, 300 néző. Vezette: Kepka.
HFC: Molnár T. – Szűcs, Antal, Huszár, Bakos Á. – Varga M. (Nagy A.), Sípos (Szecskó), Kis K., Marton – Kökény (Vér), Rácz. Edző: Rostás Károly.
Kecskemét II.: Velimirovics – Kószó, Bagi, Urbán, Nagy S. – Szabó P. (Máté), Lungu, Nagy J., Ábel – Szilágyi (Kiss L.), Kormos (Fekete). Edző: Török László.
Gólszerzők: Marton, Kis K., ill. Szabó P., Szilágyi, Lungu.

Nagy iramban kezdett mindkét csapat, a nézők élvezték a sok gólhelyzetet hozott félidőt. Leginkább azért, mert a hazaiak három lehetőségükből kettőt fejjel gólra is váltottak, és azért is, mert Molnár T. kapus egy esetet leszámítva többször is bravúrral hárított. A fordulást követően a vendégek agresszivitása átcsapott durvaságba, ennek lett szenvedő alanya Kökény, aki Bagi brutális belépőjétől részleges bokaszalag-szakadást szenvedett. Az egyoldalú bíráskodás (Antal lerántásáért 11-es járt volna...) következtében fordítottak a látogatók, akik a szerencsével sem álltak hadilábon, Vér ugyanis a 94. percben a felső lécet találta telibe. Balszerencsés vereséget szenvedett a HFC.

A HFC (fehérben) a 2-0-ás vezetés ellenére is kikapott. Fotó: Tésik Attila

Rostás Károly: – A meccs levezetése sajnos meghaladta a játékvezető képességeit...
Jók: Molnár T., Kis K., Rácz, ill. Lungu, Ábel, Szilágyi.

További eredmények: Orosháza–Jászapáti 1–1, Érd–Honvéd II. 1–1, Monor–Szolnoki Spartacus 1–1, Budafok–Dabas 1–0, Újbuda–Kiskunfélegyháza 5–1.

• 7. HFC 2008. szeptember 09. 14:09
    „5 forduló után Algyő az NB II.-ben? Viccelsz? Nézzd már meg, hogy kikkel játszott az Algyő az első öt fordulóban!
    Hajrá Vásárhely!”
  • 6. FOCI 2008. szeptember 08. 22:40
    „Legyen úgy Algyő az NB2,be.
    GRATULÁLOK AZ ELSŐ HELYHEZ”
  • 5. Gekkó 2008. szeptember 08. 21:22
    „Én meg az Algyőnek gratulálok! Jövőre NB2!!!”
  • 4. utc 2008. szeptember 08. 11:14
    „De nem egyszerre 6-8 20-22 év körüli fiatal tehetséget, teljesen ingyen, kedves extanár!
    Ha mindegyikért reális árat fizettek volna, talán nem 10 millióból kellene ezeknek a gyerekeknek végigjátszani ezt az évet, s városunk legjobb focicsapata talán magasabbra is tehette volna idén a lécet...
    A szombati bravúros győzelemhez tiszta szívből gratulálok!”
  • 3. extanár 2008. szeptember 08. 11:02
    „pénztelen klubbok sorsa, hogy a legjobbakat eligazolják”
  • 2. ULTRAS SZEGED 1992 2008. szeptember 08. 10:26
    „HAJRÁ SZEGEDI LABDARÚGÁS!!!

FELTÁMADUNK!!!”
  • 1. FOCI 2008. szeptember 08. 07:48
    „A SZEGED bravúros győzelméhez :a csapatban két huszonéves kivételével 19 évnél fiatalabb szegedi nevelésű játékosokból álló csapat,szeressük őket,vigyázzunk rájuk,nehogy olyan szélhámosok,mint D. Imre még egyszer labdarúgásunk közelébe kerüljön.

SZÉP VOLT FIÚK,HAJRÁ SZEGEDI LABDARÚGÁS”