2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Elszórták

Szeged - Hiába volt döntetlen az állás a félidőben (14–14), a végén a német Füchse Berlin magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata ellen a Velux EHF Bajnokok Ligájában. A vendégek 29–22-re nyertek.

Kilenc napja a svájci Schaffhausen elleni sikeres Bajnokok Ligája-mérkőzés után majd felrobbant az újszegedi sportcsarnok – a tegnapi találkozó után nem kellett ettől tartania senkinek, olyan csend volt a Füchse Berlin elleni vesztes meccs után, ami nagyon régen fordult elő. Pedig az 50. percben még ordított mindenki. Ekkor 22–20-ra vezettek a Rókák, a Pick azonban emberelőnybe került, méghozzá úgy, hogy előtte Tatai hetest fogott. Mindenki reménykedett abban, hogy egy újabb huszáros hajrával sikerült legyőzni a Bundesligában edződött, ott élcsapatnak számító német alakulatot. Egy hihetetlen hullámvölgy azonban elég volt ahhoz, hogy ez az álom szerfoszoljon. Emberelőnyben eladott két labdát a hazai együttes, a szegedi közönség köreiben nagy népszerűségnek örvendő spanyol Iker Romero pedig a kapuig gyalogolt, így 40 másodperc alatt 20–24 lett. Innen pedig már nem volt visszaút.

Pedig voltak biztató periódusok, főként az első félidőben. Az eddig sokat szidott két jobbátlövő, Balogh Zsolt és Ancsin Gábor remek gólokat szerzett, így a hajrához úgy érkezett a Tisza-parti együttes, hogy vezetett. És ez az előny lehetett volna még nagyobb, csak az idei szezonban megszokott ziccerek kimaradtak. 14–12-ről lett 30 perc után egál az eredmény. Nagy kár volt a figyelmetlenségért.

Nem sikerült a bravúr a Pick Szegednek. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

Háromból három

A Bajnokok Ligájában szereplő másik három magyar kézilabdacsapat egyaránt diadalmaskodott a hétvégén. A nőknél az FTC-Rail Cargo Hungaria lehengerlő, 37–22-es győzelmet aratott az orosz Dinamo Volgográd otthonában, az előző idényben finalista  Győri Audi ETO pedig hazai pályán a horvát Koprivnica ellen nyert sima meccsen 24–19-re. A férfiaknál az MKB Veszprém óriási bravúrral 27–26-ra győzött a spanyol Atlético Madrid otthonában, ezzel továbbra is százszázalékos.

A szegedi publikumra egy szava sem lehetett a csapatnak, ordított mindenki a lelátón, amikor kellett, segítettek a nézők, biztatták a csapatot. A végére azonban ők is elfogytak. Talán a kapitány, Vadkerti Attila fogalmazta meg leginkább az igazságot a meccsel kapcsolatosan, a 10. BL-idényében szereplő szélső kiemelte, míg a Berlin hétről hétre ilyen kiélezett meccseket játszik, addig a Pick Szeged csak a nemzetközi porondon találkozik ilyen ritmusú mérkőzéssel, illetve elvétve az NB I-ben.

A realitás győzött, hiszen a németek kerete jóval erősebb, nem véletlenül volt ott a Füchse az idei négyes döntőben, nem véletlenül szerepelnek náluk nemzetközi klasszisok. A vasárnapi meccsen a hazai gárdában több meghatározó játékos is gyengén muzsikált, ezt pedig a kétszeres magyar bajnok nem bírja el.

Az élet pedig pörög tovább, kedd délben már útra kel a csapat, szerda reggel Bécsből Minszkbe repül, ahol csütörtök magyar idő szerint 17.30-kor azzal a Dinamóval csap össze, amelyik csak nagy csatában, egy góllal kapott ki a Barcelonától. A német átok nem tört meg, a Pick továbbra sem tud német csapat ellen nyerni a BL-ben. Ebben a meccsben több volt, csak reménykedni tudunk, hogy ami most benne maradt, az Minszkben talán kijön a Pick Szegedből.

Osztályzatok

Lapunk minden Bajnokok Ligája-mérkőzés után értékeli a Pick Szeged játékosait. 1-től 6-ig osztályozzuk a játékosokat. Az osztályzatok: Mikler 2,5, Tatai 2, Prodanovics 2, Nagy N. –, Balogh 3, Ancsin 3, Buday 2,5, Sulc 3, Zubai 2,5, Pribanic 2, Larholm 2, Blazevic 2,5, Czina 3, Vadkerti 3, Kekezovics 2,5.

Skaliczki László: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, az is volt. Azt a taktikus játékot játszotta a Füchse, amelyet már tavaly is láthattunk tőlük. Sajnos a félidei lélektani előnyt pillanatok alatt eladtuk, még mindig türelmetlenül játszunk, és nagyon sok esélyt adunk az ellenfélnek, így a berlinieknek is. A második játékrészben nem működött igazán a támadójátékunk, csak erőlködtünk. Remélem, a kulcsembereink jobban fognak a jövőben játszani. Bízom abban, tovább tudjuk tökéletesíteni a csapatjátékot.

Dagur Sigurdsson: – Jó meccset játszottunk a Szegeddel, nagyon örülünk a győzelemnek. Az egész szezonban most játszottunk a legjobban. A védelmünk végre összeállt, különösen a második félidőben. Heinevetter nagyszerűen védett. Az emberhátrányos gólokat jó lett volna elkerülni.

Vadkerti Attila: – Gratulálok a Füchsének, ugyanakkor úgy gondolom, csalóka az eredmény. Nem véletlenül örültek ennyire a berliniek. Ezekből a mérkőzésekből nagyon sokat kell tanulnunk. Ők sokkal több ilyen kiélezett meccset játszanak a Bundesligában.

Markus Bult: – Nagyon agresszíven játszott a Szeged, és a csodálatos közönség is hajszolta, így nehezen tudtunk előnyt szerezni. A második félidőben aztán elsősorban Heinevetter védéseivel felül tudtunk kerekedni.

Galéria kép

Pick Szeged–Füchse Berlin 22–29 (14–14)

Velux férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D. csoport, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3800 néző. Vezette: Andre Hansen, Oistein Pettersen (norvégok).

Pick Szeged: Mikler – Vadkerti, Larholm 2, Zubai 2, Czina, Blazevic 2, Prodanovics 3. Csere: Tatai (kapus), Balogh 5, Buday 2, Pribanic, Ancsin 4, Sulc 2, Kekezovics. Vezetőedző: Skaliczki László.

Füchse Berlin: HEINEVETTER 1 – Richwien 2, Bult 2 (1), JASZKA 3, Laen 1, CHRISTOPHERSEN 6, NINCEVIC 7 (1). Csere: Spoljaric, Igropulo 2, Pevnov 2, IKER ROMERO 3. Vezetőedző: Dagur Sigurdsson.

Hétméteres: –, ill. 3/2.
Kiállítás: 8, ill. 10 perc.

További eredmények a D csoportból: Barcelona (spanyol)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 25–24 (12–13), Kadetten Schaffhausen (svájci)–CO Zagreb (horvát) 28–27 (16–15).

„Tisztelt Süli úr!

Szerintem mindenki jobban járna, ha befejeznénk ezt az "osztályozást", mert ez így komolytalan! Ön tényleg úgy érzi, hogy ezen a meccsen Vadkerti volt csapatunk legjobbja?? Az osztályzatok alapján holtversenyben Ő volt az...
    Gyakorlatilag nem találkozott a labdával, ismét egy értékelhetetlen alibi teljesítményt nyújtott és természetesen 0 góllal járult hozzá a csapat teljesítményéhez...

Ezt kínos lenne leírni? Megsértődne esetleg Vadkerti? De legalább azt megtudtuk tőle, hogy csalóka az eredmény! Köszönjük,de inkább valami teljesítményt várnánk egy válogatott szélsőtől! :(”

Nagy Péter remekelt a szentpétervári GP-n

Nagy Péter ezüstérmes lett a súlyemelők második alkalommal kiírt oroszországi Elnök Kupáján. Tovább olvasom