2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Elveszítette a második meccset a Szentes

A második meccset is megnyerte a ZF-Eger női vízilabdacsapata a Szentes ellen a női vízilabda bajnokság döntőjében. A három győzelemig tartó párharcban 2:0-ra vezet a Heves megyei együttes. Folytatás szerdán 19.30-kor Egerben.

Hungerit Szentesi VK–ZF-Eger 10–13 (2–4, 3–5, 2–3, 3–1)
Vodafone női vízilabda OB I, döntő, második mérkőzés, Szentes, 300 néző. Vezette: Dodog, Mucskai.
Szentes: Nalmpanti – Hevesi 1, MISKOLCZI 3, Musgrove, Kotova 1, Kövér-Kis 2, GÉMES 2. Csere: Gundl (kapus), Győri 1, Kádár, Rácz. Edző: Zaintleitner Krisztina.
Eger: Gangl – Zajácz, ANTAL 4, KESZTHELYI 4, CZIGÁNY 3, Somhegyi 2, Pengő. Csere: Pócsi, Veréb, Vályi. Edző: Kelemen Attila.
Emberelőnyből – gól: 9/3, illetve 6/2.
Ötméteresből: 2/2, illetve 1/1.
A három győzelemig tartó párharc állása: 2:0 az Eger javára.

0–2. Ez a bajnoki döntő párharcának az állása, és a ZF-Eger Szentesen is nyerni tudott a Hungerit ellen, és most sokkal magabiztosabban, mint otthon.

De nézzük sorrendben. Az első pillanattól a hevesiek irányították a játékot a kiváló formában lévő Keszthelyivel – a szentesi Miskolczi, akit a legjobb utánpótlás-játékosnak választottak, nem bírt védekezésben –, a válogatott játékos szinte tetszés szerint lőhette a góljait. Az első nyolc perc végén már 2–4 állt az eredményjelzőn. Sajnos a tegnapi találkozó abban is hasonlított a vasárnapira, hogy a Kurca-partiak egyszer sem vezettek.

Elveszítette a második meccset a Szentes. Fotó: Frank Yvette (galéria)

A ZF-Eger védekezése, szoros emberfogása feladta a leckét a hungeriteseknek, amelyet nem is tudtak megoldani. A különbség fokozatosan nőtt, és a második játékrész végén már négy gól volt köztük, 5–9.

Tulajdonképpen már ekkor eldőlt, hogy a finálé második meccsét az Eger nyeri, de a közönség még bizakodott, hiszen hátra volt még tizenhat perc. A drukkereken semmi sem múlott, végig biztatták kedvenceiket, de gólt lőni nem tudtak, csak kérhették, skandálva: „lőj egy gólt!" Ezt azonban a vendég egriek fogadták meg, és a harmadik negyed végén már 12–7 volt az állás.

Ekkor már nyilvánvaló volt, hogy tétje nincs a meccsnek, a Szentes nem nyerhet. A hazaiak érdekes módon ekkor kezdtek el jól játszani. Jó védekezést, szép szereléseket és gólokat láthatott a hazai publikum. Ezt a játékrészt ugyan megnyerte a Hungerit, de ez nem befolyásolta a végeredményt, Kelemen Attila tanítványai 13–10-re nyertek, és ezzel karnyújtásnyi közelségbe került az újabb aranyérem megszerzése, a címvédés.

A ma 19.30-kor kezdődő harmadik meccsen meg is szerezhetik ezt.

Merész András szövetségi kapitány: – Színvonalas bajnoki döntőhöz méltó játékot láthattunk a csapatoktól, ezúttal az volt a meglepetés, hogy a Szentes semmivel sem tudta meglepni az Egert, mint az első találkozón az m zónával, illetve a görög kapus teljesítményével.
Zaintleitner Krisztina: – Nehéz feldolgozni azt, hogy olyan hibákat követtünk el a mérkőzésen, amelyet megbeszéltünk, hogy kerülnünk kell. Ezt nagyon sajnálom. Megpróbálunk szerdára megújulni.

A legjobbkor kell vezetni, a végén: A-Híd Szeged-Vasas 9-8

Egyszer vezetett a meccsen az A-Híd Szeged VE csapata, a legvégén. A lehengerlő, 5-2-es utolsó… Tovább olvasom