2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 9°C Még több cikk.

Emberhátrányban is algyői döntetlen a Kiskunhalas ellen

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában egyetlen megyei csapat, az Algyő volt érdekelt, amely hazai pályán tíz emberrel játszva ért el döntetlent a Kiskunhalas ellen. A HFC szabadnapos volt.
Algyő–Kiskunhalas 1–1 (1–1)
Algyő, 200 néző. Vezette: Salamon.
Algyő: Dénes – Sümeghy, Varga F., Kothencz, Krucsó – Retek, Sipos, Krajczár (Varga N.), Daróczi (Végh) – Kiszner (Vass), Tóth Á. Edző: Lóczi István.
Kiskunhalas: Greicsa – Bogdán, Pócsik, Kárász, Kovács P. (Kovács N.) – Szabó G., Mészáros (Bereczki), Maravics, Tóth I., Facskó – Czifrák (Répás). Edző: Velez Attila.
Gólszerzők: Tóth Á., ill. Czifrák.
Kiállítva: Retek.

Az Algyő némileg új összeállításban, a vendégek pedig deffenzív felállásban kezdték a rangadót. A hazaiak azonnal beszorították ellenfelüket, és elsősorban a végig agilisan játszó Tóth Ákos révén többször veszélyeztettek. A sorozatos támadások a 19. percben értek góllá, amikor Sipos hosszú indításával Kiszner kilépett, pontosan centerezett, Tóth Á. pedig egy labdaátvétel után a hálóba gurított, 1–0. A folytatásban Retek három perc alatt összeszedett két sárgát – a másodikat igen könnyen adta a bíró –, a kiállítást követően pedig érthetően megtört a hazai lendület, az akarat viszontmegmaradt. A vendégek a 45. percben egyenlítettek: egy röviden lefejelt labdára Czifrák csapott le, és a bal alsó sarokba lőtt, 1–1. A második félidőt végigtámadta a tíz emberrel focizú Algyő, ám a szerencse nem fogadta kegyeibe a hazai gárdát. A vendégek pedig szinte semmit sem igazoltak előkelő helyezésükből.

Lóczi István: – Büszke vagyok a játékosaimra, mert jogtalan bírói ítélet, majd az ebből adódó kiállítás után több mint egy órán át tíz emberrel is uralták a játékot, és végig győzelemre törekedtek.

Jók: Kothencz, Tóth Á., Varga F., ill. Kárász, Czifrák, Mészáros.

További eredmények: Cegléd–Szarvas 4–1, Túrkeve–Gyula 1–0, Tápiógyörgye–Békéscsaba 0–1, Örkény–Monor 0–3, Szolnoki Spartacus–Sarkadkeresztúr 3–2, Dabas–Mezőtúr 4–0. Szabadnapos: HFC.

1. Békéscsaba 20 14 5 1 39 – 14 47
2. Szolnoki S. 19 11 4 4 41 – 24 37
3. Kiskunhalas 20 11 3 6 32 – 20 36
4. Algyő 20 11 3 6 33 – 22 36
5. Monor 20 10 4 6 33 – 22 34
6. Túrkeve 20 9 4 7 27 – 23 31
7. Gyula 19 10 1 8 29 – 29 31
8. Dabas 19 9 1 9 35 – 32 28