2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

Emelt fővel búcsúzott a Szeviép az Euroligától

Hiába játszott remekül, hiába vezetett tíz ponttal is a harmadik negyedben, végül mégis 69–61-es vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged a Frisco Sika Brno otthonában. Bencze Tamás csapata számára ezzel véget ért az idei Euroliga-szezon.

Nemcsak kosárlabda-mérkőzésre, matekórára is sor került a Brno és a Szeviép-Szeged tegnapi Euroliga-összecsapásán. Mindkét csapat szorgalmasan számolgatott a kezdés előtt, ugyanis a hazaiaknak a kiemelés, a Szeviépnek a továbbjutás szempontjából nem volt mindegy az eredmény. Miután kiderült, a Gdynia „csak" 25 ponttal kapott ki Moszkvában, biztossá vált, hogy egy kis különbségű siker nem elég a szegediek továbbjutásához – kivéve akkor, ha a Tarbes meglepetést okoz a Fenerbahce otthonában.

A meccs elején nem találta a ritmust a Szeviép, a hazaiak Horaková öt pontjával már 9–0-ra is vezettek. Ekkor kért időt Bencze Tamás, és a tanácsok (meg talán a feddése) hatott a Szegedre: Németh hármassal nyitott, majd az egyre jobb védekezéssel dolgozó szegediek felzárkóztak a Brnóra. Először a második játékrész elején jött össze az egyenlítés egy Horváth Zsuzsa-triplával, az ezt követő percekben pedig inkább az történt a pályán, amit Lacziék akartak, így a szünetre három pontos, 39–36-os előnnyel vonulhatott a Szeviép, elsősorban  Zserzserunovának köszönhetően, aki védekezésben és támadásban is extra teljesítménnyel rukkolt elő. Lehetett volna a vezetés nagyobb is, ám a védőlepattanók terén nem nyújtott elfogadhatót a Szeged, húsz perc alatt 10 labdát engedtek át a brünnieknek.

Zserzserunován múlott legkevésbé a Szeviép veresége.  Fotó: Schmidt Andrea
Zserzserunován múlott legkevésbé a Szeviép veresége.

Miközben elkezdtük figyelni a Fenerbahce–Tarbes meccset is (sokáig döntetlen közeli volt az állás), a hazaiak egyre jobban összekapták magukat, és faragtak előnyükből, így hiába volt még a 26. percben 48–38 a Szegednek, az utolsó tíz percre mindössze egy pont maradt a fórból (52–51). Sajnos akkor került hullámvölgybe Bencze csapata, amikor a legkevésbé kellett volna, és a hajrában egyre-másra hagyta ki helyzeteit, miközben a közönsége által hajtott Brno sorozatban dobálta a kosarakat, így 59–58-as vendégvezetés után az utolsó percekben megfordította az eredményt, és 69–61-re megnyerte az összecsapást.

– Nem véletlenül mondtuk a találkozó előtt, hogy mindent megteszünk a győzelemért. Sokat meg is tettünk érte, ám ez sem volt elég a Brno ellen. Talán ha van még egy emberünk, akkor a 8–9 pontos előnyünknél összeszedettebben tudunk támadni, és minden másként alakul – értékelt Bencze Tamás, aki Fürész Emőke hiányára is utalt.

További eredmények, A csoport: Jekatyerinburg (orosz)–Riga (lett) 92–53. B csoport: Gospic (horvát)–Kraków (lengyel) 84–85, Pécs (továbbjutott)–Lille (francia) 94–42. C csoport: Gorzów (lengyel)–Kassa (szlovák) 88–95, Sopron (kiesett)–Prága (cseh) 93–96. D csoport: Szpartak Moszkva (orosz)–Gdynia (lengyel) 85–60, Fenerbahce (török)–Tarbes (francia) 82–69.

Frisco Sika Brno–Szeviép-Szeged   69–61 (20–17, 16–22, 15–13, 18–9)
Női kosárlabda Euroliga, D csoport, 10. forduló. Brno, 700 néző. Vezette: Janac (szlovák), Kovacsics (szlovén), Lottermoser (német).

Brno: Horaková 13/9, VITECKOVÁ 19/15, BONNER 14/3, Grima 5, McWilliams 5. Csere: Skerovics 6/3, Hanusová 7. Vezetőedző: Jan Bobrovsky.

Szeviép: Ciglar 11/3, NÉMETH 10/3, HORVÁTH  ZS. 11/9, ZSERZSERUNOVA 17, Sipaviciute 8. Csere: Vincze 2, Laczi 2, Russai. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Juhász: Witzel csúszott nyújtott lábbal

Juhász Rolandot az év védőjének választották 2009-ben Belgiumban, emellett az utolsó válogatott meccsen a magyar labdarúgók csapatkapitánya volt. Tovább olvasom