2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 23°C Még több cikk.

Emelt fővel esett ki a Beton

A férfi vízilabda Euroliga A csoportjának 5. fordulójában a listavezető montenegrói Jadran Herceg Novi Szegeden is nyerni tudott, ez pedig azt jelentette, hogy kvartettgyőztesként jutott a nyolc közé, a Beton pedig a záróforduló eredményétől függetlenül kiesett.
Nagyot fordult a világ legerősebb bajnokságának számító Jadranska Liga legutóbbi győztesével, a montenegrói Jadran Herceg Novival. Arra célzunk, hogy a magyar–montenegrói kvartett alkotta Euroliga A csoportjának nyitányán a Jadran kiütéses, 12–7-es vereséget szenvedett a Primorac Kotor otthonában. Akkor még senki sem gondolhatta, hogy a negyedik forduló után Ivica Tucak gárdája kilenc ponttal a négyes élén áll majd. Márpedig Janovicsék azóta képtelenek hibázni: hazai medencében háromgólnyi különbséggel legyőzték a Szegedet, eggyel a Vasast, és a magyar bajnokot Budapesten is oktatták négy góllal. Ez pedig azt jelentette, hogy Premusék tegnap este már továbbjutóként csobbanhattak az újszegedi sportuszoda medencéjébe. Abba, amelyben egy végtelenül feltüzelt Szeged várta őket. A Beton ezen a meccsen ugyanis az életéért, jobban mondva az életben maradásért játszott.

A továbbra is erősen tartalékos Szeged káprázatosan kezdett: Török és Somogyi bombájával a harmadik perc végén már 2–0-s vezetés virított az eredményjelzőn. Az már a telhetetlenség netovábbja lett volna, ha előnyből Younger is betalál. Lövése azonban elakadt a blokkban, a másik kapunál viszont Gojkovics igazolta kivételes kvalitását, de ezzel együtt is a negyed a Betoné volt, 2–1.

Az első két negyedben Varga Péter (fehér sapkában) és a Beton élő falat emelt a Jadrannak, amely a harmadikban leomlott. Fotó: Schmidt Andrea
Az első két negyedben Varga Péter (fehér sapkában) és a Beton élő falat emelt a Jadrannak,
amely a harmadikban leomlott. Fotó: Schmidt Andrea

Meg kell hagyni, van vér Younger pucájában. Az ausztrál tini az első felvonásban két rossz lövéssel vétette észre magát, erre föl ki vállalkozott a második negyed elején lövésre? – hát persze, hogy ő, és máris 3–1 ide, kisvártatva pedig már 4–1, védhetetlen volt Török 8 méterről elengedett lökete. Ki gondolta volna, hogy 12 perc játék után majd három góllal vezet a Beton? Ám a vendégek is felvonultattak egy nehéztüzért, a világbajnok Gojkovics – előtte Sekulics is betalált – második életerős lövése is utat követelt magának a remekül védő Baksa kapujába, 4–3.

Szeged Beton-Jadran Herceg Novi 7-9. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A nagyszünetben egymástól kérdezgették a hazai drukkerek: meddig lehet ezt a hatalmas tempót három cserével bírni? A kérdésre sajnos gyorsan választ kaptunk: addig. Az első két negyedben parádézó Szeged elfáradt, sorra hagyta ki a fórokat, az addig szinte megbonthatatlannak tűnő védekezésben jókora rések keletkeztek, a világklasszis Gojkoviccsal képtelenek voltak mit kezdeni a hazaiak. Eldőlt a meccs a harmadik nyolc percben (4–7), onnantól kezdve már csak az volt a kérdés, hogy mekkora különbségű győzelmet arat a tényleg bombaerős Herceg Novi. A vereség ellenére sem érheti szemrehányás az Euroligából kiesett Betont, amit meg lehetett tenni, megtett, kilenc mezőnyjátékossal nem futotta, nem futhatta többre.

Kásás Zoltán: – Kétnegyednyi jó játék kevés a Jadran Herceg Novi legyőzéséhez. Megint kiütközött, hogy kevesen vagyunk.

A csoport másik meccsén: Primorac Kotor (montenegrói)–Vasas 8–9.

Szeged Beton–Jadran Herceg Novi (montenegrói) 7–9 (2–1, 2–2, 0–4, 3–2)

Férfi vízilabda Euroliga, A csoport, 5. forduló. Újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Severo (olasz), Radu (román).
Szeged: BAKSA – Kiss Cs. 1, Molnár T. 1, Busila, Kayes, TÖRÖK 3, Somogyi 1. Csere: Varga P., Juhász Zs., Younger 1. Edző: Kásás Zoltán.
Jadran Herceg Novi: Scsepanovics – Crepulja, Janovics 1, D. Filipovics, GOJKOVICS 5, Premus 1, Kalinics. Csere: SEKULICS 2, Vidovics, Subotics, P. Filipovics, Kovacsics. Edző: Ivica Tucak.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 7/0.
Ötméteresből: 1/1, ill. –.

• 1. Yucca 2011. január 20. 17:47
    „Gratulálok a fiúknak, tényleg nincs miért szégyenkezni!
    A rövid kispad sok remek csapatnál bosszulta már meg magát.
    Számomra akkor is ez a társaság a világ legkedvesebb együttese! Hajrá Szeged!!!!”