Emlékek az archívumból

Sorozatunkban szombatonként a Délmagyarország sportrovatának legérdekesebb cikkeiből szemezgetünk, a 10, 25 és 50 évvel ezelőtt történtekből válogatva. A 16. részben 2006, 1991 és 1966 nyolcadik hetének híreiből idézünk fel egyet-egyet.

10 éve történt

Megyei rangadó
2006-ban abban a szerencsés helyzetben voltak a futsal kedvelői, hogy a női élvonalban két együttes is képviselte Csongrád megyét. Az NB I akkori rájátszásában ráadásul biztossá vált: a Szeged AK és a Szentesi VSC közül valamelyik csapat képviseli is a megyét a legjobb négy között. Egy viszont biztos nem, hiszen egymás ellen kellett megküzdeniük az értékes pozícióért. A Déri-szakközépiskola csarnokában igazi küzdelmet, vérbeli megyei rangadót láthattak a nézők, de az 5–4-es végeredmény csalóka. A Szeged ugyanis végig kézben tartotta a derbit, még ha a végén izgulnia is kellett, hogy megőrizze az elejétől birtokolt előnyét. A Tisza-partiaknál Szabó és Borbélyné duplája mellett Sebestyén gólját lehetett feljegyezni, ők az elődöntőben folytatták a bajnokságot, míg a szintén duplázó Kiss és az egy-egy találatot szerző Bacsa és Baksa fémjelezte Kurca-partiak az 5–8. helyért küzdhettek.

25 éve történt

Bravúr és izgalom a javából
A férfi kosárlabda NB I-ben nem mindennapi meccset vívott a Szeged SC az akkoriban igen erős Sopron otthonában. Abban a csarnokban, ahol a hűség városának kosarasai a szezon addigi összes hazai meccsét simán nyerték. 1400 néző előtt, az esélytelenek nyugalmával játszottak a Tisza-partiak, és nem is tűnt úgy, hogy bravúrra törnek, hiszen már a harmadik percben tízpontos hátrányban voltak. Később sem lett jobb a helyzet, hiába váltott védekezést Guóth Iván együttese. A félidő hajrájára viszont újra ezt tette, és a vegyes védekezés már összezavarta a soproniakat, félidőre már csak két pont volt a különbség.

A sötét mezes Szeged legyőzte a Szentest. Fotó: Karnok Csaba

Aztán Walke Károly, Jankauskas és Guóth Árpád vezetésével tovább robogott a Szeged. A befejezés előtt 4 másodperccel már egy ponttal a vendégek vezettek, a Sopron pedig hiába jutott két büntetőhöz, csak hosszabbítást tudott kiharcolni. A ráadás öt percet 8–5-re nyerte a Szeged úgy, hogy – Laluska Pál technikai vezető beszámolója szerint – a tomboló közönség okozta hangulattal, a megfélemlített játékvezetőkkel és a „semleges" ellenőrrel is csatáznia kellett.

50 éve történt

Jó tanuló, Jó sportolók
1966-ban már négy éve számított nagyon népszerűnek a Jó tanuló – Jó sportoló mozgalom, amelyre a KISZ megyei bizottságánál ebben az évben is lehetett nevezni. Jelentkezőből pedig bőven akadt: az első erre lehetőséget adó alkalommal már 400 nevezési lapot adtak le a térség diákjai. A legtöbb a József Attila Tudományegyetemről, az Orvostudományi Egyetemről, a Radnóti Miklós Gimnáziumból és a csongrádi Batsányi Gimnáziumból érkezett. A felsőoktatási intézményekben tanulók között a SZEAC magasugrója, Várkonyi Ágnes volt ekkoriban a címvédő, a középiskolások között pedig a szegedi Rózsa Ferenc Gimnázium negyedikes tanulója és cselgáncsozója, Apró György.

Hazai Valdor-meccs

Mindkét Csongrád megyei férfi vízilabdacsapat ma 18 órakor játssza következő bajnokiját. Tovább olvasom