2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Enervált volt a Makó

Enerváltan játszott és 4–0-ra kikapott Kazincbarcikán a Makó NB II-es labdarúgócsapata.
A Makó örök mumusa a Kazincbarcika. Bármilyen osztályban is találkozott eddig a két gárda, a Csongrád megyeiek igen ritkán tudtak nyerni a borsodi városban. A makóiak talán ezért is gondolták úgy, inkább egy nappal korábban elutaznak, nem bízva semmit a véletlenre.

Az első félidőben a hazaiak a széleken vezették támadásaikat, valamint mindkét fél távoli lövésekkel igyekezett gólt szerezni, ám ezek mind gyenge próbálkozások voltak. A 10. percben Engi beadása után keletkezett zavar, a másik oldalon pedig Hadár bombáját ütötte oldalra Botló. A 41. percben Odrobéna fejjel még hibázott, két perc múlva lábbal már nem. A 43. percben ugyanis szögletet követően a védők közt laposan a hosszú sarokba lőtt, 1–0. Szürke, helyzet nélküli első játékrészt láthatott a közönség, amelyben egy szerencsés gól döntött.

A szünetet követően egy más mentalitása hazai gárda jött ki az öltözőből, és negyedóra alatt eldöntötte a találkozót. Az 53. percben a Makó eladta a labdát, Hompoth lőtt középre, ahol Fekete ugyan rosszul vette át a labdát, de az éppen jó lett Kovácsnak, aki a kapu közepébe tüzelt, 2–0.

Az 59. percben ismét hibáztak a vendégek, Engi lefülelt egy átadást, majd indította Deákot, aki 16 méterről kilőtte a bal sarkot, 3–0. Ezek után a Barcika nem erőltette a támadásokat, ám még ennek ellenére is növelte előnyét, A 77. percben a 16-oson belülre betörő Simkót Mórocz buktatta, a büntetőt pedig Deák értékesítette, 4–0. A meccset Dávid kapufája zárta a 91. percben, előtte Kulacsik beadását Bány kapásból lőtt fölé. A Makó rendkívül enerváltan játszott, a különbség sem túlzott a két csapat teljesítménye alapján.

Takács Zoltán: – Ezután a mérkőzés után jobbnak látom, ha nem mondok semmit.

További eredmények: ESMTK– Baktalórántháza 0–6, Soroksár– Karcag 2–0, Orosháza–Budafok 3–1, Bőcs–Vecsés 1–0, Nyíregyháza–Kecskemét 7–1, Jászapáti–Vác 0–1. Szabadnapos: Szolnok.

15. ESMTK 13 1 2 10 12 – 42 5

Az utolsó őszi forduló párosítása. November 19. (szombat), 13.30: Kecskemét–Szolnok, Vác–Nyíregyháza, Vecsés–Kazincbarcika, Baktalórántháza– Jászapáti. November 20. (vasárnap), 13.30: Makó–Orosháza, Budafok–Soroksár, Karcag– ESMTK. Szabadnapos: Bőcs.

Jegyzőkönyv

KAZINCBARCIKA–MAKÓ 4–0 (1–0)
Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Török.
Kazincbarcika: Botló – Hanász, Harnócz, Kovács R. – Engi, Hompoth, Odrobéna, Deák, Kerekes – Kovács P., Fekete Zs. Edző: Kádár Zsolt.
Makó: Czirbus 6 – Kazán 5, Mórocz 5, Turján 5, Kis K. 5 – Szélpál T. 4, Tóth Cs. 4, Varga R. 5, Podonyi 4 – Bány 5 – Hadár 4. Edző: Takács Zoltán.
Csere: Szélpál T. helyett Schreiber (5) a szünetben, Fekete Zs. h. Simkó a 67., Tóth Cs. h. Fülöp és Podonyi h. Kulacsik a 73., Hompoth h. Dávid a 77., Odrobéna h. Darók a 85. percben.
Gólszerzők: Odrobéna a 43., Kovács P. az 53., Deák az 59. és a 76. percben (utóbbit 11-esből).
Sárga lap: Mórocz a 77. percben.

Kazincbarcikán a Makó FC

Az NB II-ben ebben az évben ma lép utoljára pályára idegenben a Makó FC labdarúgócsapata. A… Tovább olvasom