2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

English-leckét kapott a Kosársuli

Az utolsó percig őrizte győzelmi esélyeit a Bodrogi Bau a dobogóra pályázó Dombóvár vendégeként, a vásárhelyiek első idegenbeli sikerére azonban továbbra is várni kell.
Dombóvár–Bodrogi Bau-Vásárhelyi KS 97–91 (25–27, 24–23, 21–20, 27–21)
Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 16. forduló. Dombóvár, 1500 néző. Vezette: Pálla, Török, Fekete.
Dombóvár: MILLS 26, ENGLISH 22, Molnár 2, Vas, SANDERS 24. Csere: Simon N. 6, Bódi 4, Deák 8/6, Wiley 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav.
Bodrogi Bau: Drahos 11/6, BROOKS 20/15, FREEMAN 28/9, Kováts 6, Gémes 16/6. Csere: Babut 10, Böszörményi. Edző: Czuprák László.

A Dombóváron tomboló kosárláz úton- útfélen nyomon követhető. Néhány órával a mérkőzés kezdete előtt a város legelőkelőbb éttermének felszolgálói csillogó szemmel lesik a csapat két légiósa, DuJuan Wiley és Marco Sanders minden kívánságát. Valamivel később a csarnok felé fürtökben hömpölygő szurkolók arról vitatkoznak, melyik a jobb: egy ponttal vagy hússzal megnyerni a meccset. A kudarc eshetősége fel sem vetődik bennük, nincs mese, a tabella harmadik helyén álló fiúk az utóbbi hetekben elkényeztették őket.

Odabenn, az újjávarázsolt arénában ugyanúgy rekkenő a hőség, mint a régi szép időkben, amikor a fokokat taktikai fegyverként használták. Hosszú éveken keresztül a dombóvári együttes minden egyes fellépése előtt úgy befűtötték a csarnokot, hogy a vendégcsapatok a nyolcadik perc táján levegőért kiáltottak, a meccs hajrájára pedig végképp elfogyott a szufla.

Dzunics edző először a szezonban a kezdőötösbe jelölte Vas Pétert, ám a Vásárhelyről igazolt játékos csupán öt percet töltött a pályán, és a folytatásban már nem is tért vissza. Az, hogy a remek szereplés új híveket is toborzott a Tolna megyeiek mellé, gyorsan kiderült. Sanders két elpackázott büntetője után egy idősödő úr az „ennyi hetest kihagyni!" felkiáltásban tört ki. A 6. percben bemutatkozott a Kosársuli új román légiósa, Dan-Ioan Babut is. A 23 éves, 202 centi magas kosaras, aki korábban az anyagi csőd miatt megszűnt Arad alkalmazásában állt, 32 perc alatt szerzett tíz pontjával és hét lepattanójával igazolta: hasznos tagja lehet a Bodrogi Baunak.

A Vásárhely az első félidőben pontos támadójátékkal és hatékony lepattanózással büntette a hazaiak gyenge dobóformáját. A kulcsemberek kitűnő teljesítményt nyújtottak, ám elég volt egy másfél perces megingás, és a 46–37-es vezetés a nagyszünetig egy pontra olvadt. Érezvén a bajt, a hazaiak a harmadik negyedben minden eszközt bevetettek. Az átlagon felüli teljesítményt nyújtó Freemant speciel addig hergelték, amíg Czuprák mester jobbnak látta lecserélni a dühöngő amerikai óriást, akinek a nevéhez a publikum pillanatokon belül talált alliteráló angol kifejezést. A negyedik negyed 70–70-es állással kezdődött, Mills villanásai és néhány téves bírói ítélet azonban a hajrára jelentősen csökkentette a vásárhelyiek esélyeit. Fél perccel a zárás előtt így is csak 93–91-re vezetett a Dombóvár. A tripla-duplát jegyző English két büntetője után Brooks triplát rontott, és a végeredményt Mills büntetői alakították ki.

További eredmények: ZTE–Falco 72–76, Albacomp–Paks 72–67, Univer– MAFC 122–75, Nyíregyháza–Pécs 100–77, Kaposvár–Körmend 80–86, Sopron–Szolnok 93–105.