2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Eperjesen is nyert a Pick Szeged

Remek játékkal, izgalmas meccsen 19-14-es félidő után 31-29-re nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a szlovákiai Eperjesen, az EHF-kupa C csoportjában.

Tatran Presov-Pick Szeged 29-31 (14-18)
Férfi kézilabda EHF-kupa, C csoport, 3. forduló. Eperjes, 3500 néző. Vezette: Baranovsky, Lemanowicz (lengyelek).
Tatran:  Verkics - Hrstka 2, Rábek 1, Pejovics 3, Tumidalsky, Kristopans 3, T. Urban 5/3. Csere: Krupa (kapus), Cip, Krzysztofik 4, Radcsenko, Krok 6, Sadovyi 3. Vezetőedző: Peter Hatalcsik.
Pick Szeged: Mikler - Laszica 4, Ancsin 2, Mindegía 1, Zubai 1, Ilyés, Källman 3. Csere: Tatai (kapus), Prce 3, Larholm 8/2, Balogh 7/1, Vadkerti 2, Gidai, Vranjes. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 10 perc.
Héméteres: 3/3, ill. 5/3.

Az utolsó 3 percben Tatai remekelt, kimaradt egy Balogh hetes, Krok méh gólzt szerzett, 29-31. Ez a vége!

57. perc: Eladja a Pick.

56. perc: Prce eladja, majd 2 perc. Jogos! Vadkerti labdát csent!!

Idegenben is nyert a Pick.

55. perc: Prce mellé. Balogh labdát szerzett.

54. perc: Laszica ziccert ront. Remek szegedi blokk. Miénk a labda.

53. perc: Krok, 28-31.

52. perc: Larholm kínaiból!!! 27-31. Időt kér a Tatran.

51. perc: Källman, 26-30. T. Urban hetesből, 27-30.

50. perc: Laszica, 26-29. Tatai tolja ki.

49. perc: Hazai 2 perc, majd elrontja a támadást a Pick. Hazai kapufa.

48. perc: Laszica, 26-28. Tatai!

47. perc: Larholm, Sadovyi, 26-27.

46. perc: Balogh kapufa, T. Urban 25-26.

45. perc: Zubai hetest harcol ki. Larholm fölé. Eladja a labdát a Tatran.

44. perc: Mikler véd. Labdát szerzett a Pick.

43. perc: Zubai labdát csent, Vadkerti ziccer, 24-26. Kristopnas 2 perc.

42. perc: Krzysztofik marad üresen, 24-24. Balogh, 24-25.

41. perc: Larholm hetest harcol ki, majd értékesíti: 23-24.

40. perc: Larholm beállóból, Krok, 23-23.

39. perc: Pejovics hetest harcol ki. T. Urban, 22-22.

38. perc: Larholm megver mindenkit, 20-22. Sadovyi, 21-22. Krupa véd.

37. perc: Krupa véd, majd Hrstka Mikler lábai között. A bírók nincsennek velünk, időt is kérünk. 20-21.

36. perc: Balogh és Tumidalsky kap 2-2 percet. Balogh miért? Prce elajda, T. Urban, 19-21.

35. perc: Prce betörésből, 17-21, Pejovics, 18-21.

34. perc: Zubai kap 2 percet. Hrstka ejt, 17-20.

33. perc: Prce, iszonyat nagy gól, majd szegedi labdszerzés. 16-19. Balogh-villan, 16-20.

32. perc: Larholmnál fújnak lépést... Krok, 16-18.

31. perc: A szlovákok kezdik a második félidőt. Mindegía kisebb agyrázkodást szenvedett, nagy valószínűséggel már nem játszik. Kork talpról, 15-18.

Félidő.

30. perc: Hrstka ejt, 14-18. Ancsin, a hazai kapus véd. Vége a félidőnek.

29. perc: Prce kapufa, majd pipa, 13-18.

28. perc: Védekezésben egyedül Prce a külföldi a Picknél. Krok, 13-17.

27. perc: Mikler! Balogh, 12-16. Ancsin! 12-17. Időt kér a Tatran!

26. perc: Zubait tépik, de ez is kevés: 12-15.

25. perc: Kristopnas hetest harcol ki. T. Urban, 12-14.

24. perc: Larholm talpról, 11-13. Svéd összjáték, Larholm!!! 11-14.

23. perc: Larholm emelkedik, 10-12. Sadovji, 11-12. Ancsin 2 perc. Baloghot kell ápolni, szerencsére rendben.

22. perc:  Krzysztofik, 10-11.

21. perc: Kork, 9-10. Vadkerti, első labdaérintés, gól, 9-11.

20. perc: Balogh repül, 8-10. Időt kér a Tatran.

19. perc: Mikler! Balogh Prcétől kapta a labdát, 8-9. Kristopnas talpról, mellé.  Krzysztofik 2 perc.

18. perc: Källman labdát szerzett, ziccert ront. Kristopans is kétszer.

17. perc:  Krzysztofik, majd Balogh, most okosan, laposan, 8-8.

16. perc: Hazai kapufa. Balogh hetest harcol ki, Larholm, a pipába, 7-7.

15. perc: Krzysztofik, 7-6. Időt kér a Pick. Balogh remek csel, fejbe lőtte a kapust.

14. perc: Prce rossz átadás, Kristopans, 6-6. Källman ziccert ront.

13. perc: Larholm lő, Verkics véd. Mikler, Rábek lövését fogja. Kemény meccs!

12. perc: Mikler két ziccert védett. Közben Mindegíát kiütik. Semmi. Piros let volna. Vérzik a feje! Ápolni kell!

11. perc: Kristopans, nagy gól, 5-6.

10. perc: Ilyés szerzett labdát. Ancsin, Verkics véd. Labdaszerzés, Laszica, 4-6.

9. perc: MIKLER! Majd Prce, 4-5.

8. perc: Remek szegedi védekezés. Källman, 4-4.

7. perc: Rábek, Mikler lábai között, 4-2. Mindegía, gyönyörű, 4-3. Prcét Kristopnas üti ki. Semmi, 4-3.

6. perc: Ancsin eladja, Pejovics, 3-1. Ilyés 2 perc. Ancsin hetest harcol ki. Balogh, 3-2.

5. perc: Ilyés eladja, Mikler véd.

4. perc: Kristopnas, 2-1.

3. perc: Mindegía, láb, nem fújnak a lengyelek, Mikler véd. Källman hetest harcol ki, Larholm kihagyja.

2. perc: Pejovics, 1-1.

1. perc: Ancsin, 0-1. Talpról. 5-1-et  védekezünk.

17.56: Maradtak üres helyek, 3500-an a 4 ezres csarnokban.

17.54: A hangosítás azonban még rosszabb, mint nálunk...

17.53: Itt is letudják kacsolni a lámpát. Igaz, Szegeden is, csak nálunk nem mindig melegszik vissza. Érkezik a Pick.

17.53: A két lengyel játékvezető mutatják be.

17.49: A szegedi drukkerek jóval hangosabbak, mint a helyiek. Nem lesz tele a csarnok. A Pick már az öltözőben.

17.46: Egyelőre félig tele a csarnok. Igaz, a büfé előtt nagy a sor, meg a sör. Sarist mérnek. Tényleg jó!

17.41: Sikerült összeállítást szerezni. Itt semmi sem könnyű. Árám és asztal sincs a sajtóállásban. Viszont! Gyönyörű, kerekfenekű táncoslányok melegítenek. A nézők nagy része nem a pályát figyeli...

17.30: A Veszprém 13-13-as félidő után 26-22-re kikapott a BL-ben ukrajnában, a Zaporizsja otthonában.

17.28: Hihetetlen "gatya" állapotban van az eperjesi pálya. Koszos, tapad. Panaszkosdtak is rá a szegedi játékosok. Lehet, hogy egy mosás elkélt volna.

17.26: És jön a Pick Szeged. Pastor mester érkezik elsőként. Nagy taps fogadja a magyar együttest. "Pick Szeged!"

17.23: A két lengyel spori is kint. A Pick még az öltözőben.

17.22: A lelátó egyik sarka már teljesen kék. A Pick-drukkerek szépen megtöltötték a szektorukat. Fotók a csapat Facebook oldalán.

17.15: A hazai csapat lett légiósa, Kristopans egy bevásárlókocsiban tolta be a labdákat.

17.14: Három Urban a hazai keretben: Lukas, Tomas, Michal.

17.09: A Pick is az öltözőbe megy. A szegedi drukkerek viszont már bent, egyre többen a lelátón. A nagy kék-fehér Pick-zászló már kifeszítve, hangolnak a dobok is.

17.07: A magyar zászló is szépen kifeszítve, tegnap este még olaszként volt kitéve. Mára nagyot fordult a világ...

17.03: A hazai csapat már az öltözőben. A Pick Szeged játékosai közül még néhányan kint négyeseznek. Juan Carlos Pastor vezetőedzővel pedig egy öt év körüli kisfiú készít közös fotót. A kissrác az apukájával már tegnap este is kint volt az edzésen, és akkor is rengeteg fotót csináltak a szegedi csapatról.

16.58: Egyelőre csak néhány néző a meccsen, a táncosok gyakrolnak.

16. 49: Már mindkét csapat melegít - egyelőre csak négyeseznek - a pályán, a Pick Szeged narancssárga mezben lép  majd pályára. Már több tucat szegedi drukker az aréna mellett, biztatásban nem lesz hiány.

Szombat, 15.32 óra: Kávézik a csapat a szálláson, hamarosan indul a Pick a csarnokba. Esik az eső, nincs jó idő, de a csapattal minden rendben. Nagy a várakozás, vérbeli rangadó következik az EHF-kupában.

9.30:
 Szép Napot mindenkinek Eperjesről. Az eső legalább már nem esik, péntek este rendesen szemerkélt. A csapat megismerkedett a csarnokkal, amely két hatalmas oldalsó lelátóval rendelkezik. A szlovák rendőrség kiemelt meccsként kezeli a ma 18 órakor kezdődő Tatran-Pick Szeged EHF-kupa összecsapást. A pénteki edzés elején ismét közös játékos bemelegítés szerepelt a programban. A legtöbb játékos külön csoportokban lábtengózik. A legnagyobb csata általában a Pastor, Ilyés-Vadkerti, Zubai négyes között alakul ki, de a Mindegía, Balogh-Larholm, Källman párharc sem gyenge színvonalú. Egy-egy pontért képesek "meghalni". Szombat délelőtt közös séta, majd meccselemzés szerepel a programban. A csapat szállása közvetlenül a gyönyörűen felújított belváros mellett található. Eperjes egy 91 ezres város, 33 kilométerre található. A központban sok-sok söröző és zenés táncoshely található. Az árak nem Svédországot idézték, egy korsó sör (Saris) - Nagysároson világkupát nyert a Szeged TE tekecsapata - 1 euró 10 centbe kerül. A meccsen 120 szegedi drukker lesz a lelátón. Fontos meccs előtt áll a Pick, ha sikerülne nyernie, akkor nagy lépést tenne a továbbjutás kiharcolása felé. A meccsről a delmagyar.hu online tudósításban számol be, így érdemes bennünket figyelni. Legközelebb már a csarnokból, 16 óra után jelentkezünk.

Péntek, 19.30 óra: Szemerkélő esőben indult az esti átmozgató edzésre a már Presovban, azaz a szlovákiai Eperjesen tartózkodó Pick Szeged kézilabdacsapata. A korábban a BL-ben is vitézkedő hazaiak új csarnokot építettek, itt még nem játszott a Szeged. A vendégeknél mindenki egészséges, a csapat jó hangulatban várja a holnap esti meccset. A Tatranban ellenben biztosan kihagyja az összecsapást a korábban a Kecskemét együttesében is megforduló Petro, aki vállműtétje után lábadozik.

Irány Eperjes! - Útinapló a szlovák túráról - GALÉRIA

Holnap délelőtt ismét jelentkezünk, addig is Hajrá Pick! Csak előre!

Korábban:

Péntek reggel 7 órakor az újszegedi sportcsarnok elől kelt útra a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Juan Carlos Pastor együttese az EHF-kupa C csoportjában, a 3. fordulóban szombaton 18 órakor a szlovákiai Eperjesen, a Tatran ellen csatázik. A találkozóra közel 120 szegedi drukker érkezik, így erőben, hangban nem lesz hiány.

A Pick két győzelemmel (előbb a Nantes-ot itthon, majd Kristianstandot idegenben verte a csapat)nyitott a sorozatban, a Tatran egy győzelem (37–30 a Kristinstad ellen) és vereséggel (37–27) a francia Nantes ellen idegenben.  A magyar együttes várhatóan 13 órakor érkezik meg az 1132-ben alapított településre. Este tréning következik a meccshelyszínen.

A Pick Szeged túrájáról Útinapló formájában számolunk be, találkozóról pedig online tudósítással jelentkezünk. Figyeljen, kövessen bennünket!

A Pick Szeged kerete: Mikler Roland, Tatai Péter, Marko Laszica, Gidai Máté, Ancsin Gábor, Balogh Zsolt, Niko Mindegía, Jonas Larholm, Zubai Szabolcs, Vladimir Vranjes, Ilyés Ferenc, Nikola Prce, Czina József, Vadkerti Attila, Jonas Källman, Hegedüs Márk.