2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Értékes pont Szolnokról

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 11. fordulójában az utóbbi hetekben gyengélkedő Makó FC bravúrpontot szerzett a második helyezett Szolnok otthonában.
Az előző bajnokságban, ez év tavaszán az esélytelenebb Makó 2–1-re legyőzte idegenben a Szolnokot. Most is ráfért volna valami hasonló bravúr a zöld-sárgákra, lévén, hogy a meccset megelőző négy találkozón mindössze csak két pontot gyűjtöttek.

Szolnok–Makó FC: 0–0

NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Szolnok, 200 néző. Vezette: Németh A.
Szolnok: Rézsó – Urbán-Szabó, Antal, Balogh P., Gohér – Nagy P., Ulviczki, Pintér L., Bogdán – Farkas K., Remili. Edző: Vígh Tibor.
Makó: Czirbus 0 – Béres 5,5, Dálnaki 6, Szamosszegi 6, Gévay 6 – Podonyi 5,5, Varga R. 6,5, Magyar 6, Puskás 5 – Bány 5 – Schreiber 5. Edző: Kolozsvári János.
Csere: Bogdán helyett Szoboszlai a 12., Nagy P. h. Domokos a 61., Puskás h. Kovács N. (–) és Bány h. Kulacsik (–) a 64., Schreiber h. Maróti a 74. percben.
Sárga lap: Remili a 44., Schreiber a 45., Varga R. a 63. percben.
Elszántan, jól kezdtek a vendégek, bár kiegyenlített játékot láthatott a közönség, inkább a makóiakra lehetett ráfogni, hogy kezdeményezőbbek. Bány és Schreiber lövései is azt jelezték, nem a tisztes helytállásért érkeztek Szolnokra, majd fél óra játék után már egy ziccert, sajnos elrontott ziccert is feljegyezhettünk: Magyar 12 m-es lövését Rézsó kapus védte. Egyáltalán nem ütközött ki a két csapatnak a tabellán elfoglalt helyezése, az addig gyűjtött pontjainak száma, sőt: a korszerűbb futballt a vendégek játszották.

A szünet után is úgy folytatódott a játék, ahogy az első félidőben abbamaradt: a Szolnok csak szenvedett, a Makó viszont kontrákból veszélyeztetett. Utóbbi gárda trénere, Kolozsvári János nem lehetett elégedetlen az övéi teljesítményével, csak hát a futball sava-borsa, a gól, az nagyon hiányzott játékukból. Pedig a 85. percben is csak hajszálra voltak tőle, de hiába vezették hárman két emberre a labdát, Maróti pontatlanul passzolt...

A döntetlen jó eredménynek számít Szolnokon, viszont ha azt nézzük, hogy a legutóbbi öt fordulóban mindössze három döntetlent tud a Makó felmutatni, akkor már nem olyan kedvező a kép.
Kolozsvári János: – Az utóbbi hetek eredményeit figyelembe véve, nekünk minden meccsünket idegenben kellene játszanunk. A döntetlen reális, de azért van bennem némi hiányérzet.

További eredmények: Ferencváros–Tuzsér 2–0, Kazincbarcika–Kecskemét 0–1, Vecsés–Mezőkövesd 1–0, Baktalórántháza– Tököl 2–1, Vác–Bőcs 2–1, Cegléd–Jászberény 0–2, BKV Előre– Orosháza 3–1.