2018. 07. 16. hétfő - Valter 18°C | 29°C Még több cikk.

Értük szólt a magyar himnusz: megnyerte a CONIFA-világbajnokságot Lászik Milán és Rácz László

Kárpátalja labdarúgócsapata nyerte a CONIFA szervezet világbajnokságát, amelyet Londonban rendeztek meg tizenhat válogatott részvételével. Az aranyérmes együttesben két Csongrád megyei kötődésű játékos kapott helyet: Lászik Milán és Rácz László.
CONIFA, azaz az Állam Nélküli Népek Labdarúgó Szövetsége. Egy szervezet, amelynek tagjait nem ismeri el a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA), éppen ezért saját világbajnokságot rendez 2014 óta, kétévente. Elsősorban államukban kisebbségben élő nemzetiségek, régiók, tartományok vesznek benne részt. 48 tagja van, például Grönland, Lappföld, a Man-sziget, Zanzibár, Kiribati, vagy éppen Felvidék, Székelyföld és Kárpátalja.

A 2018-as tornát a kárpátaljai csapat nyerte, amelyben két Csongrád megyei kötődésű NB III-as játékos kapott helyet: a legutóbbi szezonban a Mórahalomban szerepelt Lászik Milán és a SZEOL SC-s Rácz László.

– Rangos tornán vehettünk részt Londonban, ahol tizenhat csapat között végeztünk az első helyen – mondta a 21 éves Lászik. – Nagy sajtófelhajtást csináltak a szervezők, sok néző előtt játszhattunk.A játékvezetők között ott volt az angol Mark Clattenburg, aki 2016-ban az Eb és a Bajnokok Ligája döntőjét vezette. A finálé végén pedig együtt énekeltük a társakkal a magyar himnuszt, ami örök élmény marad.

A tornán a FIFA által elismert válogatottak játékosai is szerepeltek: a kárpátaljai csapatban ott volt az a Sándor György, aki nyolcszor játszott a magyar nemzeti együttesben, kétszeres magyar és egyszeres bolgár bajnok, Padania mezében pedig a 65-szörös litván válogatott Marius Stankevicius lépett pályára.
Lászik Milán mind a hat meccset végigjátszotta a tornán. Fotó: Facebook
Kárpátalja a csoportküzdelmeket az Észak-Ciprus elleni 1–1-es döntetlennel kezdte, majd 2–0-ra legyőzte a vb-címvédő Abháziát, 5–1-re pedig Tibetet. A negyeddöntőben Cascadia ellen nyertek 3–1-re, a döntőbe jutásért magyar rangadón múlták felül 4–2-re Székelyföld csapatát. A fináléban ismét Észak-Ciprus következett: 0–0-s rendes játékidő után tizenegyesekkel 3–2-re diadalmaskodtak.

– A mi csoportunk volt  a legerősebb, ezt jelzi, hogy a címvédő tovább sem jutott, a döntőben pedig megismétlődött az Észak-Ciprus elleni meccsünk. Jó csapatok voltak, hatalmas öröm, hogy az élen végeztünk – mondta Lászik Milán, aki mind a hat mérkőzést végigjátszotta.

A védő hozzátette, valószínűleg távozik az NB III-ból kieső Mórahalomtól, mert szeretne a következő szezonban is NB-s bajnokságban szerepelni.

Premierpontokat szerzett: Drahota-Szabó Dorka szépen lépked előre

A szegedi Sportmánia Egyesület teniszezője, Drahota-Szabó Dorka szépen halad az ITF-ranglistán… Tovább olvasom