2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

EstHajnalcsillag a lódzi stadion fölött

Várhidi Péter szövetségi kapitány a Málta elleni győztes Eb-selejtezőhöz képest három helyen változtatta meg kezdőcsapatát: Szélesi helyett Csizmadia, Balogh helyett Vanczák, Filkor helyett pedig Hajnal került a magyar együttesbe.
A mieink az első perctől kezdve bátran játszottak, ám a nagyobb lehetőségek az első félidőben még a lengyel válogatott előtt adódtak. A szünet után viszont Várhidi Péter csapata átvette az irányítást. A 64. percben Hajnal cselezgetett a lengyel tizenhatos előterében, 16 méterről kapura lőtt, a labda megpattant egy lengyel védő lábán, majd a bal kapufa tövéről kipattant a mezőnybe. A következő magyar akciónál Gera remek labdával ugratta ki Priskint, aki egyedül vezethette kapura a labdát, de 15 méterről a léc fölé helyezett. Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt Priskin megtolta a labdát a tizenhatoson belül, Jop azonban rossz ütemben próbálta szerelni, és fejbe rúgta a magyar csatárt. A megítélt tizenegyest Hajnal a jobb sarokba helyezte, 0–1. A hajrában a házigazdák mindent megtettek az egyenlítés érdekében, ám nem tudtak gólt szerezni.

Labdarúgó Eb-selejtezők, A csoport: Kazahsztán–Portugália 1–2, Azerbajdzsán–Szerbia 1–6. B: Ukrajna–Feröer-szigetek 5–0, Grúzia– Skócia 2–0. C: Málta–Moldova 2–3, Törökország–Görögország 0–1. E: Oroszország–Anglia 2–1.

Lengyelország-Magyarország 0-1

Barátságos labdarúgó-mérkőzés. Lódz, 10 ezer néző. Vezette: Circhetta (svájci).

Lengyelország: Fabianski – Wasilewski (Bartczak, a 83. percben), Jop, Kielbowicz (Wawrzyniak, a 83. percben), Dudka – Sobolewski, Lewandowski (Kazmierczak, a szünetben), Golos (Zienczuk, a szünetben), Kosowski – Gargula (Zahorski, a szünetben), Matusiak (Brozek, a szünetben). Szövetségi kapitány: Leo Beenhakker.

Magyarország: Fülöp – Csizmadia, Vaskó, Juhász, Vanczák – Vass, Hajnal (Filkor, a 94. percben), Tőzsér (Leandro, a 77. percben) – Gera (Buzsáky, a 78. percben), Feczesin (Priskin, a szünetben), Dzsudzsák (Halmosi, a szünetben). Szövetségi kapitány: Várhidi Péter.
Gólszerző: Hajnal (11-esből) a 80. percben.
Sárga lap: Golos a 42., Sobolewski az 59., illetve Halmosi az 52. percben.