2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Európai Szuperkupa Monacóban

Ma este (kezdés 20.45-kor) Monte-Carlóban régi vagy új győztest avatnak a labdarúgó Európai Szuperkupában: a Bajnokok Ligája idei legjobbja, az angol FC Liverpool harmadszor, míg az orosz CSZKA Moszkva először diadalmaskodhat.
A mostani találkozón szinte biztosan nem láthatják a szurkolók az angolok szuperklasszisát, a sérüléssel bajlódó Steven Gerrardot, aki a májusi isztambuli BL-döntőn fejesgóllal állította talpra 0–3 után a társait. A moszkvaiak sem a legjobb tizenegyükkel állnak ki: a horvát válogatott csatár, Ivica Olic nemrég súlyos térdsérülést szenvedett.
Idén hatodszor csap össze a BL és az UEFA Kupa legutóbbi elsője, korábban ugyanis a legjobb bajnokcsapat riválisa még a Kupagyőztesek Európa Kupájának győztese volt. A KEK azonban hat éve megszűnt.

Az Európai Szuperkupa ötletét 1972-ben a Glasgow Rangers (KEK-győztes) centenáriuma szolgáltatta. A skót klub kihívta a BEK aktuális legjobbját, a holland Ajax Amsterdamot, amely a két találkozón 3–1-es és 3–2-es győzelmekkel mutatta meg az erejét. Egy évvel később az Ajax már a hivatalos Európai Szuperkupa keretében múlta felül az AC Milant.
Tizenegy évvel ezelőtt az Olympique Marseille nyerte a BL-t, de később bundabotrányba keveredett. A kizárt francia együttes helyett az AC Milan játszott, és veszített az AC Parma elleni olasz párharcban.

A mai várható kezdőcsapatok:
FC Liverpool: Carson – Finnan, Hyypiä, Riise, Josemi – Hamann, Sissoko, Warnock, Potter – Cisse, Morientes.
CSZKA Moszkva: Akinfejev – V. Berezuckij, Ignasevics, A. Berezuckij, Odiah – Aldonyin, Rahimic, Zsirkov, Guszev – D. Carvalho, Szamogyin.

Csatát nyert a Mava tájfun

A Japánhoz közelítő tájfun miatt vasárnap helyett csak jövő kedden, sűrített program mellett… Tovább olvasom