2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

Európára szóló szenzáció: Pick Szeged-Montpellier 38-35 - galériával

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata fantasztikus játékkal győzte le a francia kirakatcsapatot, a Montpellier-t a BL-ben.

Pick Szeged-Montpellier (francia) 38-35 (18-17)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Kouz, Zsoba (ukránok).
Pick Szeged: Tatai - Prodanovics 1, ANCSIN 6, Zubai 2, LÉKAI 8, BUDAY 6 (2), VADKERTI 3. Csere: MIKLER (kapus), Czina, SULC 9, Pribanic 3, Bajorhegyi. Vezetőedző: Skaliczki László.
Montpellier: Stochl - HONRUBIA 6, KARABATIC 6, TEJ 5, Hmam, ACCAMBRAY 10, Kavticnik 5 (1). Csere: Prost (kapus), Bojinovics 3 (1), Salou, Gutfreund, Arvi-Berod. Vezetőedző: Patrice Canayer.
Hétméteres: 2/2, illetve 3/2.
Kiállítás: 6 perc, illetve 14 perc.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 11. p.: 5–9. 17. p.: 9–14. 22. p.: 13–14. 27. p.: 16–16. 35. p.: 21–18. 40. p.: 24–20. 47. p.: 28–26. 51. p.: 32–28. 56. p.: 37–31.

A csoport másik mérkőzésén: Ademar León (spanyol)-AG Köbenhavn (dán) 28-26 (14-12).

6. Partizan Beograd 4 4 103–129 0

Skaliczki László: Tudtuk, hogy egy nagyon stílusosan, jól játszó csapat érkezik hozzánk. Igazi BL-színvonalú mérkőzést játszottunk: nagy iram, kemény ütközések, ez a modern kézilabda. A belgrádi BL-meccs óta nagyon együtt van a csapat, mégis, a legszebb álmainkban sem gondoltuk volna, hogy így legyőzzünk a Montpellier-t.

Patrice Canayer: Gratulálok a Pick Szeged együttesének! Megpróbáltunk mindent megtenni a meccs alatt, de a mai este csapatom az átlag alatt teljesített, a Pick viszont szenzációsan játszott.

Európára szóló szenzáció: Pick Szeged-Montpellier 38-35

Samuel Honrubia: A védelmünk gyengébb volt a megszokottnál, túl sok gólt kaptunk. A második félidőben már nem tudtunk ellenállni a Pick-rohamoknak.

Buday Dániel: Egy nagyon komoly csapatot sikerült ma legyőznünk. Jó tempót diktáltunk annak ellenére, hogy az elején nehezen ment. A belső négy ember ma nagyon jól lőtt, nagyon jól forgatta az edzőnk a csapatot. Sokat köszönhetünk Mikler Rolandnak is. Bármi lesz a csoport végeredménye, van mire büszkének lennünk.

60. perc: Kavticnik. Kit érdekel? 38-34. Vadkerti adja vissza a kínait Prodanovicsnak, kapufa. Accambray 38-35. Ez a vége! Micsoda bravúr a Pick Szegedtől! Áll, tapsol a csarnok! Ki hitte volna? Örömtánc, mindenki ölelget mindenkit, tán a könnyek is előjönnek. Szenzációs siker!

59. perc: megkezdődik az utolsó előtti perc. Passzívnál Sulc 10 méterről szétlövi a kaput! Ez megvan! Pláne így, Mikler véd 38-33. Áll a csarnok.

58. perc:
három perccel a vége előtt öttel vezetünk, Vadkerti kap két percet. Accambray 37-33. Buday megy el remek csellel, letarolják. Ápolás.

57. perc: iskolajáték, teljes zavarban a franciák: Sulc a gólszerző. Ez is bent van, Pribanic indulásból. 37-31. Karabatic 37-32.

56. perc: Ancsin!!! Mekkora gól!!! 35-31. Bajorhegyi két perc. Kavticnik mellévágja. Labda nálunk.

55. perc: Karabaticot hárman takarják be! Sulcra emberfogással jönnek ki, Ancsinra nem figyelnek. Karabatic felel 34-31. Hmam két perc.

54. perc: Lékai elképesztően fontos góljával 33-30.

53. perc: Tej szerez labdát és száguld végig 32-30. Nagyon jó ütemben kér időt Skaliczki László. Mindenki szurkoljon - skandálják a drukkerek.

52. perc: Honrubia veri meg nagyon Prodanovicsot 32-29.

51. perc: Mikler véd, Vadkerti indul, bedobja, és kiállíttatja Kavticnikot. Kettős előny 13 mp-ig 32-28.

50. perc: Karabatic hátrányból 30-28. Ancsin megállíthatalan 31-28. Kereken tíz perc van hátra.

Az ötödik lecke - a kézi BL-ben: Pick Szeged-Montpellier. Galéria: Schmidt Andrea

49. perc: Ancsin, majd Tej 29-27. Ancsin harcol ki hetest, Arvi-Berod két perc. Buday könyörtelenül bevágja 30-27.

48. perc: Buday is nagyon haszosan játszik, ez a gólja is az volt 28-25. Kavticnik 28-26.

47. perc: Bojinovics heteséről kicsivel marad le Mikler 27-25.

46. perc: nem lassul a szegedi lendület, Sulc talál be, ez neki a hetedik 27-24.

45. perc: Karabatic villan, nagy gól 25-23. Ez is, Lékai lövi, majd fájdalmas arccal esik a földre, ápolni kell 26-23. Tej, 26-24.

44. perc: mi van itt! Vadkerti kínaiból!!! Prodanovicsot dicséri a passz 25-22.

43. perc: Sulc eladja, Kavticnik végigmegy, Mikler ziccert véd!

42. perc: Accambray végigrohan 24-22. Honrubia két perc.

Az ötödik lecke - a kézi BL-ben: Pick Szeged-Montpellier

41. perc: hősiesen védekezünk, Mikler-bravúr után Tej góljával 24-21.

40. perc: milyen gól! Zubai vágja be Buday álompasszát 24-20. Vendégidőkérés.

39. perc: hátrányban lehozzák a kapust, de kihagyják így is. Sulc! Három emberen verekedte át magát 23-20.

38. perc: Sulc lövését blokkolják. Buday marad ziccerben, ő az ilyet nem rontja el 22-20.

37. perc: Accambray hetedik gólja 21-20. Tej kap két percet, majd elkezd Zubaival vitázni. Végül leül.

36. perc: Buday hátrányból, talpról, mekkora gól 21-18. Karabatic 21-19. Kiegészülünk.

35. perc: jó a védekezés, Karabaticnak sózunk oda. Stochl helyén Prost. Kivédekezzük!

34. perc: Sulc ismét, jelentjük, egészséges 20-18. Czina két perc.

33. perc: megint Mikler, nagyot játszik. Sulc gondol egyet, lép kettőt, és vágja be negyedik gólját. Accabray azonnal felel 19-18.

32. perc: Mikler védése után kétszer trafáljuk telibe a felsőlécet, előbb Prodanovics, aztán Lékai.

31. perc: megkezdődött a második félidő.

Elképesztő! Mármint a Pick Szeged játéka az első félidőben. Lékaiék kicsit belealudtak a kezdésbe, de 9-14 után Mikler beállásával szilárdabb lett a védekezés, és ez eddig meghozza az eredményét. Csak így tovább! A szünetben egyébként a Hypnology Dance Crew táncosai fokozzák a hangulatot.

30. perc: először vezetünk, a legjobbkor: Lékai Máté újabb remek találatával 18-17 ide a szünetben!

29. perc: egyenlő létszámnál passzív a franciáknál. Honrubia csak betalál, de jön a válasz Sulctól 17-17.

28. perc: egyenlítünk! Lékai tartja a Fradi elleni formáját 16-16.

27. perc: Kavticnik hetesét kirúgja Mikler! Zúg a "Roli, Roli"! Megint ő, széttépi a kaput!

26. perc: gyorsan jön a válasz, Honrubia 14-16. Lékai betörésből, remek 15-16.

25. perc: Ancsin és Tej kap két percet, a padon lehiggadhatnak. Sulc átlövésből veri át honfitársát, Stochlt 14-15.

24. perc: Accambray megint, nincs ellene ellenszer 13-15.

23. perc: Mikler sokadik védése után Pribanic rohan végig a pályán, be is vágja 13-14! Francia időkérés.

22. perc: Vadkerti hozza fel mínusz kettőre a Picket 12-14.

21. perc: emberhátrányban lehozzák a kapust, Lékai egész pályás góllal büntet 11-14.

Ma már egy meccs véget ért a BL-ben, a Hamburg 30-26-ra nyert Plockban.

20. perc: Prodanovics hosszú kihagyás után talál be ismét a Szegedben 10-14.

19. perc: Czina bent támadásban, Bojinovics kap két percet.

18. perc: tudtuk, hogy klasszis, Accambray bizonyítja is 9-14.

17. perc: Accambray góljára Pribanic felel 9-13.

16. perc: Tej talál be, talán lökésből indult 8-12.

15. perc: Sulc góllal kezd, jelzi, rendbe jött 8-11.

14. perc: két védőt is megver, majd a jobb felsőbe bombáz Ancsin. Most Kavticnik válaszol neki, az előbb fordítva volt 7-11.

13. perc: Vadkertibe mennek bele, nincs síp, van helyette Kavticnik-gól. Meg szegedi is, Ancsin 6-10.

12. perc: Accambray szakítja szét a hálót 5-9.

11. perc: Kavticnik hetese a hálóban 5-8.

10. perc: Mikler jön Tatai helyett, Buday talál be 5-7. Mikler véd, végre!

9. perc: Accambray 4-6. Honrubia indul megint, 4-7. A védekezéssel komoly gond van, időt is kér Skaliczki mester.

8. percZubai küzdött nagyot a labdáért, gól a jutalma 4-5.

7. perc: még mindig nincs kivédekezett francia akció, most Karabatic a gólszerző 3-5.

6. perc: Buday pattintja be a hetest Stochl mellett 3-4. Ezt már a katonai sziréna sem bírja szótlanul...

5. perc: Lékai duplázik 2-3. Megint Honrubia, háromnál tart 2-4.

4. perc: Buday kap sárgát. Bojinovics góljával 1-3. Még nincs szegedi védés.

3. perc: ugyanaz a szituáció, megint Honrubia indulásból 0-2. Lékai is becsenget 1-2.

2. perc: Honrubia indulásgóljával vendégvezetés 0-1.

1. perc: Stochl védéssel kezd.

16.15: a közelmúltban autóbalesetben elhunyt német játékvezetői testvérpár tiszteletére néma főhajtással kezdődik a meccs.

16.14: a csapatok és a két stáb köszönti egymást, kezdődhet a meccs!

16.12: a csapat hivatalos honlapján október hónap legjobbjának választott Tatai Péter kapja meg jól megérdemelt elismerését.

16.10: majd elfelejtettük, van még egy világbajnok név a vendégeknél, igaz, Prost inkább az autóversenyek világában cseng jól. Közben Karabatic ismét megkapja a hazai drukkerek tapsát.

16.09: bevonulnak a csapatok a BL-himnuszra. A Pick pirosban, a Montpellier fehérben játszik majd. Hajrá, Pick!

16.08: rákezdtek a dobok, alakul a hangulat.

16.07: megjött a csarnokba a Pécsett kölcsönben játszó Grünfelder Péter. Grüni a Veszprém elleni siker során jó kabala volt, hátha ma is az lesz.

16.05: alakul a teltház, a drukkerek lassan rákezdtek a "Szeged, Szeged!" rigmusra.

15.52: 1 Tóth Mihály, 2 Buday Dániel, 3 Bajorhegyi Ádám, 6 Lékay Máté, 7 Vadkerti Attila, 12 Tatai Péter, 14 Antonio Pribanic, 16 Mikler Roland, 17 Zubai Szabolcs, 24 Czina József, 27 Rajko Prodanovics, 29 Fero Sulc, 90 Ancsin Gábor.

15.49: szemezgetve a vendégek névsora között több nagy nevet találunk. A két tunéziai, Tej és Hmam a világversenyekről mindenkinek ismerős lehet, csakúgy, mint az idei vb-n a franciákkal aranyat nyerő ifjú sztár, Accambray. Nikola Karabaticot és Kavticniket már bőven bemutattuk, Stochl pedig korábban a Dunaferr kapusaként játszott nagy meccseket Szegeden.

15.45: a francia keret: 3 Gutfreund, 5 Arvi-Berod, 6 Tej, 7 Accambray, 11 Salou, 12 Stochl, 15 Honrubia, 16 Prost, 22 Karabatic, 23 Kavticnik, 30 Gajics, 77 Bojinovics, 88 Hmam. Vezetőedző: Patrice Canayer.

15.40: talán most a legnagyobb a médiaérdeklődés a BL-meccsek során, a francia kollégák elfoglalták a sajtó számára fenntartott rész felét. A DigiSport mellett francia tévék is közvetítik az összecsapást. Egri Viktor, a Digi kommentátora egyébként az előbb kedélyesen elbeszélgetett Mezei Richárd elnök-vezérigazgatóval.

15.33: a parkoló már tele, elkezdtek megtelni a székek is az újszegedi sportcsarnokban. Nagy Norbert, a csapat szélsője civilben diskurál a nézőtéren, ő sérülése miatt nem léphet ma pályára.

15.19: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Kevesebb mint egy óra múlva kezdődik a Pick Szeged-Montpellier BL-összecsapás, amelyen a hazai csapat a második csoportbeli sikerére hajt. Tartsanak velünk!

A Pick Szeged újból a francia Montpellier-vel csatázik a nemzetközi porondon. A két klub rivalizálása egészen az 1994/1995-ös szezonig nyúlik vissza, ekkor találkozott a két csapat egymással először. Akkor az EHF-kupában a magyar együttes 57–56-os összesítéssel búcsúztatta a franciákat. 2003. december 14-én viszont „felrobbant" az újszegedi sportcsarnok. A héten már olvashattak lapunkban erről az emlékezetes meccsről, amit a BL nyolcaddöntőjében vívott egymással a Pick és a „Montepite". A Kovács Péter irányította együttes kiverte a világsztárokkal felálló gall gárdát. Az akkori szegedi csapatból egyedül Vadkerti Attila maradt meg hírmondónak. A szegedi derbin háromszor talált be Omeyer kapujába.

Buday Dániel lehet a franciák ellen a Pick egyik vezére.    Fotó: Schmidt Andrea
Buday Dániel lehet a franciák ellen a Pick egyik vezére.

– Nagy meccs volt, nem feledem. Mindenki azt jósolta, hogy kivégeznek bennünket a franciák, erre tessék, mi tettük ezt velük. Remekül védekeztünk, kapusaink jó napot fogtak ki mindkét meccsen, és a támadásaink is ültek. Ez lehet a mai találkozón is a recept! – idézte fel az emlékeket a Pick Szeged csapatkapitánya.

Két éve viszont a franciák mindkét meccsüket megnyerték a csoportban a Pick ellen, a Tisza-partiaknak sem itthon (33–26), sem idegenben (30–23) nem volt esélyük.

A ma 16.15-kor kezdődő meccs nagy valószínűséggel telt ház előtt zajlik, ez nem véletlen, hiszen a Montpellier-t erősíti a világ egyik legjobb játékosa, Nikola Karabatic. Ő olyan fogalom a kézilabdában, mint a futballban Cristiano Ronaldo.

A szegedi csapatból Frantisek Sulc és Nagy Norbert bajlódik sérüléssel, játékuk a meccs előtt dől el. A galloknál sincs minden rendben, csak 13 fős kerettel érkeztek, a Montpellier-ben is több sérült található.

Kupaellenfél

A szövetségben elkészítették a férfi kézilabda magyar kupa nyolcaddöntőinek sorsolását. A Pick Szeged a legjobb nyolc közé jutásért a Balmazújváros ellen csatázik, az időpontot később jelölik ki.
A további párosítás: FTC- PLER–Tatabánya, Tata–Kecskemét, Pécs–Veszprém, Törökszentmiklós–Vác, Nyíregyháza–Gyöngyös, SZESE Győr–Balatonfüred, Cegléd–Csurgó.