2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Évzárásnak könnyed siker: Dunaferr-Pick 23-37

Egy 7-0-ás rohammal kezdett a Pick Szeged Újvárosban, így egy percig sem lehetett kérdéses a sikere idei utolsó hivatalos meccsén.
Dunaferr–Pick Szeged 23–37 (10–15)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 16. forduló. Dunaújváros, 300 néző. Vezette: Bacs, Bán.
Dunaferr: Kovács R. – PÁSZTOR 3, MORVA 5, Takács, Muhl 2,   Bali, SZÉLES 8 (3).  Csere: Repóth, Kovács Zs. (kapusok), Hajdú 2, Kurbely 2, Szabó T. 1, Kuzmicsev, Bodó. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.
Pick Szeged: MIKLER – Stranovsky, TÖRŐ 4, Vadkerti 1, BAJORHEGYI, ZUBAI 3, Sulc 5 (3). Csere: Tatai (kapus), Grünfelder 3 (2), Teimel, NAGY N. 4 (1), BALÁZ 7 (1), Herbert, Katzirz 5, Lékai 5, Butenko. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 3/3, ill. 7/7.

Skaliczki László: – Jól kezdtünk, és bár volt egy megtorpanásunk, a második félidőben már maximálisan a feladatra koncentráltunk. Örülök, hogy mindenkinek lehetőséget tudtam adni, és annak is, hogy véget ért ez a hosszú év.

60. perc: Nagy is bedob egy hetest 22-36. Erre is jön felelet 23-37. Hazai időkérés. Ez a vége, győzelemmel zárja a Pick az évet.

59. perc: Grünfelder vág be egy hetest 21-35. Azonnal jön a válasz 22-35.

58. perc: Törő nem ront 21-34.

Mikler és a védelem jól zárt.

57. perc: Lékai marad egyedül 21-33. Második ziccerét Kovácsba dobja.

56. perc: megvan a huszadik hazai gól is 20-32. Sőt Nagy találatával 21-32.

55. perc: Lékai nem hibázik 18-32. Hazai hetes, be is dobja Széles 19-32.

54. perc: betalál a Dunaferr 18-31. Elszórjuk, de Mikler véd.

53. perc: leállt a Ferr, Lékai talál be 17-31.

52. perc: Grünfelder pazar góljával 17-30.

51. perc: Pásztor 17-29.

50. perc: Grünfelder harcol ki büntetőt. Baláz dobja be 16-29.

49. perc: a szegedi lövés lejön a blokkról, a Dunaferr begyalogol vele 16-28.

48. perc: megint Katzirz, most szétnyílnak előtte 15-28. Nagy helyett Teimel.

47. perc: harmadik két perce után Vadkerti a lelátón.

46. perc: Katzirz lövi át a nem túl acélos falat 15-27.

45. perc: ziccerből Nagy Norbert 15-26.

44. perc: közte tíz 15-25.

43. perc: Katzirz megy be egyedül 15-24.

42. perc: újabb hazai találat 15-22. Törő harcol ki két percet és dob gólt 15-23.

41. perc: Nagy lövése a kapufáról megy be 14-22.

40. perc: Széles hetesére Tatai jött be, az újvárosi bedobta 14-21.

39. perc: Sulc hetesével 13-21.

38. perc: Mikler nem tudott védeni 13-20.

37. perc: Baláz harmadik gólja a második félidőben 12-20.

36. perc: a szélről Nagy Norbert, üde színfolt a szélső 12-19.

35. perc: Katzirz lövése a blokkról megy be 12-18.

34. perc: hazai találat 12-17.

33. perc: áll a játék, sokadszorra van gond az eredményjelzővel. Baláz megy fel szépen, ez is bent van 11-17.

32. perc: Széles válaszol 11-16.

31. perc: Baláz góljával kezdünk 10-16.

Remekül kezdett a Pick, a 7-0-ás kezdés megadta az alaphangot a meccshez. Vélhetően nagy gondot nem okoz majd a győzelem megszerzése a folytatásban.

30. perc: Törő gólja után Mikler-bravúr 9-15. Szabó 10-15. Ez a félidő.

Butenko nem talált be.

29. perc: Széles 9-14.

28. perc: Nagy Norbert átmenti Balatonfüred elleni formáját 8-14. Szegedi kiállítás.

27. perc: Törő ziccere jó, de belépett, így nem adják meg a gólt.

26. perc: Sulc használja ki az emberelőnyt 8-13.

25. perc: Katzirzról állítják ki Takácsot. Szegedi időkérés.

24. perc: Széles góljával 8-12. Nagy Norbert lép pályára.

23. perc: Stranovsky ront ziccert.

22. perc: most Mikler véd. Katzirz első góljával 7-12.

21. perc: Lékai pattint fölé. Jól védekezünk, a mostani blokk is jó.

20. perc: Mikler védése után Stranovsky szerez labdát. Nincs gól.

19. perc: Baláz is beáll.

18. perc: Lékai kap labdát Butenkótól, be is lövi 6-11.

17. perc: Katzirz első lövése a kapusé.

16. perc: beállóból a hazaiak 6-10. Katzirz a pályán Sulc helyett.

15. perc: Sulcot blokkolják, ám nem tud indulni az Újváros. Megvan a labda.

14. perc: jó a szegedi védekezés.

13. perc: feltűnően jó a hangulat a csarnokban.

12. perc: megint Lékai, nem lehetett védeni 5-10.

11. perc: Zubai harcol ki hetest. Sulc negyedik góljával 4-9.

10. perc: Lékai góljával 4-8.

8. perc: megint Széles 2-7.

7. perc: Szélesé az első hazai gól 1-7.

Kis késéssel, de közvetítjük a Pick Szeged újvárosi meccsét. Remekül kezdett a Pick, hét góllal elhúzott az elején.

A szerda esti hangulatos záróvacsora – remek házigazda volt a Tisza River Café Club – után tegnap délelőtt már edzésen volt jelenése a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának. A Skaliczki-tanítványok ma 18 órakor Dunaújvárosban, a Dunaferr ellen lépnek pályára a Budapest Bank férfi kézilabdaliga 16. fordulójában. Egy évvel ezelőtt még a körmüket rágták a Tisza-parti drukkerek az újvárosi kirándulás előtt, hiszen az egyszeres magyar bajnok Dunaferr nagyon sokszor megnehezítette a Pick dolgát. Az élet, a jelen gazdasági helyzet átrendezte a dolgokat: a Dunaferr már közel sem annyira acélos, mint az előző szezonban. Fiatal, tehetséges kézilabdások alkotják a keretét, Rapatyi Tamás együttese azonban eddig nem sok vizet zavart a 2010/2011-es szezonban. A Dunaújváros az újonc Orosházát megelőzve, négy pontot gyűjtve az utolsó előtti helyen áll a bajnokságban.

A szegedi meccsen a találkozó elején még tartották magukat a dunaferresek, a rutin, a tapasztalat azonban végül diadalmaskodott, a kétszeres magyar bajnok 44–21-re nyert. Egy biztos: nem szabad félvállról venni a bajnokit, mert az megbosszulhatja magát. A Belgrádban gyógyuló Dusan Beocsaninon – a vállműtéte jól sikerült, ha minden jól alakul, akkor három hónap múlva már játszhat – kívül Tomás Stranovsky lábujjsérüléssel bajlódik, a szlovák válogatott szélső játéka kérdéses. Szerencsére a többiek rendben vannak.

Törő (pirosban) egykori csapata ellen lép pályára szombaton.Fotó: Schmidt Andrea
Törő Szabolcs (pirosban) egykori csapata ellen lép pályára szombaton.

A pénteki bajnoki után szombaton 15 órától 19 óráig a Pick Szeged jótékonykodik Szeged belvárosában, a Kárász utca–Kölcsey utca sarkán. Vadkerti Attiláék forralt bort árulnak, a befolyt összeget a szegedi gyermekklinikának ajánlják fel.

Kék Mókus-kupa: sorsdöntő hétvége

Utolsó selejtező hétvégéjéhez érkezett a szegedi Arany Ászok-Cora Kék Mókus- kupa kispályás… Tovább olvasom