2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

Ez a győzelem még hiányozhat a Szedeáknak

Szeged - Fontos mérkőzést vesztett el a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely fordulatos összecsapáson maradt alul hosszabbítás után 101–99-re a Zalaegerszeg ellen a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. Kiss Zsolték három győzelem mellett négy vereséggel állnak a tabellán.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalaegerszeg 99–101 (17–20, 17–32, 33–19, 25–21, 7–9) – hosszabbítás után
Férfi kosárlabda NB I, A csoport, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Györffy, Ádám, Szabó G.
Szedeák: Fekete 17/3, GURLEY 29/15, Kiss Zs. 5/3, DUKICS 13/3, Csorvási M. 14. Csere: Vida 6, Tanács 8, Jakab, Csorvási L. 7, Varga D. Vezetőedző: Molnár József.
Zalaegerszeg: COPELAND 20/9, Hudson 11/3, GÁSPÁR 20/3, Koma 9, SIMOVICS 26. Csere: Baki 9/6, Puszta, Borszéki 3/3, Kovács Á. 3/3.
Vezetőedző: Völgyi Péter.
Kipontozódott: Tanács (30.), Csorvási M. (33.), Koma (39.), Dukics (45.), Baki (45.).

Mintha több, különálló mérkőzést is rendeztek volna szombat este az újszegedi sportcsarnokban a Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalaegerszeg férfi kosárlabda-bajnokin belül.

Az első „meccs" húsz percig tartott, és nem sok köze volt hozzá a Szedeáknak. A nyitónegyedben még szoros volt az eredmény, ám utána jöttek a vendégek, és szinte minden támadásból betaláltak. A szegediek játéka nem állt össze, hiába kért időt és rotálta csapatát Molnár József vezetőedző. Eközben centerben Simovics remekelt, a ZTE pedig jobban lepattanózott, és néggyel több triplát szórt be ugyanannyi kísérletből. Ekkor 18 ponttal, 52–34-re vezetett a vendégcsapat.

Ez a győzelem még hiányozhat a Szedeáknak: Naturtex-ZTE 99-101 - hosszabbítás után. Fotó: Frank Yvette (galéria)

A második „meccs" tízperces volt, és Anthony Gurley one-man-show-ját hozta. Nem tudjuk, a Naturtex amerikai hátvédjének mit mondott edzője az öltözőben, de az addigi öt pontjához képest elkezdett sziporkázni. Dobott négy triplát, nem is akármilyeneket, egyszer pedig úgy ment el két ember között, majd zsákolt egy kézzel, hogy az bármelyik tengerentúli összefoglalóba is befért volna. Közben pedig szinte teljesen elvette a játékkedvét a vele szemben védekező egerszegi Hudsonnak. Volt 60–62 is, a harmadik negyed vége 67–71 lett.

A harmadik szakasz megfelelt a zárónegyednek, ez a tíz perc megint teljesen más stílusú kosárlabdát hozott. Egyik csapat sem engedélyezett könnyű kosarakat, jöttek a technikai és a sportszerűtlen hibák, a kemény játék. Ezalatt fordított a Szeged, alig több mint egy perccel a vége előtt 90–89-re vezetett, amikor Nebojsa Dukics büntetőzhetett. Csak egyet dobott be, de aztán megint a hazaiakhoz került a labda, és Gurley-nek is odaütöttek. Az amerikai is csak egy büntetőjét váltotta pontra, így 92–89-nél támadhatott a ZTE, Copeland pedig Feketéről dobott egy triplát, így jöhetett a hosszabbítás.

Az újabb öt perc, amely megint csak egy új mérkőzésnek felelt meg. A Szeged elfogyott, Tanács Attila és Csorvási Milán kipontozódása mellett Dukics úgy játszott, hogy alig tudott lépni derékfájdalmai miatt. Gurley-n is látszott, hogy elfáradt, így az addig jól teljesítő, most debütáló Fekete Stefan volt kezdeményező. Dobott is egy kosarat, azzal lett 99–99, ám a kosár előtt két, utána további három büntetőt rontott el (egyszer a gyűrűt sem találta el...), így a vendégek 101–99-re nyerték meg az „összesítést", azaz a bajnokit.

A Szedeák fontos meccset bukott el hazai pályán, amit azonban egy idegenbeli bravúrral ki lehet javítani az alapszakasz során. Erre először vasárnap, Sopronban lesz lehetőségük Kiss Zsoltéknak.

Molnár József: – Olykor kidolgozott helyzetekben sem tudtunk gólt dobni, a ziccerek is kimaradtak. A szünet után változtattunk, ami addig kifelé, azután befelé pattant. Egy kosárlabdameccsnek a játékosokról kell szólnia, de sajnos vannak, akik ezt nem tudják, vagy nem akarják tudomásul venni.

További eredmények: Debrecen–Atomerőmű 49–69, Pécs–Sopron 90–79, Alba Fehérvár–Kaposvár 80–77, Szombathely–Jászberény 96–91, Nyíregyháza–Körmend 97–80.

12. Debrecen 7 0 7 464-561 0.500

Online tudósításunkat itt olvashatják el újra.

Ezüstérmes lett a szentesi női vízilabdacsapat

Az Eger nyerte meg a női vízilabda Theodora magyar kupát, miután a döntőben négy góllal (9–5)… Tovább olvasom