2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 10°C | 20°C

Ez igazi csapatmunka volt

Szeged - Nem mindennapi izgalmak közepette 59–57-re nyerte a Szolnok elleni rangadót a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. A győzelmet az utolsó percben szerezte meg a jól játszó vendéggárda.
Szolnok-Szeviép–Szeged 57–59 (18–22, 15–17, 11–16, 13–4)
Uniqa NB I csoportos női kosárlabda-bajnokság, Szolnok, 400 néző.
Vezette: dr. Valovics, Pozsonyi.
Szolnok: Sonyák 2, Djelmis 11/9, Kozdron 11/3, HEGEDŰS 17/3, Keller 3. Cserék: Vescan 3, Boskovics 8/6, Szavercsenko, Fürtös 2. Edző: Zoran Kmezics.
Szeviép-Szeged: Török 6, Kovács, FÜRÉSZ 11/3, RUSSAI 12/6, TOMOVA 13.
Cserék: SZLIMÁK 12, Vrancseva 5/3. Edző: Fodor Péter.

A Szolnok igencsak megerősödött a Szeviép elleni rangadóra. Hét közben két légióst igazoltak, Vescant és Boskovicsot. Előbbi a Zala Volánban játszott, utóbbi pedig Cegléden. Kajdacsi nélkül nem túl jó előjel volt, hogy a hazaiak frissítették keretüket.

A Szolnok öt nullával indított, főként az egykori szegedi Djelmis volt elemében, utána viszont jött Russai Petra: a szeviépes center még jobban játszott, mint a hazai bedobó, úgy szórta a pontokat, hogy mérgében a szolnoki közönség a térdét verte. De nemcsak ő, hanem Tomova, Fürész és a csereként pályára lépő Szlimák is sokat tett azért, hogy az első negyed után 22–18-ra a vendégek vezessenek. A második negyedben még egy lapáttal rátettek erre Vrancseváék, a 14. percben 30–23 volt az állás. Okosan, taktikusan játszottak Fodor Péter tanítványai, védekezésben és támadásban is minden jól működött, a hazaiaknak esélyük sem volt arra, hogy közelebb kerüljenek. A 15. percben már tíz lett közte (35–25), ezután jött egy kisebb gödör, amiből szerencsére jól jött ki a vendéggárda, hiszen húsz perc után 39–33 volt az eredmény: nem tudott közel kerülni a Szolnok.

Fotó: Karnok Csaba

Tomova négy pontjával indult a második félidő. Járt érte a taps a padról, jól kezdett a Szeviép. Ám nem lehetett hátradőlni, mert a Szolnok is harcolt keményen, a 24. percben négy pontra feljöttek a hazaiak, 43–39. Mi sem mutatja jobban a vendégek erejét és elszántságát, hogy Fodor edzőnek nem kellett időt kérnie, mert másfél perc múlva már 48–39-re vezetett a Szeged. Különösen Fürész remekelt, a 28. percben szerzett triplája után a meccs eddigi legnagyobb különbsége alakult ki, 53–41. Egyvalami adott okot az aggodalomra: Fürész és Vrancseva is négy személyi hibánál járt.

Ez a tudat rá is ragadt a vendégekre, a 33. percben időt kellett kérnie Fodor edzőnek, hiszen hat pontra fogyott az előny, 55–49. Kozdron hármasa pedig visszahozta a hazai reményeket, 55–52. Lett izgalom, nyílt lett a rangadó. Támadásban esett szét a Szeviép, a hazaiak emberfogásos védekezése nem ízlett a vendégeknek. A szegediek képtelenek voltak a gyűrűbe találni. Az addig háttérben bíráskodó Valovics kiszórta előbb Vrancsevát, majd sportszerűtlen szabálytalanságot fújt a szegediek ellen. A bajt tetézte, hogy ekkor már a Szolnok vezetett 57–55-re.

Másfél perccel a vége előtt végre kosarat szereztek a vendégek, Szlimák büntetőből egyenlített, majd vezetéshez juttatta csapatát: 58–57. Ekkor 57 másodperc volt hátra. Sikerült kivédekezni a hazai támadást, kilenc másodperccel a vége előtt azonban Török Djelmisnek adta a labdát. A szerb légiós ziccerben mehetett, de Fürész elélépett, így belemenést fújtak a játékvezetők. Micsoda végjáték!

Jöhetett a Szeged, Tomova szerzett még egy pontot, a végén pedig a vendég játékosok táncolhattak, hiszen fontos győzelmet szereztek, 59–57.

Fodor Péter: – Úgy kezdtünk, ahogy szerettünk volna. A harmadik negyed közepétől jött egy rossz periódus, viszont ebből a végjátékban kijöttünk, és nagyot harcolva megérdemelten nyertünk. Köszönet a lányoknak.