2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 20°C Még több cikk.

Ez megint mestermunka volt

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 27. fordulójában, Orosházán is folytatta dicsőséges tavaszi hadjáratát az ismét jól és eredményesen futballozó Makó FC.
Csattanó választ adott a Makó labdarúgócsapata azoknak az „okoskodóknak", akik azt találták ki, hogy a Maros-partiak leadják a pontokat a nehéz helyzetben lévő, kieső helyen álló Orosházának. A két klub amúgy tényleg jó viszonyt ápol egymással, de más dolog a barátság, és megint más a becsület.

Ahogy azt várni lehetett, az életükért küzdő házigazdák rögtön a kezdést követően nekiestek a vendégeknek, de ez gólhelyzetek kialakításában egyáltalán nem mutatkozott. A makóiak kapusának, Halász Krisztiánnak (érdekes módon, a hazaiak portását is ugyanezzel a névvel anyakönyvezték) nem akadt dolga, ellenben a másik oldalon Magyar, Maróti és Bány is közel járt a gólszerzéshez. Aztán elkényelmesedtek a látogatók, ezt kihasználva vérszemet kaptak a helyiek, és a félidő hajrájában kétszer is Halász kapus (a makói), na meg a szerencse mentette meg a Csongrád megyeieket az orosházi góltól.

A szünetben Kolozsvári mester rendet rakott a fejekben, és ennek már a fordulás utáni első perc végén meglátszott az eredménye. Csodálatos támadás után tette fel az i-re a pontot Podonyi, és ha társai (Szamosszegi, valamint Maróti) jobban céloznak, illetve higgadtabbak, már egy óra játék után végérvényesen eldőlhetett volna a mérkőzés. A ziccerek azonban kimaradtak, ez pedig azt jelentette, hogy nem nyugodhattak meg a vendégek. A 72. percben ennek is eljött az ideje, Kulacsik találata minden nyitott kérdésre választ adott. Ettől aztán az egyébként is önbizalomhiánnyal küzdő (igaz, a futballtudásuk sem verdeste az eget...) orosháziak úgy összeestek, mint a kétnapos tejszín. Makói részről a meccs vége jutalomjátékká alakult át, ennek részeként Maróti mértani pontosságú bólintása jelentette a habot a tortán.

A kék mezes makóiak (balról Dálnaki, majd Bány) Orosházán sem hibáztak. Fotó: Karnok Csaba
A kék mezes makóiak (balról Dálnaki, majd Bány) Orosházán sem hibáztak.
Fotó: Karnok Csaba

A zöld-sárgák hatalmas lépést tettek a jelenlegi negyedik helyük bajnokság végi bebiztosítása felé, sőt mivel a harmadik helyet birtokló Fradi az Üllői úton csak döntetlenre volt képes a Tököl ellen (amúgy Shaw a 91. percben egyenlített), akár még a bronzérem megszerzése sem tűnik lehetetlen vállalkozásnak. Hiszen ne feledjük, a Makónak még jár plusz két pont a megóvott Vecsés elleni meccs miatt.

Kolozsvári János: – Nagyon együtt érzek az orosháziakkal, sajnálom őket, de úgy gondolom, ez volt a legjobb válasz a találgatásokra.

További eredmények: Ferencváros–Tököl 1–1, Vecsés–Kecskemét 2–4, Szolnok–Bőcs 4–0, Vác–Mezőkövesd 4–0, Baktalórántháza–Jászberény 3–3, BKV Előre–Cegléd 1–2, Kazincbarcika–Tuzsér 2–1.

Góltörténet

46. perc: Puskás indította a jobb oldalon felbukkanó Bányt, ő egy visszacsel után ballal átívelt a hosszúra, onnan Bakos T. egyből visszaemelte középre a labdát, amit a jobbhátvéd(!) Podonyi kapásból, 12 m-ről a kapu bal oldalába lőtt, 0–1.
72. perc: A csereként pályára lépő Faragó „forintos labdával" ugratta ki a jobb oldalon szélvészként elszáguldó Kulacsikot, aki lefutva védőjét 15 m-ről Halász mellett a kapu jobb oldalába helyezett, 0–2.
85. perc: Kulacsik jobb oldali szögletéből a remek ütemben bemozduló Maróti 4 m-ről a jobb felső sarokba fejelte a labdát, 0–3.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Orosháza–Makó FC 0–3 (0–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 27. forduló. Orosháza, 400 néző. Vezette: Farkas (Fehér, Varga).
Orosháza: Halász – Gácsi, Kerekes, Pardi, Sipka – Kerepeczki, Petneházi, Buza, Ábel – Kocsis, Lengyel. Edző: Belvon Attila.
Makó: Halász K. 6,5 – Podonyi 7, Dálnaki 6, Szamosszegi 6, Gévay 6 – Kulacsik 7, Magyar 6, Puskás 6,5, Bakos T. 6 – Bány 6 – Maróti 7. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Podonyi a 46., Kulacsik a 72., Maróti a 85. percben.
Csere: Lengyel helyett Elekes és Gácsi h. Mike az 57., Bakos T. h. Faragó (–) és Ábel h. Lovas a 67., Bány h. Schreiber (–) a 76., Puskás h. Hadár (–) a 86. percben.
Sárga lap: Bány a 67. percben.

1. Kecskemét 27 21 3 3 62 – 21 66
2. Szolnok 27 19 2 6 47 – 25 59
3. FTC 27 15 8 4 54 – 32 53
4. Makó 27 12 11 4 44 – 26 47
5. Vác 27 12 5 10 51 – 35 41
6. Kazincbarcika 27 10 10 7 39 – 37 40
7. Vecsés 27 10 10 7 38 – 36 40