Négygólos előnyéből a végére egyet tartott meg a Szeged Beton csapata Szolnokon, így nagy csatában, de bezsebelte a 3 pontot a Vodafone férfi vízilabda OB I előrehozott 11. fordulójában.

Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP - Szeged Beton 6-7 (2-3, 0-1, 3-3, 1-0)

Szolnok, Tiszaligeti uszoda, 200 néző. Vezette: ifj. Juhász György, Marjay Zsolt.

Szolnok: Gárdonyi - Császár, Regős 1, Kovács, Marnitz, Pásztor 1, Georgescu 2. Csere: Mezei, Hangay Z. 1, Bálint, Hangay R. 1, Süveges. Edző: Cseh Sándor.

Szeged: Baksa - Juhász, Kiss 2, Molnár 2, Busila, Török, Somogyi 2. Csere: Vindisch 1, Kayes, Varga, Komlósi, Younger, Palotás. Edző: Kásás Zoltán.

Kipontozódott: Komlósi (29. perc), Kovács O. (30. perc).

Kásás Zoltán: Örülök a győzelemnek, nagyot küzdöttek a fiúk.

4. negyed (1-0)

8. perc:
Már azt hittük, hogy izgalommentes lesz a vége, de Molnárt még kiküldik a végére. Császár vállalja el az utolsó pillanatban, de Baksa véd. Ha nehezen is, de csak megvan a 3 pont. Marad a 6-7

7. perc: Pásztor kihagyja, ezzel valószínűleg az esélye is elúszott a Szolnoknak, hogy egyenlítsen.

6. perc: Újabb páros kiállítás, majd Georgescut blokkolják a szegediek. Mire indulhatnánk, addigra Császár szerez labdát.

5. perc: Rendületlenül bombázzák Baksát a szolnokiak, még bírja. Komlósit szórják ki a bírók, és még Kásás Zoltán is begyűjt egy sárga lapot. Mi lesz még itt?!

4. perc: Hangay Zoltánnak és Töröknek se megy.

3. perc: Somogyi is hibázik, ez sincs bent. Komlósi megy ki pihenni, de Georgescu nem talál be fórban. Ezt megúsztuk.

2. perc: Előnyben a Beton, Kásás Zoltán is időt kér. Kiss Csaba lövését védi Gárdonyi, Hangay Zoltán indul meg, már csak egyre a Szolnok. Meleg lesz a vége?! 6-7.

1. perc: Vindisché a labda újfent, de Molnárnál fújnak kontrát. Császár azonban nem talál be.

3. negyed (3-3)

8. perc:
Gerritse szerez labdát, megint, majd jön a fór. Megint. Időt kér a Szolnok. Ez megint jót tett a másik Tisza-parti alakulatnak, Pásztor kettőre hozza fel a Szolnokot. Még Török próbálkozik a végén, de kimarad. 5-7.

7. perc:
Rossz szegedi támadás után Gárdonyi hozhatja játékba a labdát. Fórban a fehérsapkások, de Regős és Gerritse kísérletét is védi Baksa. (76%-kal véd a szegedi hálóőr)

6. perc: Komlósit küldik ki a bírók, Hangay Róbert egy góllal honorálja. 4-7.

5. perc:
Molnár és Marnitz lövése sincs bent, újra a Beton jöhet. Jön is keményen, mármint Molnár. Szabaddobásból szaggatja a hálót. 3-7.

4. perc: Jót tett az időkérés a hazaiaknak, Regős szépít. 3-6.

3. perc:
Molnár is felavatja Gárdonyit, időt kér a Szolnok. 2-6.

2. perc: Vindisch is megpróbálkozik egy lövéssel, sarokdobás. Lehet újra. Így is tesz, szép akciógól. 2-5.

1. perc: Vindisch hozza el a labdát, majd Busila lövését blokkolják. Indul a Szolnok, Mátyás centerben, de Baksa véd.

2. negyed (0-1)

8. perc:
Komlósi szabaddobása sem jobb Kiss Csabáénál, ám Marnitz sem szerencsésebb a túloldalon. Az utolsó támadás a Szegedé, ráadásul előnyben. Somogyi ezt bevarrja. Félidőben 2-4.

7. perc: Hangay Zoltán és Marnitz tüzel, de szerencsénkre cél tévesztettek.

6. perc: Kiss szabaddobása akad el Gárdonyiban. Jó lenne gólt dobni a negyedben.

5. perc: Hangay Róbert labdaszerzése után Gerritse, de nincs bent. Ahogy Töröké sem.

4. perc: Török fórban, de ez is kijön. Marad itt a labda, majd Marnitz és Vinidsch közösen megy pihenni.

3. perc: Török ereszt el egy bombát, kipattan. A sarokdobás után még próbálkozhatunk. Kovács Olivér labdaszerzését köetően Baksa jön ki jól. Fórban a Beton.

2. perc: Gerritse lövését védi Baksa, de már megint labdát szereznek a hazaiak. Most Hangay Zoltán. Hangay Róbert igyekszik, de Baksa megint hárít.

1. perc: Török nyeri a második ráúszást, de Gárdonyi szerez labdát a szegedi támadás közepén.

1. negyed (2-3)

8. perc:
Meg is lett az eredménye, Georgescu 20 másodperccel a negyed vége előtt a másodikat is bevágja. 2-2. Felhozza a labdát a Szeged, Gerritse megy pihenni hamarabb. Kiss értékesíti a fórt. 2-3.

7. perc:
Igyekszik a Szolnok, de nem jön össze a gól. Mire mi támadhatnánk, addigra Gárdonyi szerez labdát.

6. perc: Jól működik a szolnoki védelem, továbbra se tudunk gólt dobni.

5. perc: Most nekünk se megy, Kiss Csabát is blokkolják a hazaiak.

4. perc: Labdát szerez a Szolnok, de Pásztor lövését blokkoljuk.

3. perc: Somogyi akcióból szerzi vissza a vezetést, szerencsére Pásztor és marnitz próbálkozása sem jó. 1-2.

2. perc:
A következő támadás már jobban sikerül a hazaiaknak, Busila kiállítása után Georgescu egyenlít. 1-1.

1. perc: Bár Császár nyeri az első ráúszást, a Szolnok támadása nem jut messzire. Kovács szabálytalansága után jogos az ötméteres, Kiss vágja be. 0-1.

Az utóbbi időszakban parádés teljesítményt produkált szegedieket a Szolnoktól ugyan 11 pont választja el a tabellán, de ez nem szabad, hogy elaltassa Vindischéket. Figyelmeztető jelnek számít, hogy a vetélytárs a magyarkupa-negyeddöntő októberi, szolnoki „odavágóján" 9–8-ra legyőzte Komlósiékat, és az is a Szolnok erejét mutatta, hogy a Szegedet a bajnokságban és az mk-elődöntőben egyaránt magabiztosan verő Egerrel szemben hazai medencében 7–7-es döntetlent harcolt ki.
Tehát nem árt az óvatosság, de ha a csapat úgy védekezik, mint a Fradi és a Honvéd ellen, akkor az esztendő utolsó bajnoki meccsén is három ponttal gazdagodhat a Beton.

• 1. lifeguard 2010. december 15. 07:31
    „Nagyon ügyesek voltatok srácok vezetettek 7-3 ra is csak az a baj szerintem hogy az a két piros ruhás ember és nem a mikulásra gondolok aki a parton sétálgat föl alá azok bele tudnak nyúlni a meccsbe és ezzel elrontják a játék szépségét de mindezek ellenére elhoztuk a 3 pontot volt még üllő hely neki a buszon:))) szo9mbaton találkozunk és remélem akkor is nyertek:))”

Házigazda lenne a Szentes a LEN-kupában

A Hungerit-MetalCom Szentes női vízilabdacsapata könnyedén jutott tovább a LEN-kupa selejtezőjéből, 2. lett az obrenovaci D jelű négyesben. Tovább olvasom