Ez nagyon kevés: SZKKSE-Mosonmagyaróvár 29-36

A női kézilabda NB I alsóházi rangadója lett volna a Szeged KKSE és a Mosonmagyaróvár találkozója, de izgalom nem volt, 29-36-ra kapott ki Marosán György együttese.

Szeged KKSE-Mosonmagyaróvár 29-36 (15-19)
Női kézilabda NB I, 7. forduló. Szeged, újszegegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
Szeged KKSE: Futaki - Hárs 2, Barján 3, DAJKA 7/3, Csubela 6, Lojpur 5, Szabó 3. Csere: Dobó (kapus), Misztric 1, Gulyás 1, Tóth O. 1, Lehmann-Dobó, Zsilák, Selmeci. Vezetőedző: Marosán György.
Mosonmagyaróvr: Szemerey - FILIPOVICS 8, TÓTH G. 6, Hajtai 1, Gyimesi 1, Hanczvikkel 3/2, Knedlikova 3. Csere: Schneck (kapus), Dombi 2, Gerháth 4, ÉLŐ 4, Szemerey 1, Kiss 3, Puhalák, Nádasdi. Vezetőedző: Róth Kálmán.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 3/3, ill. 2/2.

Marosán György: - Kilenc teljesen tiszta ziccert hagytunk ki, ez mindent elmond a mérkőzésről. Továbbra is az a problémánk, hogy a kulcsjátékosok nem tudják azt nyújtani, ami elvárható tőlük. Dajka vezért tudott lenni, de egyedül ő kevés, rajta kívül más nem dicsérhető.

60. perc: Újra egy Futaki, Dajka összjáték. 29-36

59. perc: Dajka egy nagy ütést kap, de ez nem zavarja. 28-36

58. perc: Tóth Orsolya most nem a szélen tűnik fel, de így is betalál. 27-36

56. perc: Élő villan. 26-36

55. perc: Lojpur szépít. 26-35

54. perc: Szabó góljával tízen belül, de Nádasdi ezt nem hagyja annyiban. 25-35

53. perc: Tankönyve illő indítás Futakitól, hasonlóan precíz befejezés Dajkától. Eddig ilyet miért nem tudtunk? 24-34

51. perc: Dajka továbbra is hibátlanul értékesíti a heteseket. 23-33

50. perc: Csubela lövését hárítja a cserekapus, Schneck.

49. perc: Kiss és Hárs eredményes egy-egy gyors akció végén. 22-33

48. perc: Hanczvikkel gólja után kér időt Marosán György. 21-32

47. perc: Barján lövésébe beleér a kapus, de hárítani nem tud. A túloldalon Kiss lövésénél a visszaállított Futaki sem. 21-31

46. perc: Dajka hetessel, Dombi átlövéssel eredményes. 20-30

45. perc: Gerhátg góljával újra tíz közte. Látszik, hogy a vendégek nehezebb mérkőzésre számítottak, ahogy mi is, de így már nagyon élvezik a játékot. 19-29

44. perc: Ha meg jó a lövésünk, akkor a kapus véd. Kiss góljával köte tíz, majd szépít a Szeged. 19-28

43. perc: Élő belejöt, kapufás gól. 18-27

41. perc: Hanczvikkel hetes jó. 18-27

40. perc: Gerháth növeli a különbséget. 17-26 A Szeged hitehagyott csapatként játszik, Hárs gólja csak szépségtapasz. 18-27

39. perc: Élő erős lökete jó. 17-25

38. perc: Dobó bravúrral véd, de utána hosszan indít.

37. perc: Barjánt 2 percre kiállítják.

36. perc: Gulyás szépít. 17-24

35. perc: Filipovics tarhatatlan. 16-24

34. perc: Élő töri át könnyedén a szegedi védelmet, Szabó Edina lövésénél pedig hárít Szemerey. 16-23

33. perc: Lojpur emelni akart, de nem jött össze.

32. perc: Két találattal ad alaphangot a vendég csapat, Filipovics az egyik gól szerzője. Dajka válaszol. 16-21 Emberelőnybe kerül a Szeged.

1. félidő (15-19)

30. perc: Filipovics kilencedik találatára van válasz a Szegednek. 15-19

29. perc: Tóth Gabriella csuklója vajból van, elég látványos mozdulattal lövi ki a jobb felsőt. 14-18

28. perc: Kiegészül a Mosonmagyaróvár.

27. perc: Lojpur egy szépen kijátszott akció végére tesz pontot. 14-17

26. perc: Dajka hetest lő, jól, ráadásul Gyimesi kiállítása miatt emberelőnyben a Szeged. Ez most nagyon kellett. 13-17

25. perc: 7 perce gólképtelen a Szeged, Dombi pedig nem hibázza el a ziccert. 12-17

24. perc: Róth Kálmán időt kér. Filipovics pedig elképesztő csuklómozdulattal növeli a különbséget. 12-16

23. perc: Filipovocs ziccerben, a nyolcadik góljától a kapufa mentette meg a Szegedet.

22. perc: Tóth Gabriella megmutatta, hogy miért is válogatott, a fiatal tehetség kifacsart mozdulatból is óriási gólt lő. 12-15

21. perc: Tóth a kapus helyett van bent, elveszíti a labdát, Filipovics pedig az üres kapuba lő. 12-14

20. perc: Filipovics hatodszor, nem tudunk vele mit kezdeni. 12-13

19. perc: Hajtai is a padlón marad gólja után, ebben Hárs a vétkes, akit ki is állítanak két percre. 12-12

18. perc: Marosán György időt kér, Csubela pedig óriási erővel tüzel. 12-11

17. perc: Hanczvikkel hetese, majd Gyimesi ziccere jön, pedig lendületben éreztük a Szegedet, kár érte. 11-11

16. perc: A cserekapus, Dobó beküldése jó választás volt. Indítása után Lojpur alakítja az eredményt 11-9-re az állást.

14. perc: Tóth Gabriella belejött, egyenlít. Csubella újra megszerzi a vezetést. 10-9

13. perc: Tóth Gabriella, a válogatott harmadik számú irányítója vollan, majd Szabó Edina másodszor. 9-7 Knedlikova a gólja után épolásra szorul, de rendben van. 9-8

12. perc: Dombi egy kipattanó labdába kap bele egy szép vetődés után, sajnos így bemegy. Csubela egy óriási bombával csitítja a vendégeket. 8-6

11. perc: Hosszasan támad a Szeged, a végén Dajka töri majdnem össze a kapufát.

9. perc: Már megint Filipovics... Hárs válaszol. 7-5

8. perc: Lojpur gyorsan vág kettőt! Ez az! 6-4

7. perc: Dombi eredményes. 4-3

6. perc: Barján küzd a védők között, majd hatalmas gólt szerez. 4-2

5. perc: Filipovics eltalálja a kapufát, onnan flipperezik a labda Futaki lába és a kapufa között, majd becsorog. Peches gól. 3-2

4. perc: Filipovics góljára Csubela válaszol. 3-1

3. perc: Egy gyors ellentámadás végén Szabó éles szögből eredményes. 2-0

2. perc: Csubela rossz bejátszása után Szemerey ziccerben, de kapufa. Csubela megszerzi a vezetést 1-0

1. perc: Egy-egy rossz lövéssel indul a találkozó.

17.55: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol a Szeged KKSE szeretné megszerezni története első győzelmét a női kézilabda NB I-ben. Az ellenfél a Mosonmagyaróvár. Hajrá, Szeged!

Korábban:

Mivel a négypontos Vác a Fradi ellen biztos vereségre számíthat, és mivel a női kézilabda NB I utolsó négy helyezettje egymás ellen csatázik, igen furcsa forgatókönyvre is van esély a hétvégén. Ha például az MTK és a Dunaújváros csatája döntetlent hoz, a Szeged KKSE pedig vasárnap 18 órától a Mosonmagyaróvár ellen megszerzi első bajnoki győzelmét, akkor négy hárompontos csapat lesz a tabella végén, egy egységgel lemaradva a nyolcadik Vác mögött. Persze így is, úgy is nagy lesz a tülekedés a hátsó régióban, ha a legfontosabb feltétel teljesül az újszegedi sportcsarnokban, vagyis az SZKKSE élvonalbeli győzelmet ünnepel, történetében először.

– A sorsolás tényleg jól alakult, csak ki kell használni a lehetőséget. Egy sikerrel gyakorlatilag újrakezdődne, kinyílna előttünk a kapu az előrelépés felé. Ez lebegett a szemünk előtt a háromhetes bajnoki szünetben, amelyet először egy kis pihenéssel, majd rengeteg munkával töltöttünk. A sérülteknek volt idő felépülni, Dajka Bettina orra rendbe jött, irányítónkra is számíthatok vasárnap. Több játékos is beteg volt a héten, de már mindannyian jól vannak, ahogy a kisebb közlekedési balesetet szenvedő Lehmann-Dobó Andrea is játékra kész – számolt be Marosán György vezetőedző.

Hárs Adélék újra Szegeden játszanak bajnokit. Fotó: Karnok Csaba

Sorsoltak a kupában

A női kézilabda magyar kupa negyedik fordulójában is NB I/B-s ellenféllel néz majd szembe az SZKKSE, de ez már jóval komolyabb feladatnak ígérkezik. A Keleti csoport utolsó helyezettje, a Balmazújváros ellen továbbjutó szegediek november 5-én a Nyugati csoport eddig százszázalékos éllovasa, a Haladás otthonában lépnek pályára.

A Szeged KKSE soros ellenfele a Vác, a Dunaújváros és az MTK ellen is végletekig kiélezett csatát vívott, ebből egy-egy vereség, győzelem és döntetlen a mérleg. Utóbbi ellen az SZKKSE is szoros párbajt vívott, miután elherdálta óriási előnyét. A pontvesztéssel járó végjáték erőt adott a társaságnak, amely végre két pontot szerezne szurkolói előtt.

– Ehhez a kulcsjátékosoknak hozniuk kell azt, amiért leigazoltuk őket. Az elmúlt hetekben próbáltuk a légiósok és a magyarok közti stíluskülönbségeket eltüntetni, hogy nagyobb legyen az összhang, remélhetőleg sikerült. Egy fiatal, dinamikus csapat lesz az ellenfelünk, amelyet a magyar kézilabda legnagyobb tehetsége vezet, az ő kikapcsolása kulcsfontosságú lesz – utalt az SZKKSE trénere Tóth Gabriellára, aki a női válogatottban Görbicz Anita és Szucsánszki Zita mögött a harmadik számú irányító.

Gyorskorcsolya: Kmetykó Péter ezüstje

A lengyelországi Elblagban rendezett Danubia Kupa rövidpályás gyorskorcsolyaversenyen a szegedi Tuti Kori KSE színeiben Kmetykó Péter indult. Tovább olvasom