2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

Ez remek volt! Tiszavirág Szeged Diapolo-Pécs 16-6

A férfi vízilabda E.ON OB I-ben a Tiszavirág Szeged Diapolo a Pécs együttesét fogadta az újszegedi sportuszodában. A Varga-legények remek játékkal nyertek: 16-6-ra.

Tiszavirág Szeged Diapolo-Pécs  16-6 (3-1, 5-1, 2-2, 6-2)
Férfi vízilabda E.ON OB I, 14. forduló, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Marnitz Miklós, Kun György.

Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner - Kiss Cs. 1, Varga Zs. 2, Chilkó 2, Kunac 3, Palotás 2, Seman 3. Csere: Sánta, Manhercz Á. 1, Manhercz K. 1, Zsigri 1, Török A., Török K. Vezetőedző: Varga Péter.
Pécs: Barát - Francsics, Csacsovszky, Müller 1, Polavic 2, Krizsán, De Balsio. Csere: Csaba, Cabrilo 2, Horváth, Vörös, Polovic 1.  Vezetőedző: Bereczki Miklós.
Meccsfilm: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1 (első negyed). 4-1, 5-1, 6-1, 6-2, 7-2, 8-2 (második negyed). 9-2, 10-2, 10-3, 10-4 (harmadik negyed). 11-4, 12-4, 13-4, 14-4, 15-4, 16-4, 16-5, 16-6.

IV. negyed:
8. perc: Polivic értékesíti az előnyt, 16-6. Ez a vége! Magabiztos győzelem, remek játékkal!
7. perc: Meixner, majd Barát véd. Polovic ötöse jó, 16-5.
6. perc: Újabb jó hazai védekezés. Pazar hazai támadás, Manhercz Krisztián fejezi be, 16-4.
5. perc: Lejár a pécsi támadóidő! Előnyben a Szeged, időkérés! Zsigri bevágja, 15-4.
4. perc: Előnyben a Pécs, Meixner, Palotás gól, 14-4. Közte tíz. Számol is a B-közép.
3. perc: Kunac ma nem ismer lehetetlen: a rövidbe bombázza, harmadik gólja: 12-4. Palotás nagy passz, Kiss Csaba, 13-4.
2. perc: Pécsi előny, de kapufa lesz belőle. Palotás úszik meg, Barát megszerzi előle.
1. perc: Hazai előny, Lukas Seman pillanatok alatt gólra váltja, 11-4.

III. negyed:
8. perc: Manhercz Krisztián ötméterest ront. Francsics lövése kapufa, időt kér a Szeged. 13 másodperc. Nincs több gól.
7. perc: Pécsi előny, Meixner kitolja. Hazai labdaszerzés
6. perc: Szegedi emberelőny, Sánta a felső lécre csavarja, Polovic viszont belővi, 10-4.
5. perc: Rossz bejátszás, így a labda a vendégeké. Cabrilo távolról, a felső lécről vágódik a kapuba a labda.
4. perc: Újból remek védekezés, majd labdaszerzés. Helyzetbe alig tud kerülni a Pécs.
3. perc: Meixner, majd Kiss Csaba lövését blokkolják.
2. perc: Remek labdát kap a szlovák-válogatott Lukas Seman, immár ő is beköszön a pécsi kapuba, 9-2. Kiss Csaba passzol, Seman fordul, remek gól, 10-2.
1. perc: Előnyben a Pécs, de Meixner háromszor is a helyén!

II. negyed
8. perc: Hazai időkérés. 48 másodperc még a félidőből. Előnyben a Tiszavirág. Jár a labda, Kiss passzol, Kunac lóbál, lóbál, majd zseniális gólt szerez, 7-2. Palotás ziccerben, ejt, 8-2. Eddig parádés, remek játékkal vezet a félidőben a Szeged
7. perc: Sokat nem ért mert pillanatok alatt megszerzi a labdát a Szeged. Manhercz Krisztián úszik meg, lenyomják semmi. Vendég ötméteres, Müller, Meixner véd!!! Bravó!
6. perc: Pécsi időkérés.
5. perc: Török Andás középről, Barát könnyedén hárít.
4. perc: Előbb szegedi védelem zár jól, majd Barát véd kétszer, előbb Török András, majd Zsigri próbálkozását.
3. perc: Újabb labdaszerzés, Varga bombáját Barát azonban védi. Zsigri remek blokkja. Varga Zsolt középen, senki sincs rajta, be is vágja, 6-1. Cabrilo szépít, 6-2.
2. perc: Ha egy üzlet beindul. Továbbra is parádés a védekezés, majd Chilkó kilövi a jobbpipát, 5-1.
1. perc: Meixner véd, majd egy remek kontra, Kunac "elmeríti" Barátot, 4-1.

I. negyed
8. perc: A vendégek kerülnek előnybe, időt is kérnek. 24 másodperc a negyedből. Meixner kipiszkálja, így marad a 3-1.
7. perc: Emberelőnyben a Szeged, Manhercz Ádám gyorsan gólra váltja. Meixner hatalmasat véd, a vendégek már emelték a kezüket, hogy gól, a szegedi kapus leért.
6. perc: A védekezés továbbra is remek, a pécsiek lőni sem tudnak igazán.
5. perc: Kiss adott remek labdát Sántának, a center a felső lécet találta el.
4. perc: Az első pécsi kapura lövés: Müller lökete bemegy Meixner alatt, 2-1.
3. perc: Seman kap remek labdát, ziccerben eltalálja Barátot, az egykori szegedi kapust.
2. perc: Remek hazai védekezés, majd labdaszerzés. Pécsi blokk. Kunac cseni el, Chilkó úszik meg, 2-0.
1. perc: A Szeged hozta el labdát, Varga Zsolt pedig középről bevágja, 1-0.

A meccset megnézi a Szegeden edzőtáborozó magyar női ifjúsági vízilabda-válogatott.

Teljes a hazai csapat kerete. Manhercz Krisztián meggyógyult, így ott van a csapatban.

A másik megyei csapat, a Valdor-Szentes a listavezető Szolnok vendége volt, és 16-7-es vereséget szenvedett.

Papírforma: Szedeák-Atomerőmű 83-106

A bajnokság listavezetője, a paksi Atomerőmű SE 106-83-ra legyőzte a Naturtex-SZTE-Szedeákot a férfi… Tovább olvasom