2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Ez sima volt: FTC-PLER-Pick 23-29 - galériával

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata szerda este a fővárosban az FTC-PLER csapata ellen lépett pályára, és 16-10-es félidő után 29-23-ra magabiztosan nyert.

FTC-PLER-Pick Szeged 23-29 (10-16)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 11. forduló, Budapest, Sportkastély sportcsarnok, 600 néző. Vezeti: Herczeg, Südi.
FTC-PLER: Kominek - Bendó 2, Bakos 3, Lendvay 3, Mazák 1, Kocsi, 1 Pálos 3/1. Csere: Marczinko 2, Kis 1, Rév 2, Auth, Bak 1, Mikita 3, Bau 1. Vezetőedző: Zsiga Gyula.
Pick Szeged: Tatai - Gidai, Ancsin 4, Lékai 11, Zubai 1, Buday 7/2, Vadkerti. Csere: Mikler (kapus), Prodanovics 1, Bajorhegyi, Czina 3, Pribanic 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 2/1, ill. 3/2.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

60. perc: Bak, 22-28. Ancsin repül, 22-29. Bendóé a utolsó szó: 23-29.

59. perc: Marczinko 2 perc. Gidai telibe a kapust.

58. perc: Ancsin-dugó, 21-28. Marczinko fölé.

57. perc: Lékai 11. 21-27. Prodanovics rossz zunder, Bendó kapufa.

56. perc: Czina mellé. Mikler véd.

55. perc: Mikita, 21-26. Időt kérünk.

54. perc: Eladjuk, eladják. Eladjuk.

53. perc: Marczinko, 20-26.

52. perc: Bajorhegyi 2 perc. Jogos. Pribanic ziccer, 19-26.

51. perc: Marczinko, 19-25. Buday telibe a kapust.

50. perc: Mikita kapufa. Czina emelkedik, 18-25.

49. perc: Czina megint, 18-24.

48. perc: Buday a szélről, 17-23. Bendó, 18-23.

47. perc: Lendvay, 17-22.

46. perc: Pribanic keményen, 16-22.

FTC-PLER-Pick 23-29. Fotó: André László / sportkep.hu (galéria)

45. perc: Jó szegedi blokk. Lékait terítik le. Semmi. Pálos, 16-21.

44. perc: Lékai a tizedes, 10. gólja, 15-21.

43. perc: Czinát terítik le. Semmi... Buday blokkolják.

42. perc: Labdát szerzünk, majd elveszik. Vadkerti 2 perc. Bakos, 15-20.

41. perc: Eladjuk, visszaszerezzük. Czina talpról, 14-20.

40. perc: Már nem támad Bajorhegyi, hanem Czina. Vadkerti kapufa.

39. perc: Rév, 14-19. Bajorhegyi támad.

38. perc: Bakos, 13-19. Czina 2 perc. Eladjuk a labdát. A hazaiak ellépik.

37. perc: Mikita, 12-18. Máté, Lékai, 12-19.

36. perc: Ancsin, védik a lövését, Mikler ziccert véd.

35. perc: Lékainak nyolc, 10-18. Lendvay, szerencséje volt, 11-18.

34. perc: Hazai hetes. Rév. Mikler!

33. perc: Mikler! Lékai a hetes! Hét gólnál jár, 10-17.

32. perc: Lékai felső kapufa.

31. perc: A hazaiak kezdenek. Mikler védéssel kezd.

A meccs elején még jól tartotta magát az FTC-PLER, azonban a Pick határozott védekezése, Tatai bravúrjai megálljt parancsoltak. Támadásban különösen Lékai Máté, és remek gólokat szerző Buday Dániel dicsérhető, mindketten 6-6 gólt szereztek.

30. perc: Lékai dugó, 9-16. Bau, ez a félidő, 10-16

29. perc: Jó védekezés. Buday! Mit ér a rutin! 9-15.

28. perc: Szegedi időkérés. Eladjuk a labdát, Mazák, 9-13.  Buday, 9-14.

27. perc: Mikita, 7-13. Buday blokkolják, Rév, 8-13.

26. perc: Megint "Tatus", azaz Tatai. Lékai, 6-13. Bajorhegyi 2 perc.

25. perc: Eladjuk a labdát. Auth mellé, Ancsin telibe a kapust.

24. perc: Tatai! Bravó!

23. perc: Prodanovics cselesen, 6-12. Remek szegedi blokk. Bajorhegyi.

22. perc: Ancsin kapufa, nincs szerencséje.

21. perc: Buday 2 perc. Tatai szép védés.

20. perc: Lékai parádés átadás, Zubai, 6-11. Prodanovics egyedül megy a kapura, kihagyja.

19. perc: Rév ziccerét védi Tatai.

18. perc: Ancsin hetest harcol ki. Buday, okosan, 5-10. Kis, nagy gól, 6-10.

17. perc: Kis ziccerben mellé. Tuti volt. De még sem az!

16. perc: Buday ziccer, 5-9. Hazai időkérés.

15. perc: Tatai lábbal. Jól véd. Prodanovics bent.

14. perc: Tatai véd, Lékai lő, negyedik gólja, 5-8.

13. perc: Gidai, újabb ziccert ront. Ancsin brutál nagy gól, 5-7.

12. perc: Lendvay, 5-6. Mazák 2 perc. Zubait ütötte meg. Vadkerti Kominek kezébe.

11. perc: Labdát szerzünk. Lékia, 4-6.

10. perc: Tatai bravúr. Lékai a pipába, 4-5.

9. perc: Kocsi beállóból, 4-3. Ancsin válasz, 4-4.

8. perc: Lendvay mellé. Gidai ziccert ront.

7. perc: Jó szegedi blokk, de marad a hazaiaknál. Tatai véd, marad az FTC-PLER-nél.

6. perc: Lendvay mellé. Ancsin zseniális passz, Zubai hetest harcol ki.
Buday kapufa.

5. perc: Pálos indul, 3-2. Buday talpról, 3-3.

4. perc: Hazai hetes. Pálos, 2-2.

3. perc: Határozottan védekezik a Pick. Bakos, 1-1. Lékai, 1-2.

2. perc: Gidai labdaszerzés. Szegedi hetes. Buday, 0-1.

1 perc: A Pick kezd. Kimaradt szegedi helyzet.

És akkor a meccs!

18.49: Csak néhány szék üres.

18.47: Érdekes képet mutat a lelátó. Van aki sárga mezben, van aki zöld-fehérben. Ennyit tesz a fúzió.

18.46: Már bent a pályán a Pick.

18.44: A szombati BL-meccsre holnap és pénteken lehet elővételben jegyet vásárolni az újszegedi sportcsarnokban.

18.43: Meccsszerelésbe öltözik a Pick Szeged.

18.40: A szombati BL-ellenfelünk a Montpellier ma este Párizsban játszik bajnokit. Karabaticék veretlenül vezetik a bajnokságot, ellenfelük az utolsó. A gallok holnap 15 órakor landolnak Budapesten. Csütörtökön Vásárhelyen töltik az éjszakát, és ott is edzenek, pénteken teszik át a székhelyüket Szegedre.

18.38: Lendvay és Vadkerti választ.

18.34: Azért Lendvay Péter neve is ismerős! Igaz, ő csak egy idényt játszott Szegeden, de MK-győztesnek vallhatja magát.

18.33: A hazaiak legismertebb játékosa számunkra Bendó Csaba. Nem véletlen: a Pick Szegedet erősítette az egykori válogatott szélső.

18.32: Kékben játszik a Pick. A hazaiak zöld-fehérben. Bár ez nem is lehetett kérdés.

18.31: Lassan megtelik a lelátó. 500-an a lelátón.

18.28: Ancsin Gábor, a Pick Szeged válogatott átlövője: - Minden rendben, egyre jobb a kezem, nincs fájdalmam. Egy speciális kötést ragasztottunk rá Süli Laci masszőrrel, így nem lesz a gond a meccsen.

18.25: Perger Zsolt az FTC-PLER kapusedzője, a Pick Szeged egykori kapusa a meccs előtt nyilatkozta a demagyar.hu-nak: - Harcolunk, nem tehetünk mást. Sok pontot elhúlajtottunk, szeretnénk meglepetést okozni.

18.24: Herczeg, Südi játékvezetői páros a meccsen.

18.19: Melegítenek a csapatok. Az FTC-PLER új otthonában, Pestszentimrén, a Sportkastély csarnokban. Az ifik 36-35-re, a juniorok 37-32-re kikaptak az előmeccsen.

Korábban írtuk

Skaliczki László vezetőedző tegnap két tréninget vezényelt, a keret továbbra is foghíjas. A Tata elleni bajnokihoz képest annyi változás történt, hogy Czina József meggyógyult, a kőkemény védő már a társakkal gyakorolt.

Frantisek Sulc és Nagy Norbert azonban továbbra is sérült, a szlovák légiósnak komoly húzódása van, míg a fiatal szélsőnek a lábfeje fáj. Rajko Prodanovics külön edzett, a talpsérülése javul, de még nincs tökéletes állapotban. Törő Szabolcs a térdműtéte után a rehabilitációt végzi, Dusan Beocsanin visszatért Pulából, de egyelőre nem vethető be a szerb átlövő.

• 10. TUTI 2011. november 17. 05:12
    „Mocsai, Perez és a többiek óriásit alkottak Berlinben! :):)
  • 7. ZeTorok 2011. november 16. 18:23
    „A mai napon szerintem hozzák a "kötelezőt" a Fiúk! Viszont a média felfedezte a Picket, már a sokadik meccsünket közvetítik! Hajrá Pick!”
  • 6. zehn 2011. november 16. 18:10
    „Nagy bajban lennénk,ha ez a fradi a tavalyi fradi volna.Szerencsére már nem az.Igaz, a mi csapatunk is tartalékos. Ha lesz egy kis szerencsénk,talán nyerünk.”
  • 5. W666W 2011. november 15. 15:32
    „Én mint örök "optimista" már annak is örülnék, hogy ha sikerülne 1 góllal is nyerni..
    EZ a mostani csapat képes bárkitől kikapni és ez nem a srácok hibája....Ők mindent megtesznek de mint régóta tudjuk foghíjas kerettel nem lehet nagy álmokat kergetni...

hajrá Szeged remélem nem lesz újabb zakó..”
  • 4. Ganxta 2011. november 15. 14:34
    „Valaki kérdezze meg légyszi Skala mestert, hogy konzultáljon a fiúkkal, hogy mit kell játszani a tippmixen? Egál? 10 gólos hendikep? Teljesen össze vagyok zavarodva...”
  • 3. azigen 2011. november 15. 11:48
    „Óvatosan azzal, hogy ki-kicsoda! Láttuk, mi volt Kecskeméten nem is olyan régen...”
  • 2. TUTI 2011. november 15. 08:28
    „Egyszerűen nyerni kell!!! FRADI-PLER az nem Tbanya, nem Bfüred, de nem is Csurgó.
    Előre is köszi! :):D

HAJRA PICK SZEGED!”
  • 1. azigen 2011. november 15. 08:03
    „Tényleg foghíjas szegény "Pick Szege" :)

Legalább a helyesírásra odafigyelhetnétek!

Egyébként meg ilyenkor lehetne a tehetségesnek vélt ifjúsági játékosoknak lehetőséget adni...szvsz”

Hiába támadott jól, nem bírt a BVSC-vel az Universitas

A újszegedi sportuszodában is meggyőződhettek arról a drukkerek, miért is nyerte meg a magyar kupát a BVSC. Tovább olvasom