2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C

Ez több mint Eb-bravúr - döntetlen a spanyolok ellen

Szerda este második csoportmeccsét játszotta a magyar férfi kézilabda-válogatott a szerbiai Európa-bajnokságon. A mieink hatalmas csatában pontot (24–24) rabolt, Császár utolsó másodpercben szerzett hetesgóljával!

Már a szerdai újvidéki nyitómeccsen több ezer magyar szurkoló drukkolt, bíztatta a franciákat. Nem véletlen volt ez, hiszen a derék gallok az oroszok – döntetlennel nyitottunk ellenük – ellen játszottak. A kiadós verés elmaradt – pedig volt 18–10 is –, végül „csak" néggyel, 28–24-re nyertek Karabaticék, aki továbbra is gyengélkedik, Omeyer kapus viszont kijött a gödörből, remekelt.

Zubai Szabolcs, a Pick beállósa sincs jól, így Mocsai kapitány 16. játékosként a csurgói beállóst, Szöllösi Szabolcsot nevezte be. Ez pedig azt jelentette, hogy a két szegedi Vadkerti és Tatai a csoportmeccsek alatt a lelátón koptatja a székeket.

Több mint bravúr: döntetlent játszottunk a spanyolokkal a kézilabda Eb-n. Fotó: MTI/EPA/Srdjan Suki (galéria)

És akkor a spanyolok elleni meccs. Mikler a kapuban, Zubai a beállóban kezdett. Nyolc perc alatt négy hetest, és négy gólt láthatott a nézősereg. Három spanyolt, és egy magyar büntetőt, a 10. percben 4–1-re vezettek a hispánok a hetesek meccsén. Mikler bravúrjainak köszönhetően fordított a magyar csapat – Zubai is szerzett egy remek beállós gólt –, a 23. percben 10–9 volt nekünk, és ezt az egy gólt meg is őriztük az első félidőben

Nézze meg a mérkőzés utolsó három percét!

A két német játékvezető – a Picknek is vezettek, és közutálatnak örvendtek – rendesen nyomta a hispánokat. A 41. percben 16–14 volt a mieinknek, Mikler kiválóan védett, Zubai pedig 3. góljánál tartott ekkor. A 48. percben már a hispánok vezettek két góllal, de az 50. percben sikerült egyenlíteni. A két német spori továbbra sem fújt nekünk, sőt... Hihetetlen izgalmakkal kezdődött a hajrá! A nagyot küzdő – Mikler élete meccse volt –, magyar csapat Császár utolsó másodpercben szerzett hetes góljával pontot szerzett, 24–24.

Katzirz Dávid, a Pick Szeged korábbi játékosa: – Őszinte leszek: nem gondoltam volna, hogy sikerül pontot szereznünk, persze titkon reménykedtem, de a spanyol csapatot bombaerősnek tartottam. Nem kezdtünk jól, de Mikler Roli és Mocsai Tomi bravúrjai nagyot lendítettek a csapaton. Ezután, okosan és taktikusan támadtunk. Az, hogy 24 gólon tartottuk a spanyolkat, az Rolinak is köszönhető volt. Nagy eredmény ez a döntetlen. Zubai Szabi gladiátorként küzdött, csapattársam, Szöllösi Szabi pedig fontos gólt szerzett, és hetest harcolt ki. Nem csuktam be a szemem, néztem Csaszi hetesét, ami után a levegőbe csaptam.

Magyarország–Spanyolország 24–24 (12–11)
Férfi kézilabda Európa-bajnokság, C csoport, 2. forduló, Újvidék, 5000 néző.
A magyar gólszerzők: Császár 7 (5), Mocsai 7,  Zubai 3, Ilyés 2, Iváncsik G. 2, Harsányi 1, Schuch 1, Szöllősi 1,.
Kiállítások: 10, ill. 0 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/6

A csoport másik mérkőzésén: Franciaország–Oroszország 28–24. A D csoportban: Horvátország–Szlovénia 31–29.

A C csoport állása

1. Spanyolország 2 1 1 – 54 – 50 3
2. Franciaország 2 1 – 1 54 – 53 2
3. Magyarország 2 – 2 – 55 – 55 2
4. Oroszország 2 – 1 1 55 – 59 1

• 8. v.imre 2012. január 19. 19:03
    „Gratulálok a srácoknak! Érdekes, milyen erős, és egyben kiegyensúlyozott a csoport. A gólok számaránya két meccs után mennyire közeli mind a négynél.”
  • 7. fer981 2012. január 19. 17:15
    „Gratulálok a fiúknak, végre valami színvonalas műsor a TV-ben!”
  • 6. kontrapista 2012. január 19. 11:03
    „Mocsai döntése bölcs volt, amikor Krivokapityot csak megmutatta, de nem küldte játszani , így a szerb szurkolótábor legalább semleges maradt. ( Krivokapity apjai ágon montenegrói, anyja pedig magyar , a szerbeknek ilyen származás nem jön be)”
  • 5. katalin41 2012. január 19. 10:43
    „REMEK JÁTÉK VOLT !!! Csak így tovább !”
  • 4. Együgyű 2012. január 19. 08:47
    „Gratulálok! Ez is egy igazi sport élményt adott!

• 1. szegediultra 2012. január 19. 00:01
    „Szép volt srácok!! gratula!! pénteken jöhetnek a Franciák!! HAJRÁ MAGYAROK!!!”

Keszthelyi Rita: öt gól

Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a magyar női vízilabda-válogatott az eindhoveni… Tovább olvasom