2017. 02. 28. kedd - Elemér 5°C | 18°C Még több cikk.

Ezt is behúzta a Beton

Vízilabda - A már biztos ötödik Szeged Pécsen is megőrizte makulátlan mérlegét a férfi vízilabda OB I 5–8. helyéért zajló rájátszásban.
A mérkőzés jegyzőkönyve

Pécs–Szeged Beton VE 9–10 (2–3, 3–3, 0–0, 4–4)

Vodafone férfi vízilabda OB I, rájátszás az 5–8. helyért, 5. forduló. Pécs, 100 néző. Vezette: Bátori, Schlosser.

Pécs: GÁRDONYI – Heinrich, Ágner 2, KOVÁCS G. 3, Bereczki, Czigány 1, Hangody 1. Csere: Surányi, Jakab 1, Krizsán, Lukács, De Blasio 1. Edző: Ambrus Tamás.

Szeged: NÉMETH ZS. – VEJZAGICS 2, Weszelovszky 1, Komlósi, MILOS KOROLIJA, VARGA T. 4, Török 1. Csere: Lehmann, Juhász Zs. 1, Molnár P., Éles, Kuncz, Mihajlo Korolija 1. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 6/2.
Ötméteresből: 1/0, ill. 4/4.

Félgőzzel játszva is nyerni tudott a Szeged Beton a mindenkire veszélyes Pécs otthonában. Ha lett volna tétje a találkozónak, akkor nem csak egy góllal győzött volna a Tisza-parti alakulat. Számára viszont nem volt, már a legutóbbi, BVSC elleni fővárosi meccs előtt eldőlt, hogy a LEN-kupa-győztes alakulat a következő kiírásban is kiharcolta a második számú európai kupasorozatban az indulást.

Az első negyedben már két, a negyedikben pedig kétszer is három góllal vezettek már Varga Tamásék. Mégis kellett izgulniuk, mert a Szegedben is megfordult Ágner Zoltán előbb egy előnyt váltott gólra, majd az egy kézről megpattanó lövése is utat talált az ezúttal pihenőre kárhoztatott Baksát remekül helyettesítő Németh Zsolt kapujába. Sőt: negyvenkilenc másodperccel a végső dudaszó felhangzása előtt Schlosser játékvezető mosolyt fakasztó ítéletének köszönhetően a pécsiek 6-osának összejöhetett volna a triplázás is, de elhibázta a büntetőt, labdája jócskán a keresztléc fölött zúgott el. Ha bement volna, a meccs utáni megbeszélésen valószínűleg nem üvöltött volna övéivel Ambrus Tamás edző.

Kásás Zoltán: – A győzelemnek természetesen örülök, de el kell ismerni, motiváció hiányában idény végi teljesítményt produkált csapatom. Nálunk néhányan halványan játszottak, a Pécs viszont jól fordult.

A másik mérkőzésen: Újpest–BVSC 12–11.

Az állás

5. Szeged 5 5 – – 58 – 38 27
6. Újpest 5 3 1 1 46 – 42 16
7. Pécs 5 1 – 4 47 – 50 12
8. BVSC 5 – 1 4 41 – 62 4

A rájátszást a Szeged 12, a Pécs 9, az Újpest 6, a BVSC 3 bónuszponttal kezdte.

A Honvédé a bronzérem

Aprilia-FTC-Fisher Klíma–Domino Honvéd 7–10 (2–3, 1–1, 1–4, 3–2)

A Honvéd tegnapi, idegenbeli sikerével megszerezte a harmadik helyet a Vodafone férfi vízilabda OB I-ben, miután a „kisdöntő" második rájátszásos összecsapásán is legyőzte a Ferencvárost.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot 2–0-ra nyerte, így bronzérmes a Honvéd.

A Kőér utcaiak a pénteki, 11–6-os diadalt hozó hazai első összecsapást követően a Népligetben is bátran kezdtek, elhúztak 3–0-ra, de ekkor a zöld-fehérek még fel tudtak zárkózni (2–3, 3–4). A nagyszünet után azonban a Honvéd magasabb sebességi fokozatba kapcsolva, elsősorban az ezúttal összesen négy találatig jutó OB I-es gólkirály, Szivós Márton vezérletével ellépett 8–3-ra, s innen már nem volt visszaút a Ferencváros számára, amely azonban így is sikerként könyvelheti el a 2008/2009-es bajnoki szezont. Hosszú idő után tudta ugyanis magát ismét beverekedni a legjobb négy csapat közé. Más kérdés, hogy az 1–4. helyekért zajló rájátszásban előbb a Vasas, majd most a Honvéd is túl nagy falatnak bizonyult számára.

Negyedik tehát a bajnokságban az FTC, és – akárcsak tavaly – harmadik a Honvéd.

A bajnoki címről határozó párviadal pénteken kezdődik a Vasas és az Eger között.