2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Ezt ki gondolta 0-13-nál? Szedeák-Kecskemét 77-71

Elképesztő utolsó negyedet produkálva a Naturtex-SZTE-Szedeák legyőzte a szezonban eddigi hatból öt meccsét megnyerő Kecskemétet. Teljes siker a szegedi sporthétvége!
Naturtex-SZTE-Szedeák-Kecskemét 77-71 (14-23, 18-19, 19-19, 26-10)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Kapitány, Török, Vétek.
Szedeák: DRAHOS 7, LEVY 12, Kiss Zs. 4, IVOSEV 25/9, DUKICS 19/9. Csere: Molnár M. 5/3, Vida 5. Vezetőedző: Fodor Péter.
Kecskemét: Kelley 13/3, WITTMANN 29/18, Radonjics 11/9, Dénes 5/3, Bencze 1. Csere: Hegedűs 6/6, Vukadinov 3, Csorvási M. 3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
Kipontozódott: Ivosev (38. p.).

Fodor Péter: - Gyenge kezdés után, keményen küzdve, egyre jobban játszva ledolgoztuk tekintélyes hátrányunkat. Ez a győzelem a szív diadala.

Sztojan Ivkovics: - Aki itt volt, látta mi történt...

IV. negyed

10. perc: Kiss Zsolt hármasa szinte bentről jön ki. Megvan a labda, és megvan a meccs! Két büntető, 24 másodperc van hátra! Drahos: az első kimarad, a második jó 77-71. Vendégidőkérés. Nem jó a dobás, megvan a labda! Kezdődhet az ünneplés! Micsoda meccs, micsoda szegedi sporthétvége!

9. perc: Kiss Zsolt szed védőlepattanót. Felesége, Laluska Eszter rágja a körmét izgalmában. Molnár Miklós szór triplát 76-71!

8. perc: Dukics triplája jó! Ez volt neki a harmadik. 71-68. Radonjicsé is hármas 71-71. Ivosev kipontozódik, 25 ponttal zár, de a labda a Szegedé, Wittmann kapott sportszerűtlent. A sporik sem tudják, mit fújtak, most tárgyalják meg. Kiss Zsolt dobhat kettőt, 73-71. Marad nálunk a labda, időt kér a Kecskemét. Eddig 22-10-re hozzuk a negyedet.

7. perc: Levy sapkázza a nála egy fejjel magasabb Benczét, a térdéről megy ki a labda. Megvan a labda! Levy bedobja, először vezetünk a meccsen 68-66. Wittmann 68-68.

6. perc: Vukadinov szépen, Dukics ugyanígy 62-66. Csorvási kihagyja, Dukics leszedi, Ivosevnek odaütnek. Bedobja mindkettőt, két pontra vagyunk 64-66. Drahos nagy labdájából Dukics egyenlít, kezdhetik elölről 66-66.

5. perc: Drahos szerez labdát, Wittmann csúnyán fellöki. Jó hír, hogy még mindig megvan az esély a győzelemre, meg is jön a szurkolók hangja. Molnár Miki rontja el, édesapja, Csaba nem is bírja cérnával, reklamál a játékvezetőknél.

4. perc: már megvolt a labda, elszórtuk, Csorvási egy büntetőt dobott be 58-64. Levy közelről, négyre jövünk fel 60-64.

3. perc: Drahos harcol ki személyit. Rosszul védekeztünk, de Radonjics is rontott. Jó a középtávoli, Levytől jött 58-63.

2. perc: baj van, a szerb begyűjtötte negyedik hibáját. Leül a padra. Molnár Miklós marad egyedül 56-61.

1. perc: az utolsó tíz percben tízpontos hátrányt kellene ledolgoznia a Szegednek. Ivosev kezdi el, triplával 54-61.

III. negyed (51-61)

10. perc: Kelley büntetői után tucatkülönbség 46-58. Ivosev ziccerből, 17 pontnál jár 48-58. Ez is tucat, de a vendégtriplák száma: Radonjics 48-61. Ivosev, ez is tripla 51-61.

9. perc: Levy pöccinti vissza saját lepattanóját 44-55. Wittmann egyik büntetője bent 44-56. Dukics emberrel a nyakán 46-56.

8. perc: Wittmann ellen nincs orvosság 42-54.

7. perc: Wittmann hatodik triplája, Ivosev ziccer 42-50. Wittmann, megint. A palánk mögül, estében... Ilyen van? 42-52. Szegedi időkérés.

6. perc: remek védekezés, Ivosev sapkázza Kelly-t. Megjön mindkét tábor hangja, a játékvezetők nem nagyon tudják, milyen rendezvényen vannak.

5. perc: Drahosé a negyvenedik szegedi pont 40-47.

4. perc: Wittmann végre elront egy hármast. Kiss Zsolt triplája gyenge. Csorvási Milán kap személyit, ő sem érti, mi sem. Sőt sportszerűtlen, Kiss Zsolt vágja be a büntetőket 38-47.

3. perc: saját lepattanóját teszi vissza Drahos, Wittmann ötödik hármasa, még nem rontott dobást... 36-47.

2. perc: Ivosev támadólepattanó után dob ziccert, Kelley középtávoliból felel 34-44.

1. perc: Levy három ember között ront dobást, nem volt könnyű dolga.

Triplaszázalékának köszönhetően vezet a Kecskemét: ők 14-ből 9-et, mi 14-ből 3-at dobtunk.

II. negyed (32-42)

10. perc: jön a válasz, Dukics triplája sokkal szebb, Hegedűsé is trojka 32-42. Ivosev hármasa rövid. Félidő.

9. perc: Bencze kap faultot, ez neki a negyedik, le is jön. Dukics büntetői jók 29-36. Vendégtripla. Kitalálják? Igen, megint Wittmann 29-39.

8. perc: Hegedűsé a hetedik vendégtripla 27-36. Vida személyi, szegedi időkérés.

7. perc: Ivosev áll bele a triplába, és jó! Nagyon sül a keze 27-31. Ivosev játszik el személyit, legalábbis a bírók szerint, Csorvási Milán kosara 27-33.

6. perc: Csorvási Milán kap személyit, Ivosev dob be két büntetőt 24-31.

5. perc: Kelley, majd Radonjics 22-31.

4. perc: Levy hármasa gyenge, de Drahos visszaszerzi. Most meg kosarat szerez, ezzel 22-27. Bencze kap személyit, kecskeméti időkérés.

3. perc: Kelley szlalomozott 18-27. Vida jó csere volt, most is szépen tör be 20-27.

2. perc: zárkózunk! Levy középtávolija pontos 18-23. Wittmannak ma minden sikerül, dobóhelyzet nélkül is betalál 18-25.

1. perc: a palánkról Vida, szép volt 16-23.

I. negyed (14-23)

10. perc: Vida oszt ki egy sapkát, majd a túloldalon dob be egy büntetőt 12-21. Levy is feltesz egyet, a palánkról megy be, Kelley válaszával a negyed végén 14-23.

9. perc: Vida eladja, Wittmann megint triplát szór, a csapatnak a hatodik, neki a harmadik 9-21. Dukics szépít 11-21.

8. perc: ez de kellett: Dukics is elsüllyeszt egy triplát 9-18. Drahos helyén Vida.

7. perc: Drahos indiszponáltan kezd, eladja a labdát, Wittmann köszöni szépen 6-15. Megint ő, ez is hármas, van baj nem kevés... 6-18.

6. perc: Ivosev hozza vissza a meccsbe a Szedeákot 6-13.

5. perc: Ivosev büntetői jelentik az első szegedi pontokat 2-13. Kelley üt oda Levynek. Ivosev megy be szépen 4-13.

4. perc: nem igaz. Kelley is bevág egy hármast. Ez a negyedik a vendégeknek 0-13.

3. perc: Dénes használja ki a rossz védekezést, ráadásul tripla 0-7. Wittmanné is hármas, Fodor Péter időt kér 0-10. A vendégek szakmai igazgatója, Ivkovics ilyen kezdés után is tud reklamálni a zsűriasztalnál.

2. perc: Bencze egy büntetője jó 0-4. Közben a lelátón felfedeztük Mócsai Milánt, az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli játékosát.

1. perc: a feldobás után a Szegedé a labda. Tripla a vendégeknél, Radonjics 0-3.

17.29: a Szedeák sérült magasbedobója, Tanács Attila civilben, a leleátón szurkol majd a csapatnak.

17.27: egyelőre a vendégdrukkerek a hangosabbak, jöttek jó páran Kecskemétről is.

17.26: a Szedeák amerikai légiósa, Levy ezúttal teljesen kopaszon vág neki a meccsnek. Persze ez nem baj, nem a hajában volt az ereje.

17.24: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. már zajlik a bemutatás, hamarosan kezdődik a meccs. Hajrá, Szedeák!

Ez aztán nem hiányzott: a szezonrajt előtt megsérülő Farkas Attila után újabb magas emberét, Tanács Attilát is nélkülözni kényszerül a Naturtex- SZTE-Szedeák kosárlabdacsapata. A játékos egy hétközi edzésen lépett rá Csorvási Levente lábára, és az esetnél olyan csúnyán aláfordult a bokája, hogy megsérültek a szalagok. Vélhetően többhetes pihenő vár a játékosra, aki így biztosan kihagyja a Szedeák vasárnapi, Kecskemét elleni összecsapását is.

Tanács (a labdával) kihagyja a vasárnapi meccset.  Fotó: Karnok Csab
Tanács (a labdával) kihagyja a vasárnapi meccset.
Fotó: Karnok Csaba

– Egy sérülés sosem jön jókor, de ha lehet, ez a legrosszabbkor érkezett, nemcsak a vasárnapi, hanem a későbbi meccseinkre is gondolva – mondta Fodor Péter vezetőedző.

Otthon a Kosársuli

Újra hazai pályán játszik az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli férfi kosárlabdacsapata, amely a Hepp-kupában ma este 18 órától a tavaly még A csoportos Salgótarján ellen lép pályára a Hódtói Sportcsarnokban. A továbbjutás egy találkozón dől el.

– Tanács kiesésével több lehetőséget kaphat majd a nyáron igazolt Csorvási Levente, valamint elképzelhető Varga Dániel bevetése is, de taktikai téren is keresünk megoldásokat. Hiába a sérülés, így is szeretnénk megszorongatni a Kecskemétet, jó lenne, ha a Sopron Szolnok elleni győzelméhez hasonló bravúrt tudnánk bemutatni, de a lényeg az, hogy kihozzuk magunkból a maximumot – fogalmazott.

Az ellenfélnél Sztojan Ivkovics vezetőedző remek csapatot rakott össze, amely eddigi hat meccséből ötöt megnyert, legyőzte például Pakson az Atomerőműt, csak az Albacomp ellen szenvedett vereséget. Érdekesség, hogy válogatott játékosuk, Csorvási Milán először készülhet öccse, a szedeákos Levente ellen – kettejük találkozása biztosan érdekes csatát hoz majd.

• 5. seal 2011. november 20. 23:39
    „Micsoda hétvége!! Ez remekül összejött, jó lenne kicsit gyakrabban ilyen.
    Hajrá SZEGED!!!”
  • 4. gszlaszlo 2011. november 20. 20:35
    „hát...
    maradjunk annyiban, hogy kikapott a kecskemét...
    szerencse, hogy ivosev fegyelmezetlenségét a végén nem használták ki, akkor már kifejezetten bután játszott a kecskemét”
  • 3. Larsson 2011. november 20. 19:41
    „Még egy szuper siker, kitűnő hétvége és továbbra is azt kérem, hogy a fociba ne öljön senki egy fillért sem, csak kézi, vízi, kosár támogatása a jó befektetés!”
  • 2. szegediultra 2011. november 20. 19:24
    „Szép volt srácok!! gratula!!”
  • 1. Tisza 2011. november 20. 19:10
    „Szép volt , fiúk!
    2 nagyon értékes hazai győzelem már a zsákban, a pocsék sorsolás miatt nagyon fontos volt mindkettő!
    Hajrá Szeged!”

Röszkei klubban versenyző szegediek a sakk vb-n - helyszíni tudósítás

Megkezdődött Brazíliában a 2011. évi korcsoportos sakkvilágbajnokság. Négy szegedi, Antal Tibor… Tovább olvasom