2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Ezt megemlegették: Pick Szeged-Balatonfüred 33-18

A vártnál könnyebben, az Orosháza elleni meccs után ismét 15 góllal nyert bajnokit a Pick Szeged.
Pick Szeged-Balatonfüred 33-18 (14-6)
Férfi kézilabda NB I. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.
Pick Szeged: Tatai - Prodanovics 4 (1), Ancsin 6, Buday 1 (1), Zubai 4, Sulc 4, Vadkerti 3. Csere: Tóth M. (kapus), Czina, Gidai 1, Lékai 5, Bajorhegyi, Pribanic 4 (1), Fekete, Felföldi, Tóth B. 1. Vezetőedző: Skaliczki László,
Balatonfüred: Szathmári - Tombor 1, Kovács Gy., Ivanov, Kis Á., Szöllősi 1, Pásztor 1. Csere: Szabó T. (kapus), Lelkes, Sandrk 6 (1), Lókodi 4, Salamon, Benmiloud 4, Németh 1. Vezetőedző: Sótonyi László.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1.

60. perc: Lókodi 32-17. Zúg az álljatok fel! Megint Lókodi, majd Zubaié a zárszó 33-18 a vége. Nagyon sima siker, ezt sem itthon, sem Füreden nem gondolták volna.

59. perc: Tóth Mihály halászik le egy indítást, Zubai vág be egy szép passzt 32-16.

57. perc: Lókodi gólja 31-16. Hazai időkérés.

56. perc: Felföldi és Tóth Balázs is pályán, első hazai NB I-es meccsük. Tóthnak első NB I-es gólja is az újszegedi sportcsarnokban 31-14.

55. perc: Ancsin 30-14.

54. perc: Tóth Misi védéssel mutatkozik be. Fekete Bálint is a pályán.

53. perc: Gidai kapufára a ziccert, Pribanic a kapuba a kipattanót 29-14.

52. perc: Sandrk gól. Tatai helyett jön Tóth Mihály. Pribanic is betalál 28-14.

Zubai: fekvőtámasz bal alkaron, labdával a kézben.

51. perc: Benmiloud, majd Vadkerti 27-13.

50. perc: Sulc megint, 26-12. Hát mit mondjunk - eldőlt...

49. perc: Pribanic bevágja, Tatai véd 25-12.

48. perc: Németh indulásból 24-11.

47. perc: Sulc, majd Lékai, igazi gála 24-10.

46. perc: nincs ellenszer Ancsinra a második félidőben. Sőt Gidai is betalál 22-10. Vendégidőkérés.

45. perc: szép gól, Benmiloud dobta 20-10.

44. perc: Ancsin keze sül 20-9.

Ezt megemlegették: Pick Szeged-Balatonfüred 33-18. Galéria: Schmidt Andrea

43. perc: nagyon úgy tűnik, győztes meccsen debütál az új dizájn. Most már a szurkolók a Pick meccsein nem csak a lelátón, de a fényreklámon is biztathatják a csapatot.

42. perc: Szabó Tamás és Tatai is véd.

41. perc: Lelkes durrantott mellé.

40. perc: Gidai mindent jól csinál, csak a lövéseivel akad gond - most keresztléc.

39. perc: Tataira kevés szó akad, remekül véd.

38. perc: Pribanic, a szegedi Gattuso vágja be a hetest 19-9.

37. perc: Ancsin lövése már a harmadik gólját jelenti, Szöllősi először eredményes 18-9.

Sulc: ezúttal is remek.

36. perc: ebben a gólban Sandrk minden dühe benne volt, ő az egyszemélyes füredi támadósereg 17-8.

35. perc: számolunk! Lékai góljával 17-7, azaz közte tíz, tíz, tíz!

34. perc: Sandrk Tataival fog álmodni - nem szépeket...

33. perc: ez pedig a második bomba Ancsintól, átlövés formájában 16-7.

32. perc: Ancsin használ fel egyet bombái közül 15-7.

31. perc: a Füred kezdte a félidőt. Azt nem mondhatni, hogy szétreped a csarnok a buzdítástól, sima a meccs. Sandrk teszi szorosabbá 14-7.

Repülnek a plüssállatok, a sérült Törő pacsizik korábbi csapattársával, Benmilouddal. Simán vezet a Pick, mindenki boldog az újszegedi sportcsarnokban. Talán a négy füredi B-közepes nem. Közben a részeredmény: kb. 8 zsák plüssállat jött össze, meg egy akkora maci, ami bele sem fér a zsákba.

30. perc: Lékai esik nagyot, lent marad. Vadkerti robog be beállóba, kapja is, dobja is, gól is 14-6. Lékainak nincs baja.

29. perc: Lékai harcol ki hetest. Prodanovics bevágja 13-6. Tombor hetesét fogja Tatai.

28. perc: Sulc forgácsolja a kapufát, Pásztoré gól 12-6.

27. perc: kettős előny után azonnal emberhátrány, hazai időkérés.

26. perc: passzív, de ahelyett, hogy elvennék a Füredtől, kiküldik Ancsint. Vicc.

25. perc: Czina kapott nagyot a fejére. Megint, utóbbi talán Bajorhegyi volt, szerencsétlenül ütköztek. Czina kemény gyerek, marad a pályán.

24. perc: Salamont is kiállítják. Meg Kis Ákost is, mindkettőt Ancsin harcolta ki. Buday kihagyja a hetest, néha neki is lehet.

23. perc: Zubai megfogja a labdát, Pásztor beleszalad, összeesik, erre Zubait küldik ki két percre. Rossz ítélet.

22. perc: villámgyors akció, Prodanovics bevágja 12-5.

21. perc: ez bent van, Tomboré a gól 10-5. Parádé! Zubai estében, háttal, pörgetve, ráadásul kiállítást is kiharcol, Kis Ákost küldték ki 11-5.

20. perc: Tatai és Szathmári is véd kettőt.

19. perc: közelít a közte tíz, most Prodanovics 10-3. Csak Sandrk veszélyes 10-4.

18. perc: Tatai zseniális, Lékai gólja szép 9-3.

17. perc: Lókodi nagy gólt lő, de visszafújják.

16. perc: Lókodi villan, jó keze van 8-3.

15. perc: Prodanovicséval szemben tehetetlen a füredi portás 8-2.

14. perc: füredi időkérés. Vadkerti ziccerét véd Szathmári. Kár érte.

13. perc: Tatai most leolvassa Sandrkot. Lékai befáslizott jobb könyékkel vállalta a meccset. Így is gólt szerez 7-2.

12. perc: tessék figyelni: Sulc felugrása, lövése és gólöröme is tanítani való 6-2.

11. perc: Zubai gólja "zubais", Sandrké sima 5-2.

10. perc: azonnal meg is villan Lékai, lövése Szathmárinak "kötényben" megy be 4-1.

9. perc: Lékai jön be irányítóba.

8. perc: kiválóan védekezünk, és eddig Tatai is extra.

7. perc: magabiztos hetes, aki lőtte: Buday Dániel 3-1.

5. perc: Sandrké az első vendégtalálat, átlövésből 2-1.

4. perc: Fero Sulc, az ellenállhatatlan. Szétlövi a bal felsőt 2-0.

3. perc: most már van, Sulc vágja be Vadkerti labdáját 1-0.

2. perc: még mindig nincs gól.

1. perc: kezdésként védés mindkét oldalon.

18.44: 16 Pick-játékos sorakozott fel a bemutatáshoz. Tele fiatallal a csapat.

18.41: a játékosok mellett a plüssök is készülődnek, a szpíker kérésére repülnek majd a pályára. Idén a plüssjátékokat a Csongrád Megyei Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat és Gyermekotthonok Igazgatóságának ajánlja fel a Pick Szeged.

18.38: közel sincs teltház, sokan a Beton-meccsről jönnek majd át drukkolni.

18.34: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Amíg a Szeged Beton ádáz csatát vív az uszodában, a Pick már elkezdett melegíteni a Füred ellen. Ez sem lesz könnyű meccs, elég csak a két csapat legutóbbi összecsapására gondolni.

– Bár jobban érzi magát, Mikler Roli biztosan nem játszik majd a bajnokin – mondta Skaliczki László, a Pick Szeged vezetőedzője a Balatonfüred elleni találkozóról.

– Vírusos fertőzése igencsak megviselte, még mindig sápadt egy kicsit, remélem, hogy a pihenő után a hétvégi BL-meccsen leülhet majd a padra. Orosházán Tatai Peti és a védelem is magabiztos volt, húsz gól alatt kapni mindig jó teljesítményt jelent – ennek folytatásában bízom a Füred ellen – fogalmazott.

Ott lesz majd a pályán az egyre jobb állapotban lévő Lékai Máté és Fero Sulc is.

– Bár az év végére, ennyi meccsel a hátunk mögött már mindenkinek van valami nyavalyája, a fiúk bírják a gyűrődést, lelkileg erősek, bennük van a győzni akarás, így bízom a sikeres befejezésben – mondta Skaliczki.

A Füred hazai pályán mindig megnehezíti a Pick dolgát, tavaly le is győzte, idén pedig csak egy találattal nyertek Zubaiék (22–23). Az újszegedi sportcsarnokban azonban legutóbb simán, 28–18-ra nyert a Szeged.

– Idegenben is veszélyes az ellenfelünk, számolni kell velük, ezt a Tatabányán elért győzelmük és a csurgói döntetlenjük is mutatja. Rutinos játékosok, felnőtt és korosztályos válogatottak szerepelnek a keretükben, oda kell majd figyelnünk. Precíz támadás-előkészítést, indulásból szerzett gólokat, jó kapusteljesítményt és kemény védekezést várok együttesemtől – tette hozzá a mesteredző.

• 4. igazságkereső 2011. december 14. 20:56
    „Szép volt fiúk, gratulálok! Továbbra is minden jót, sok sikert Nektek!”
  • 3. TUTI 2011. december 14. 19:40
    „Az elsőt kérjük másolni a másodikban!!!”
  • 2. dobi 2011. december 14. 19:25
    „nem tudtam kimenni, és most hallgatnom kell a sportklub nagyon gyenge közvetítését... ennek a kommentátornak nem sok fogalma van erről sportról....”
  • 1. TUTI 2011. december 14. 19:09
    „Minden meccs nagyon fontos! A mai is! :)
    HAJRA PICK SZEGED! MAGYAROK! EUROPA! ... OK, most az IMF-et nem mondom ide :):):)”

Közel volt a győzelem: Szeged Beton-Vasas 12-12

Négygólos hátrányból felállva mentett pontot a Szeged Beton a Vasas ellen, és 12-12-es döntetlennel… Tovább olvasom