2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Ezt senki sem gondolta

Az A-Híd Szeged a biztos győzelemért utazott Pécsre a férfi vízilabda OB I első fordulójában, de a szombat esti mérkőzés nagy meglepetést hozott: háromgólos hátrányból felállva az utolsó másodpercekben egyenlítve bukott pontokat a Vincze-legénység.
Pécs–A-Híd Szeged 8–8 (1–2, 5–1, 0–1, 2–4)
Férfi vízilabda OB I, 1. forduló, Pécs, 200 néző. Vezette: Madarasi, Petik.
Pécs: Barát – Pataki, Müller, Krizsán, De Blasio, Czigány 5, Hoppál. Csere: Csacsovszky, Práczky 2, Somogyi, Kuncz 1, Besenyei. Edző: Katics László.
A-Híd Szeged: Molnár D. – Jansik 1, Juhász 1, Tóth 1, Vincze, Kunac 1, Seman. Csere: Nagy (kapus), Molnár T., Szivós 1, Kiss 3, Sánta, Zsigri. Edző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 1/6, ill. 5/15.
Gól – ötméteresből: –, ill. 0/1.
Kipontozódott: Kuncz, Krizsán, ill. Seman.

A félidőben 6–3 volt, csakhogy nem annak a csapatnak, amelyre számítottunk. Aki élőben követte az A-Híd Szeged és a Pécs bajnoki csatáját, megdöbbenve tapasztalhatta, hogy a baranyaiak otthon három góllal vezetnek két negyed után, pedig egy hete még ugyanott tíz góllal nyertek a Tisza-partiak.

Ez a mérkőzés más volt, ugyanis a kiállításokat feleslegesen kiharcoló Lukas Seman négy perc után kipontozódott, a második negyedben pedig jött a hidegzuhany: a Czigány vezette hazaiak 5–1-es játékrészt produkálva fordítottak, és megléptek.

Juhász Zsolt küzdött, egy gólt szerzett a Pécs ellen, de nem tudta győzelemre vezetni csapatát. Fotó: Karnok Csaba
Fotó: Karnok Csaba

TETSZETT
Jansik Szilárd lelkesedése és Sánta Dániel harcossága, de az új igazolásoktól ez különösen elvárt tényező. Nagy Viktor beállása a védelmet alaposan megerősítette a második félidőben, talán ennyi jó volt felfedezhető a Szeged játékában.

NEM TETSZETT
Seman hiába harcolta ki sorban a kiállításokat, a Szeged folyamatosan kihagyta az emberelőnyös helyzeteket, az első félidőben tízből kettőt váltott gólra. A kihagyott ötméteres 1–0-nál volt. A gyenge támadójáték döntő volt.

Gerendás György, a következő kupaellenfél, az Eger trénere már a második negyedben kiállíttatta magát a sok reklamálás miatt, de a Népligettel ellentétben a pécsi uszodában sem a játékvezetésre, sem az új szabályokra nem lehetett fogni a Szeged váratlanul gyenge támadójátékát. Vincze Balázs felhívta a figyelmet a kapufás játék hanyagolására, mégis történtek megjátszások, fegyelmezetlen játékkal pedig nem lehet egyenlíteni.

Amikor nagyon kellett, 8–5-nél néhány szegedi pólós jó játékot produkált, így feljöttek a vendégek, kilenc másodperccel a vége előtt pedig Aljosa Kunac egyenlített, de így sem lehet azt mondani, hogy pontot mentett a csapat, inkább óriási meglepetésre kettőt vesztett.

Vincze Balázs: – Óriási meglepetés született, de jobb az ilyen eredményt a szezon elején elszenvedni, mint a végén, így még időben levonhatjuk a megfelelő tanulságokat. Elég lélektelenül játszottunk, elsősorban az emberelőnyös helyzetek rossz kihasználását és a kihagyott ötméterest sajnálom.

További eredmények: Ferencváros–Eger 10–13, Kaposvár–Szolnok 9–13, OSC–Vasas 11–14, KSI–BVSC 16–14, YBL–Honvéd 8–21.

• 1. Zotya100 2013. szeptember 09. 17:46
    „Reméljük ennél már csak jobb lesz!!!! Hajrá Szeged!!!!”

Jerrell Williams a harmadik légiós

A Naturtex- SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata szombaton 72–66-ra legyőzte a horvát KK Darda együttesét az Etelka soron. Eldőlt, hogy Jerrell Williams lesz a csapat harmadik légiósa. Tovább olvasom