2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Ezüst jutott a Picknek

Ádáz csatában győzött egy góllal az MKB Veszprém hazai pályán a Pick Szeged ellen a bajnoki döntő harmadik mérkőzésén, így megvédte címét, a Picknek az ezüst jutott.

MKB Veszprém–Pick Szeged 30–29 (17–13)

Budapest Bank, férfi kézilabdaliga, döntő, 3. mérkőzés. Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Herczeg, Südi

MKB Veszprém: LISZKAI – Iváncsik T. 3, Vujin 3 (1), Eklemovics 1, Vilovszki 2, Ilyés 2, IVÁNCSIK G. 5. Csere: Lapcsevics 1, LUSNYIKOV 3 (1), PEREZ 4, SESUM 3, Gulyás 3. Edző: Mocsai Lajos.

Pick Szeged: MARJANAC – GHIONEA 6 (3), Zubai, LALUSKA 6, Katzirz 1, Andjelkovics 2, ZVIZEJ 5. Csere: Herbert, PETREA 4, Krivokapics 2, Oszmajics 3, Stamate. Edző: Vladan Matics.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3.

A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Veszprém javára.

Osztályzatok 1-től 6-ig

Marjanac (5): Igazolta, hogy a keddi remeklése nem a véletlen műve volt. 39 százalékos hatékonysággal védett.

Ghionea: (4,5): Nyolc lövés, hat gól. Nem rajta múlott a vereség.

Laluska (5): Szinte végig kiemelkedőt nyújtott. A szezon során sokat ült a padon, így a hajrára elfáradt.

Andjelkovics (3,5): Hat gólpassz, négy eladott labda. A kritikus pillanatokban nem tudott a klasszisához méltó vezéregyéniség lenni.

Zubai (2,5): Nem kapott labdát. Lövés nélkül, egyetlen kiharcolt hetessel zárta a mérkőzést.

Katzirz (3): Keveset vállalt. Küzdött, de adós maradt az igazán jó teljesítménnyel.

Zvizej (4): Az első 25 percben mintha egy festőnek áll volna modellt a sarokban, a folytatásra ő is feljavult.

Herbert (4): Óriási szívvel harcolt, időnként futballkapusokat megszégyenítő módon vetődött a labdákért. Hozta magát védekezésben.

Petrea (4): Hasznosan játszott, s a meccs legszebb gólját lőtte.

Krivokapics (2,5): A döntő mérkőzésein mutatott játéka alapján ki hinné, hogy valaha a kontinens egyik legjobb átlövője volt?

Oszmajics (4): Az első félidőben fontos gólokat lőtt, életben tartotta a reményeket.

Stamate (–): Csak másodpercek jutottak neki.

Nyilatkozatok, Vladan Matics, vezetőedző: – Komolyan mondom, hogy úgy érzem: mi vezetünk 2–1-re a bajnoki döntőben, mert az elmúlt két meccs alapján ezt megérdemelnénk, mégis kikaptunk, másodikok lettünk. A vasárnapi meccsen történtek furcsa dolgok, a játékvezetők hoztak néhány érdekes ítéletet. A mostani produkció lehet a recept, így kell kezdeni és játszani. Egri Viktor tévériporterrel pedig tényleg komolyan összevesztem. A tavalyi mk-döntő után nem is beszéltem vele, nagyon haragudtam rá, hogy miket mondott a csapatomról. Most megint csúnyán viselkedett. A lefújás után mérgesen közöltem vele, hogy ezt ne csinálja, remélem megértette.

Lele Ambrus, Pick Szeged ügyvezetője: – Le a kalappal a fiúk előtt, nem érdemeltünk vereséget. Ha nyolc hónapon át úgy küzdöttünk volna, mint az utolsó két meccsen, még nem lenne vége a bajnokságnak. Gratulálok a Veszprémnek az aranyéremhez.

Herbert Gábor: – A félidőben azt mondtam a társaimnak, a Veszprém fárad, és ha most nyerünk, mi leszünk a bajnokok. Majdnem sikerült a bravúr. Elsősorban magunkban kell keresnünk a hibákat.

Laluska Balázs: – A gyenge kezdés után szépen visszajöttünk a meccsbe, és csak nüanszokon múlott, hogy nem tudtunk nyerni. A végjátékban született néhány bírói ítélet, amelyet vissza kell nézni a felvételeken.

2. félidő 30-29

60. perc:
Perez lő, de Marjanac lábbal véd. 6 másodperc vissza, és még mindig az MKB támad. Már nincs hova, vége a találkozónak, egy góllal győz az MKB Veszprém, ismét ők a bajnokok. 30-29.

60. perc: Utolsó perc, ezt ki kell védekezni! Perez lövését védi Marjanac, de a Veszprémnél a labda. 35 másodperc vissza, Mocsai Lajos kér időt.

59. perc: Perez alulról engedi el, kettővel vezet az MKB. Kell a gól, hogy ne ússzon el ez a meccs. Vladan Matics kér időt. Krivokapics a legjobbkor. 30-29.

58. perc: Iváncsik Gergő ejtése is bepottyan. Ezt már nem lehet bírni idegekkel. Laluska szétlövi a kapu mögötti hálót, pedig ez de kellett volna?!

56. perc: Iváncsik Gergő is kiharcol egy hetest. Lusnyikov a vonalnál, ez is bent van. Petrea vagy 12 méterről bombáz Liszkai kapujába. 28-28.

55. perc: Gulyás lerohanásból, Andjelkovics kap kétpercet. MIért ilyenkor? Krivokapics hetest harcol ki, ezzel kárpótolnak minket. Ghinoea nem hibázik. 27-27.

54. perc: Perez nem tud kiöregedni, ismét egyenlít a veszprémi. 26-26.

53. perc: Zvizej nevét imába kell foglalni. Újra a Picknél az előny. Fújják le, könyörgöm! 25-26.

52. perc: Krivokapics lövését védi Liszkai, Gulyás-Ghionea gólváltás. 25-25.

51. perc: Zvizej egyenlít ismét, meg kellene úszni gól nélkül. Perez hibázik, ennek most örülünk! Támad a Szeged a vezetésért. 24-24.

50. perc: Vilovszki fordul be, ismét a hazaiaknál az előny. Még bő 10 perc van... 24-23.

49. perc: Krivokapics a blokkba bombáz, de következő szegedi próbálkozást kiüti Liszkai. Marjanac ismét véd, de marad a labda az MKB--nál.

48. perc: Vujin ront, Zvizej idnul, de most Liszkai véd. Nem baj, nálunk a labda! Oszmajics mellé. Pedig de kellett volna! Perezé viszont nagyon nem. 23-23.

47. perc: Ez hihetetlen, Zvizej indul meg, vezet a PICK! 22-23.

46. perc: Andjelkovics is kezdi megtalálni a lövőkezét. Krivokapics a legjobbkor szerzi az első találatát, EGYENLÍT A PICK! 22-22.

45. perc: Petrea teperi le Vilovszkit, kiállítással értékelik a bírók. Kettős emberhátrányban a Szeged, Iváncsik Gergő ki is használja. 22-20.

44. perc: Herbert is a padon. Perez próbálkozik, de Marjanac repül ki a kapuból. Andjelkovicsot Iváncsik Gergő szereli, Gulyás indul meg, de Marjanac védi a ziccert. Ez ma az ő meccse.

43. perc: Ilyés kap kétpercet, a Szeged meg hetest. Kipipálva, Ghionea nem sokat gondolkodott rajta. 21-20.

42. perc: Gulyás marad egyedül. Stamate is a pályán.  21-18.

41. perc: Kiegészült az MKB, Vujin átlövésből. Nem kellene összetörni, játékban a Szeged, csak el kellene hinni. 20-18.

40. perc: Ilyés tisztán, de Marjanac ezt is fogja. Hihetetlen, mit művel a szegedi kapus. Egyenlíthet a Pick, de Ghionea lövését fogja Liszkai.

39. perc: Marjanac védi Perez lövését, Zvizej indul meg, gól. EGY gólra az MKB!. 19-18.

38. perc: Kettős emberelőnyben a Szeged, Iváncsik is mehet pihenni. Most kellene felállni ismét. Ghionea gyorsan kettőre hozza fel a Picket. Még nincs veszve semmi!. 19-17.

37. perc: Petrea küzd a labdáért, gól, de nem ér. Jöhet az újabb próba. Lapcsevics kap kétpercet. Laluska sziporkázik, hat gólnál jár. 19-16.

36. perc: Oszmajics védekezik jól Vilovszki ellen, majd Petrea is társul, de ez már kemény. Hetest kap a Veszpém, de Vujin ezt is kihagyja.

35. perc: Ghionea indul, de Ilyés teperi le a hatosnál, de csak szabaddobást ér. Elveszik a bírók a labdát.

33. perc: Iváncsik Gergő simán, a Szeged eladja a labdát, majd Lusnyikov kocog át Marjanac kapujához, és lő még simább gólt. Petrea szépít. 19-15.

32. perc: Ilyés lövését védi Marjanac, támad a Szeged. Mos tmár jó lenne gólt lőni. Laluska meg is hallja a kérést. 17-14.

31. perc: A Pick kezdi a félidőt, de nincs szegedi gól.

A Szeged kulcsemberei eddig nem sziporkáznak, Laluska, Katzirz és Oszmajics tett eddig arról, hogy ne legyen nagyobb a különbség. Több feltámadása is volt a Picknek, feljöhettek volna egy gólra is a Tisza-partiak, de a rengeteg pontatlanság és hiba eddig túlsúlyban van. Még van idő javítani, a félidei hátrány még ledolgozható, de addig össze kell szednie magát a vendégeknek.

1. félidő 17-13

30. perc:
Sesum ziccert ront, Ghinoea hetesével háromra jön fel a Pick, de Sesum ismét négyre állítja vissza az előnyt. 17-13.

29. perc: Oszmajocs 10 méterről, de kirúgja Liszkai. A félidő vége már nem lesz szoros. Andjelkovics hagyja el a pályát, a nyakát fogja a szegedi irányító.

28. perc: Marjanac hatalmasat véd, Vujinnak most nem jött össze az átlövés. Kettőre jöhetett volna fel a Szeged, de Krivokapics bőven a kapu fölé lövi. Perez viszont tesz róla, hogy ne legyen szoros a meccs. 16-12.

27. perc: Andjelkovicsnak is megvan az első, jó lenne ha szaporítaná góljait. Lapcsevics mehet pihenni, Mocsai Lajos kér időt. 15-12.

26. perc: Kemény védekezés a Szegednél, de nem fújnak a bírók. Reklamál a Veszprém, közben Zvizej háromra hozza vissza csapatát. Iváncsik Gergő nem hagyja annyiban. 15-11.

25. perc: Oszmajics társul Laluskához, ketten viszik a hátukon a Picket. 14-10.

24. perc: Kimarad a veszprémi támadás, majd Krivokapics adja el a labdát. Sesum jár túl a szegedi védők eszén. 14-9.

23. perc: Oszmajicsot nem zavarta meg, hogy eggyel kevesebben vannak. 13-9.

22. perc: Kimarad a szegedi helyzet, Iváncsik Tamás már ejtésből se tud hibázni. Ez már bosszantó. Vladan Matics veszekszik a bírókkal, kétpercet kap a szegdi edző, Herbert jön le a pályáról. 13-8.

21. perc: Laluska negyedik góljánál jár. Példát vehetnének róla a társai. Sesum is eredményes. 12-8.

20. perc: Iváncsik Gergő lövését most kirúgja Marjanac, Oszmajics a pályán, gyorsan beköszön a veszprémi kapusnak. 11-7.

19. perc: Iváncsik Gergő most nem hibázik. Ismét veszélyes a helyzet. Ghionea szépít. 11-6.

18. perc: Ez már mesébe illő. Katzirz Liszkai lába között lő, de nem megy át a gólvonalon. Eddig minden összekön a hazaiaknak.

17. perc: Iváncsik Gergő figurázik, de Marjanac résen volt.

16. perc: Katzirz lelkes, de Liszkai ezt is kirúgja. Ez hihetetlen.

15. perc: Kezdődhet minden előlről, Vujin hetesből talál be. 10-5.

14. perc: Laluska lövését most védi Liszkai, Vujinnal szemben most tehetetlen Marjanac. Lusnyikov is társul. Pedig már közel volt az egy gól, most ismét négy a hazai előny.  9-5.

13. perc: Petrea nem sokat kérdez. 7-5.

12. perc: Ghinoea passzáról lemarad Zubai, bár nem is volt túl pontos.

11. perc: Katzirz megúszta a kétpercet, de hetest kap az MKB. Vujin lövését védi Marjanac! Talán megtört a jég?!

10. perc: Laluska ismét. Eddig ő az egyetlen reményünk. 7-4.

9. perc: Katzirz is felébredt, iszonyatos gólt lő. 7-3.

8. perc: Ilyés lövését fogja Marjanac, majd a következőt Zvizej szedi le. Andjelkovics eladja a labdát, Vilovski indítása után Iváncsik Tamás. 7-2.

7. perc: Laluska igyekszik, eddig ő az egyedüli gólszerző. 6-2.

6. perc: Ilyés kegyetlen. Liszkai véd, majd Iváncsik Tamás lorhanásból. Az nem lehet, hogy már elúszott a meccs!6-1.

5. perc: Zvizej nem éri el a passzt, ismét kimarad az emberelőnyös lehetőség.

4. perc: Lusnyikov megy ki pihenni, emberelőnyben a Szeged. Most nagyon kell a gól. Andjelkovics viszont Liszkait találja el.

3. perc: Lapcsevics is feliratkozik a gólszerzők közé, majd labdát szerez a védekező mester, Ilyés bűnteti a szegedi figyelmetlenséget. Vladan Matics kér időt. 4-1.

2. perc: Iváncsik Tamás akarta Marjanac lába között dobni a labdát, de most már tudja, a szegedi kapusnak így nem lehet gólt dobni. Támadást ront a Szeged, Eklemovics viszont nem bonyolítja túl a dolgot. 2-1.

1. perc: Vilovski gyorsan felavatja Marjanacot, vezet az MKB. Laluska nem hagyja annyiban a dolgot. 1-1.

Kék mezben a hazaiak, piros-fehérben a Pick Szeged gárdája. A mérkőzést az MKB Veszprém kezdi.

Kedden az utolsó előtti percben szerzett góllal 25–24-re legyőzte az MKB Veszprém a Pick Szeged csapatát az újszegedi sportcsarnokban a bajnoki döntő második mérkőzésén.A három győzelemig tartó párharcban a Pick Szeged ezzel a vereséggel komoly hátrányba került, és tegyük a szívünkre a kezünket, a bajnoki cím megszerzése olyan távol van, mint hogy metró épüljön Szegeden. A Pick ismét csak önmagát okolhatja a fiaskóért, az első félidő közepén nyújtott széteső játék miatt szenvedett vereséget. A csapat küzdeni akarása előtt kalapot emelünk, de el kell ismerni, Mocsai Lajos csapata erősebb, jobb.

Ma bravúrra van szüksége a Tisza-partiaknak, ha nem akarják 3-0-val bajnokká tenni a többszörös bajnok Veszprémet. Nehéz feladat lesz, de a remény hal meg utoljára.